Skocz do zawartości

Audiofilski zestaw stereo


rajdek

Recommended Posts

@Gargan może jestem staroświecki , ale po za dźwiękiem, jest jeszcze ta otoczka. To , że płyta wymusza na mnie znalezienie czasu na wysłuchanie wszystkich utworów , bez przeskakiwania między nimi. To , że zmieniając wkładkę mogę zmienić prezentację płyty. Wiem , ze to może bardziej psychika, ale zostanę przy tradycyjnym odtwarzaniu. RME daje mi swobodną możliwość zgrania płyt , jednak nigdy z tej funkcji nie korzystałem i szczerze ,to nie zamierzam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Przykład z życia , mam jedno z pierwszych wydań płyty " Songs of Leonard Cohen " z 1966r. Uwielbiam tą płytę właśnie za realizację , dobra stara szkoła. Gościł u mnie bratanek / 21 wiosen / , wrzuciłem na talerz płytę. Słucha , słucha i mówi , że coś chyba jest nie tak , bo raz głośniej ,raz ciszej ..... Puściłem mu to samo z Tidala i od razu , banan na twarzy  :) Widać , że granica dobrego dźwięku niestety przesuwa się w złym kierunku.

Tomek, ale akurat Leonard Cohen na CD jest dobrze zremasterowany przez Boba Ludwiga. Nie wiem, skąd wzięli na Tidalu ten spłaszczony dźwięk. Na CD DR nie schodzi poniżej 10-tki...

https://dr.loudness-war.info/?artist=&album=Songs+of+Leonard+Cohen

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rajdek to wszystko zmierza do tego, żeby nie opłaciło się kupować dobrego HiFi, bo im lepszy sprzęt tym bardziej słuchać nędzę materiału muzycznego. 

Na mini wieży Panasonic wszystko mi pasowało. Na obecnym zestawie co drugie nagranie mnie drażni. 

Najgorsze, że hiciory brzmią najgorzej. Posłuchaj sobie mniej znanych nagrań Zivert, a potem tych jej piosenek, które są najbardziej popularne. Gwarantuję Ci, że te starsze i mniej rozpoznawalne są lepiej zrealizowane. To samo Dima Bilan. To samo Luna. 

bc52627183081cc7c450fe79afe587d1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...