Skocz do zawartości

Bas słyszalny wyraźnie z kierunku subwoofera


Sandor Clegane

Recommended Posts

14 godzin temu, Sandor Clegane napisał:

Zmieniłem odcięcie na 80 hz i szczerze mówiąc nie bardzo słyszę jakąkolwiek różnicę, a testowałem na kilku róznych scenach z różnym natężeniem basu. Wciąż momentami słyszę wyraźnie, że dochodzi on z prawej strony, więc pewnie tylko drugi sub by mnie urządził...

Hmmm. To ciekawe jest.. Jeśli lokalizujesz wciąż z prawej strony przy tak niskim podziale, to możliwe że coś rezonuje z prawej strony i słyszysz to coś nakładające sie razem z oczywiscie basem, np. Drzwi lub komoda itp. - to też może choc nie musi być powód (szukamy każdej opcji). 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie jestem pewien czy z poprzednim subem też tak miałem (rel ht1210 - stał w tym samym miejscu) i po prostu jakoś wtedy uwagi nie zwracałem czy to ten svs po prostu taki jest.

Może lepszym rozwiązaniem byłby sub z membrana skierowaną w dół?

Edytowano przez Sandor Clegane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Po co zmieniłeś HT1205 na SB2000? Przecie to konkurent a nie model wyżej.

Chyba że to był 1003?

Zmień go pozycją. Jak to nie pomoże to spróbuj mu obniżyć nieco na pokrętle.

Nic nie stracisz bo to nie jest tak że i kolumny i sub się urywa nagle. Po prostu w tym miejscu następuje spadek

 

Bo mi coś rezonowało w nim i byłem przekonany, że to ta płytka wbudowana u góry. Rozmawialiśmy kiedyś o tym. Svs mi nie rezonuje, nie pierdzi tyle, że go słyszę wyraźnie z boku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu problem jest mi dobrze znany z moich początków dodania suba do amplitunera stereo .

Można go rozwiązać na dwa sposoby a by najmniej u mnie tak akurat było.

W sumie po roku zabawy i ciągłego zmieniania już w końcu mam spokój i nie muszę poświęcać więcej na to czasu tylko cieszyć się zestawem.  

  1. Przede wszystkim najważniejszy jest poziom głośności suba , on ma tylko być słyszalny ale nie wychodźcy przed głośniki podłogowe. Jest to trudne do ustawienia ale musisz pójść na kompromis w tej kwestii, czyli gdy masz utwór w swojej bibliotece który najbardziej że tak powiem męczy basem i ewidentnie narzucając się z swojej strony wtedy musisz go gałka wyciszyć do momentu aż uznasz że jest to dla ciebie akceptowane. Mi zajęło to jak wspomniałem sporo czasu zanim zrozumiałem że nie ma innej możliwości a nie jest wygodne słuchając co chwile innej realizacji ustawić pod nią suba dlatego nazwałem to kompromisem i teraz jest to dla mnie tylko zaletą gdyż sub dodaje barwy tylko kiedy trzeba i uzupełnia zestaw stereo tak samo jest z filmami. 

     
  2. Ustawienie częstotliwości, można ustawić na dwa sposoby.

    Pierwszym z nich jest ustawienie odcięcia suba w amplitunerze jeśli używasz tej opcji wtedy nie ma znaczenia jak ustawioną masz gałkę z Hz w subie  ponieważ wtedy tą funkcję przejmuje amp.  Czyli gdy ustawisz na przykład odcięcie w amp na 80hz to znaczy to że kolumny podłogowe bedą schodzić do 80hz a wszystko co poniżej przyjemnie sub. Tu uważam że szkoda odcinać tak wysoko podłogówki skoro potrafią zejść niżej ( nie wiem ile te twoje mogą zejść ale podejrzewam ze do jakiś 40/50 hz na pewno ) wtedy ustawił bym odcięcie jak tobie pasuje ale znacznie niżej 50/60 hz.

    Drugim z nich jest nie używania funkcji odcięcia w amplitunerze.
    Wtedy zabawa polega tylko na tym że ustawiasz na subie gałką od hz częstotliwość odcięcia na przykład 80hz i regulujesz go gałką od głośności tak by ciebie nie męczył. ( patrz punkt pierwszy )
     

 

Edytowano przez coyote
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...