Skocz do zawartości

Końcówka mocy do Nuprime dac 10 I ma gold 200


Carmion

Recommended Posts

Witam, zacząłem testować na swoich ma gold 200 Nuprime dac 10. No i sposób grania mi bardzo odpowiada. Jest w dźwięku lekkość, czystość, dociążenie, sporo szczegółów ale nie męczą. Także podjąłem decyzję o dokupieniu końcówki mocy. 

Nawet jak podłączyłem go do budżetowej Yamahy rn 602 oraz do arcama sa30 różnica była ogromna na +.  

Tak więc planuję do Nuprime dac 10 jako odtwarzacz sieciowy dac wiim pro I podłączyć po coaxial. 

 

Mam na uwadze końcówki mocy:

- nuprime st10m ( ze względu na mały rozmiar)

- Roksan Caspian M2 ( ale się martwię że będzie za ciepło, chociaż bardzo lubię granie roksana) 

- Cambridge Azur 851w ( ale ze względu na rozmiar i wysoki pobór prądu raczej odrzuce) 

 

Proszę o jakieś fajne propozycję na jakie końcówki powinienem zwrócić uwagę. 

 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zainteresuje Cię to: https://www.q21.pl/primare-a34-2-pre32-czarny-outlet.html. To zestaw, który rozliczyliśmy Klientowi przy zakupie nowych urządzeń, stan fabryczny, a moim zdaniem powinno to bardzo dobrze zagrać z MA Gold.

Jeśli nie Primare, to poszukaj do Goldów raczej coś dobrego, NuPrime poza wieloma zaletami (to naprawdę dobre końcówki mocy) moim zdaniem nie do końca pasują. Będzie zbyt technicznie, sterylnie. Natomiast spójrz na Vincent SP-332, to może być idealna konfiguracja.

Zapraszam do nas na odsłuchy, porównania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

Nie jestem zainteresowany. 

Jestem nastawiony na Roksana Caspiana M2 bo to dedykowane połączenie do ma gold. 

A z Nuprime nie chcę rezygnować bo bardzo mi się podoba w jaki sposób gra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

A może zainteresuje Cię to: https://www.q21.pl/primare-a34-2-pre32-czarny-outlet.html. To zestaw, który rozliczyliśmy Klientowi przy zakupie nowych urządzeń, stan fabryczny, a moim zdaniem powinno to bardzo dobrze zagrać z MA Gold.

Jeśli nie Primare, to poszukaj do Goldów raczej coś dobrego, NuPrime poza wieloma zaletami (to naprawdę dobre końcówki mocy) moim zdaniem nie do końca pasują. Będzie zbyt technicznie, sterylnie. Natomiast spójrz na Vincent SP-332, to może być idealna konfiguracja.

Zapraszam do nas na odsłuchy, porównania.

Właśnie jestem zmieszany, ponieważ nie lubię ogólnie wzmacniaczy od Cambridge. To muszę przyznwc że jak miałem azura 851a to nie było dla mnie za ostro. Goldy są bardzo przyjemne w odsłuchu i chyba ciężko jest przesadzić żeby było za ostro. Natomiast z serią silver już nie mogłem znieść tej góry 😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Azury to inne granie niż CXA/AXR :) Charakterystyką brzmienia bliżej mu moim zdaniem do linii Edge. Vincent tu może być bardzo ciekawą opcją :) 

Myślę że niezależnie co wybiorę to będę zadowolony. 

Cambridge Azur 851w kusi mnie dużą mocą, ale ciągły pobór prądu minimum 180w to trochę dużo. No i rozmiarowo wielkie. Ale miałem azura 851a i wiem że to dobry sprzęt. A podobno końcówka mocy jest znacznie lepsza. 

Słucha mi się lepiej jak mam ustawioną Yamahę na full głośność i steruje w nuprime głośnością, a odtwarzacz sieciowy to wiim pro. Uważam że gra lepiej niż po diracu sam sa30. Bardzo mi odpowiada w jaki sposób gra nuprime. Jestem zszokowany że tyle można wyciągnąć z budżetowej yamahy. 

Na sa30 też był proges jak podpiąłem nuprime. 

Rozważam końcówkę Roksana Caspiana M2  bo to dedykowane połączenie do ma gold/Platinum. A Roksana już zdążyłem poznać. Vincent odpada bo nie mam dostępu do używek w dobrej cenie. A cena nowego jest dla mnie za wysoka. 

Ale też mogę kupić końcówki monobloki nuprime st10m w bardzo korzystnej cenie. Niestety nie słuchałem ich. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2024 o 12:05, Carmion napisał:

Nawet jak podłączyłem go do budżetowej Yamahy rn 602 oraz do arcama sa30 różnica była ogromna na +.

Arcam ma wejście do końcówki mocy? Nuprime grał z Arcamem lepiej w tym trybie tzn. pracując jednocześnie jako dac i pre? Porównywałeś z normalnym analogowym wejściem do Arcama w trybie integry?

Pytam z ciekawości, bo nigdy nie miałem zewnętrznego pre a moje próby obsadzenia daka (Gustard R26) w tej roli nie były do końca udane (grało ok, ale nie przebiło integry).

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Rafał S napisał:

Arcam ma wejście do końcówki mocy? Nuprime grał z Arcamem lepiej w tym trybie tzn. pracując jednocześnie jako dac i pre? Porównywałeś z normalnym analogowym wejściem do Arcama w trybie integry?

Pytam z ciekawości, bo nigdy nie miałem zewnętrznego pre a moje próby obsadzenia daka (Gustard R26) w tej roli nie były do końca udane (grało ok, ale nie przebiło integry).

Nie ma. Podłączyłem za pomocą analogowego wejścia.  A podłączając do tego Nuprime w trybie preamp, dac była różnica na plus. No i oczywiście podobno preamp w nuprime jest bardzo dobry także, chcę go używać i bez sensu jest zakup integry. Choćby z tego względu że zależy mi aby nuprime i końcówka uruchamiała się jednym pilotem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Carmion napisał:

No i oczywiście podobno preamp w nuprime jest bardzo dobry także, chcę go używać i bez sensu jest zakup integry.

Bardzo możliwe, że Nuprime faktycznie zagra lepiej z końcówką mocy. Ale jeśli będziesz miał taką możliwość, to zachęcam do sprawdzenia tego przed ostatecznym wydaniem pieniędzy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2024 o 12:05, Carmion napisał:

Mam na uwadze końcówki mocy:

- nuprime st10m ( ze względu na mały rozmiar)

Model te to mono blok, jak coś to mam dwie sztuki na stanie do wypożyczenia. Granie jakie daje to bardzo wysoka czyść, neutralność bez podbarwień. Bas nisko schodzący, ale cały czas mocno trzymany pod kontrolą, bardzo dobrze pokazuje jego strukturę w bardziej skomplikowanych nagraniach. Średnica bardzo naturalnie przekazywana, potrafi przekazać emocje z nagrań. Wysokie tony nie nachalne, precyzyjne, duża przestrzeń. Co daje takie rozwiązanie z dwoma monoblokami vs jedna końcówka to największa poprawa w przestrzenie, dźwięki są bardziej trójwymiarowe i precyzyjnie w przestrzeni lokalizowane, poprawia dynamikę w skali mikro i makro.

Natomiast z lekkim przechyleniem na cieplejszą stroną, gładszą górą pasma, średnicą bardziej nasyconą, bardziej mięsistym basem warto zwrócić uwagę na NuPrime STA-9X. Też w tej klasie cenowej bardzo dobra przestrzenność, precyzja. Nie jest to więc granie całkowicie neutralne, ale z lekkim podbarwień.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dziękuję. 

Szukam tylko używane końcówki. Nie śpieszy mi się. Aktualnie używam na Yamaha rn 602 z nuprime dac 10 I wiim pro. Yamaha dostała drugie życie i słucha mi się lepiej niż solo arcam sa30. Nawet filmy w stereo ogląda się całkiem dobrze. Oczywiście nie zastąpi to kina. Ale mi wystarczy. 

Zaczynam się zastanawiać czy końcówka mocy będzie miała duży wpływ na dźwięk. Jak preamp będzie od nuprime.

Póki co na pierwszym miejscu jest 2x  nuprime st10m. Bo wizualnie by to estetycznie wyglądało. No i na tyle preamp i dac zrobił na mnie pozytywne wrażenie że chyba zaufam. 

Ale biorę też pod uwagę Caspiana M2, arcama pa240, nad c298

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2024 o 14:01, Q21 napisał:

A może zainteresuje Cię to: https://www.q21.pl/primare-a34-2-pre32-czarny-outlet.html. To zestaw, który rozliczyliśmy Klientowi przy zakupie nowych urządzeń, stan fabryczny, a moim zdaniem powinno to bardzo dobrze zagrać z MA Gold.

Przepraszam za wbijanie się w wątek, ale czy taki zestaw zgrałby się z kef r3 meta? Obecnie grają one z Rega Elex mk4 i jest naprawdę bardzo fajnie, ale chciałbym zrobić zauważalny upgrade i dostać nieco więcej ciepła. Myślałem właśnie o zestawie dzielonym… Czy ten zestaw primare + eversolo dmp a8 to byłby krok w dobrym kierunku? Czy może lepiej Vincent sa32 plus końcówka sp332? Z racji że taki zestaw Vincenta jest sporo droższy, narazie byłoby bez eversolo a Wiim pro. 
 

@Q21 a może jeszcze jakieś inne propozycje co warto od Was wypożyczyć i przetestować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2024 o 08:56, Carmion napisał:

Witam, ostatecznie zastanawiam się nad:

Roksanem Caspianem M2 lub NuPrime STA-9X

Nie wiem czy Roksana wziąć końcówkę mocy i preamp wykorzystać z Nuprime. Czy w Integrze będzie lepszy preamp? Ktoś testował? 

Miałem sta9 i mi sie jakos nie wpasował , grał po amerykańsku napompowane to granie jakieś takie 😂

Nie ,nie w komplecie ale sam Dac9 👍 spoko

Teac Ap505 , atoll am200se  i Abrahamsen  lepiej mi przypadły do gustu z Dac9 

No ale Ty masz dac10 wiec ... o MA nie wspomnę 😉

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, JacekWoy napisał:

Rega Elex mk4 i jest naprawdę bardzo fajnie, ale chciałbym zrobić zauważalny upgrade i dostać nieco więcej ciepła.

Zostaw ten wzmacniacz Regi w spokoju :)

Szczera rada, jeżeli jest z nim wszystko OK od strony technicznej (nie brumi ciągle i głośno trafo, nie ma przydźwięku w głośnikach, nie jest uszkodzony wbudowany przetwornik i potek gra równo od dołu) to ewentualnie sprawdź jakieś ciepłe, płynne, analogowe źródła i tyle. 

Obecnie masz dobrze wyważony piecyk. Jest i czynnik zabawy (bas z uderzeniem), równowaga między rozdzielczością, detalem a namacalnością uwzględniająca lichej jakości realizacje nagrań (jest dodane trochę ciepła).  

To bardzo udany wzmacniacz pod warunkiem, że Rega nic nie zwaliła na etapie produkcji a tu potrafią "błysnąć". 

Ps. I jak najmniej przebywaj na forach o tematyce audio a jak już musisz to najlepiej zaglądać tylko do działu "czego słuchasz" w poszukiwaniu ciekawej, nowej muzyki. 

Piec masz zacny, gdyby kosztował 18kzł jeszcze bardziej by się nim audiofile zachwycali a recenzenci szczytowali w podsumowaniu. 

Dziękuje, skończyłem. 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dedal napisał:

Miałem sta9 i mi sie jakos nie wpasował , grał po amerykańsku napompowane to granie jakieś takie 😂

Nie ,nie w komplecie ale sam Dac9 👍 spoko

Teac Ap505 , atoll am200se  i Abrahamsen  lepiej mi przypadły do gustu z Dac9 

No ale Ty masz dac10 wiec ... o MA nie wspomnę 😉

Jak próbuję samego DAC bez preamp to coś zaczyna mi brakować ale nadal jest zmiana na duży+. Na tyle mi pasuje granie Nuprime że wciąga. Jest mnóstwo detali ale bez przesadnego podkreślenia, instrumenty brzmią relniej i jest duża swoboda grania. A bass jest mocno kontrolowany i są fajne zejścia. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Tak jak z kolumn długo zostaną. 

 

Jeszcze nie mogę podjąć decyzji czy Roksan Caspian M2 Integra czy końcówka mocy lub Nuprime STA-9X. A z czasem dokupienie drugiej końcówki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaczadupa napisał:

Zostaw ten wzmacniacz Regi w spokoju :)

 

Szczera rada, jeżeli jest z nim wszystko OK od strony technicznej (nie brumi ciągle i głośno trafo, nie ma przydźwięku w głośnikach, nie jest uszkodzony wbudowany przetwornik i potek gra równo od dołu) to ewentualnie sprawdź jakieś ciepłe, płynne, analogowe źródła i tyle. 

Obecnie masz dobrze wyważony piecyk. Jest i czynnik zabawy (bas z uderzeniem), równowaga między rozdzielczością, detalem a namacalnością uwzględniająca lichej jakości realizacje nagrań (jest dodane trochę ciepła).  

To bardzo udany wzmacniacz pod warunkiem, że Rega nic nie zwaliła na etapie produkcji a tu potrafią "błysnąć". 

Ps. I jak najmniej przebywaj na forach o tematyce audio a jak już musisz to najlepiej zaglądać tylko do działu "czego słuchasz" w poszukiwaniu ciekawej, nowej muzyki. 

Piec masz zacny, gdyby kosztował 18kzł jeszcze bardziej by się nim audiofile zachwycali a recenzenci szczytowali w podsumowaniu. 

Dziękuje, skończyłem. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękuję za cenną poradę. Nie zapomnę jej nigdy. 
 

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, JacekWoy napisał:

Przepraszam za wbijanie się w wątek, ale czy taki zestaw zgrałby się z kef r3 meta? Obecnie grają one z Rega Elex mk4 i jest naprawdę bardzo fajnie, ale chciałbym zrobić zauważalny upgrade i dostać nieco więcej ciepła. Myślałem właśnie o zestawie dzielonym… Czy ten zestaw primare + eversolo dmp a8 to byłby krok w dobrym kierunku? Czy może lepiej Vincent sa32 plus końcówka sp332? Z racji że taki zestaw Vincenta jest sporo droższy, narazie byłoby bez eversolo a Wiim pro. 
 

@Q21 a może jeszcze jakieś inne propozycje co warto od Was wypożyczyć i przetestować?

Szukając więcej ciepła to co najwyżej można przejść w stronę Caspiana M2, Musicala Fidelity A1, czy wyższego modelu Regi, Elicit. Primare to granie bardziej nastawione na detal. Też zacząłbym od źródeł, np. Lumin D3, ciepło grający gramofon, CD :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...