Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.


16 878 tematów w tym forum

    • 21 odpowiedzi
    • 10,6k wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 14k wyświetleń
  1. Liczę na Waszą pomoc

    • 0 odpowiedzi
    • 1,7k wyświetleń
  2. Kolumny dla denon pma 720

    • 3 odpowiedzi
    • 5,8k wyświetleń
  3. Jakie kolumny kupic?

    • 8 odpowiedzi
    • 5,2k wyświetleń
  4. Wzmaczniacz pod KEF Q500

    • 2 odpowiedzi
    • 2,4k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 4,1k wyświetleń
    • 49 odpowiedzi
    • 23,4k wyświetleń
  5. Tonsil Space '86

    • 1 odpowiedź
    • 2,2k wyświetleń
  6. zestaw technics, a zeusy 1 2

    • 37 odpowiedzi
    • 14,4k wyświetleń
  7. Czy ma to jakiś sens?

    • 20 odpowiedzi
    • 7,5k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1,7k wyświetleń
  8. pomóżcie dobrać stereo

    • 5 odpowiedzi
    • 3,2k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1,5k wyświetleń
    • 16 odpowiedzi
    • 7k wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 5,4k wyświetleń
  9. Mini jest fajne

    • 1 odpowiedź
    • 1,7k wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 5k wyświetleń
  10. wieza do 300zł

    • 2 odpowiedzi
    • 2,2k wyświetleń
    • 15 odpowiedzi
    • 9,7k wyświetleń
    • 23 odpowiedzi
    • 9,5k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 6,7k wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 12,7k wyświetleń
  11. Audiolab plus...

    • 8 odpowiedzi
    • 3,1k wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 2,6k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • Mam pytanie do znawców tematu audio. Ja do nich raczej nie należę ... mam podłączoną pod usb + linux (ARM / OrangePi) kartę dźwiękową opartą o właśnie układ Pcm2706 jest to jakaś prosta karta dźwiękowa (made in China) niby sprzedawana kiedyś jako DAC. Z poziomu linux-a odczytuję iż dźwięk ma 16bit podczas odtwarzania np. radio internetowe. I tu moje pytanie czy karta dźwiękowa usb z Aliexpress jak w tytule : Pcm2706 _ pcm5102a z kartą dźwiękową klasy hi-fi USB_DAC faktycznie będzie mieć parametry jak w opisie czyli : DAC dekodowanie PCM5102A, obsługa 24-bitowych, 32-bitowych danych ? ... Czy jest to li tylko jakaś konwersja z karty dźwiękowej Pcm2706 (16bit) do układu pcm5102a (DAC) ? Kiedyś miałem OrangePi lite z modułem pcm5102a połączonym do interfejsu I2S i to faktycznie pokazywało 24/32 bit ale płytka uległa awarii. Szukam zamiennika pod USB bo już trudno znaleźć nowsze firmware do OrangePi z poprawnie działającym I2S + pamięć emmc bo karty SD jednak co jakieś parę lat "padają" itd Ja oczywiście najprościej podłączyłbym wzmacniacz przez słuchawki (jack 3.5) ...ale jest jakieś inne wyjście chyba do do amplitunera ale nie mam doświadczenia jak to podłączać i czy ma jakieś znaczenie jeśli jest wyjście na jack 3.5 ? [img]https://i.imgur.com/MWPewOH.jpeg[/img] więcej info: link do karty Karta którą obecnie działa na układzie Pcm2706 to chyba bo na 100% nie powiem gdyż obudowa uległa pęknięciu i poklejona teraz trudno odczytać i dostać się do wnętrza jednak to na 80% ta z Ali : link ale tam w opisach chyba nie ściemniają i pisze 16bit  :-)
    • Podpiąłem wzmacniacz kablem do internetu. Zrobił sobie aktualizacje. Coś tam się w menu pozmieniało także poszło.
    • Silvery i Polki oddałem. Testowałem jeszcze w salonie Indiana Line Diva 3, Jakieś Elac'i oraz Bowersy 606 S3. Dostałem dobrą ofertę na Bowersy i po odsłuchach w salonie zdecydowałem się właśnie na nie. Divy 3 też były spoko, ale przy odsprzedaży miałbym duża stratę. Bowersy miały u mnie w pokoju rozlazły i dudniący bas, ale skorygowałem gąbkami z zestawu i jest ok.  Z perspektywy czasu Silvery 100 miały to coś, a bas mogłem skręcić. Robiły wrażenie przy takich kawałkach jak DJ is Your second name, w soundtracku do K-Pax etc. Może jednak były za duże do mojego salonu... Bowersy są wyrównane. Otwarte, ale też zwyczajne. Więcej było z nich słychać w sali odsłuchowej w porównaniu z bardzo otwartymi Divami 3 i miernymi dla mnie Elacami. Natomiast Bowersy w domu nie robią WOW, a Silvery zrobiły. Zaznaczam jednak, że to były moje pierwsze kolumny na nowym HIFI.  
    • Skąd Ty takie badziewie wyciągasz?  Chyba AI Ci to rysuje? 😀 Kazałeś jej narysować połączenie taboretu z farelką? 😁
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...