Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.


16 563 tematów w tym forum

    • 3 odpowiedzi
    • 1,1k wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 3,3k wyświetleń
  1. Zestawienie

    • 1 odpowiedź
    • 2,2k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 3,1k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 523 wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 4k wyświetleń
  2. Zestawik Rotel - które kolumny?

    • 9 odpowiedzi
    • 8k wyświetleń
  3. Zestawy stereo do 15 000 PLN | Film

    • 0 odpowiedzi
    • 219 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 402 wyświetleń
  4. zestwa audio do 3500

    • 9 odpowiedzi
    • 3,7k wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 1,4k wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 1k wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 5,1k wyświetleń
  5. zeus i swiecacy bas refleks

    • 11 odpowiedzi
    • 4,9k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1,1k wyświetleń
    • 24 odpowiedzi
    • 3,4k wyświetleń
  6. ZG 40c\5 4ohm

    • 1 odpowiedź
    • 2,8k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 319 wyświetleń
    • 18 odpowiedzi
    • 2,1k wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 2k wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 1,1k wyświetleń
  7. Zintegrowany wzmacniacz jaki ?

    • 6 odpowiedzi
    • 490 wyświetleń
    • 16 odpowiedzi
    • 3,8k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 2,6k wyświetleń
  8. złe odtwarzanie mp3

    • 0 odpowiedzi
    • 739 wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • to ja bym poszukał amplitunera stereo, o wiele lepiej sobie poradzi w stereo od wielokanałowego amplitunera kina jeżeli nie interesuje Cię konfiguracja pod kino 5.x, 7.x itd. a i funkcjonalnością nie będzie wiele ustępował, są modele z tunerem FM/DAB oraz funkcją streamera i radia internetowego, mają też HDMI co pozwoli podłączyć TV więc funkcjonalnie tracisz w zasadzie tylko dekodery formatów dźwięku przestrzennego wielokanałowego. Jak nie masz zamiaru budować kina to nie ma sensu kupować amplitunera kinowego. A i samo stereo będzie przyjemniejsze z typowego amplitunera stereo w tych samych pieniądzach.
    • Znajdz sobie i przeczytaj plan wygaszania  do 2035...
    • Sygnał wejściowy na 0 i głośniki na 0 Mało prawdopodobne, ale możliwe. Mam Marantz i czasem strajkuje. Spróbuj dokładnie tak, jak na rysunku Jeśli reset nie pomoże to odłącz zasilanie na 30 sekund i jeszcze raz tak, jak na tm rysunku. Tam są takie zabezpieczenia, że niełatwo go zepsuć 
    • U mnie Marantz SR5013 (czyli starszy o 2 pokolenia brat cinema 60) z Klipsch RF82 MK-II (nie mogę na szybko znaleźć wykresu, ale wiem że też schodzą do ok. 4Ohm, Klipsch sprytnie ujmuje to w specyfikacji "8Ohm compatible"), ale mam też w system wpięty wzmacniacz zintegrowany Audiolab 8300A do stereo, a w kinie pracuje jako końcówka. Marantz-owi lżej, mniej się grzeje, ale Audiolab muszę przyznać ledwo ciepły, a lubię aby było na poziomie referencyjnym - czyli cicho nie jest. @Adrian Król jak wszystko sprawdzone i nie odżył to serwis - gwarancja, a po powrocie z serwisu na pewno przełącz na 4 Ohm, ale ja rozważyłbym końcówkę dla frontów. Jaką, no cóż tutaj musisz sam zdecydować, końcówka nie powinna podbarwiać dźwięku, a będziesz miał więcej mocy na frontach i pozostałych kanałach jeżeli odciążysz o 2 kanały Marantza co poprawi ogólnie dynamikę. Na pewno taniej i bezpieczniej niż dużo droższy wyższy model Marantz, który do końca nie wiadomo jak poradzi sobie z Focal-ami. Końcówek jest do wyboru sporo, ale muszą być takie, które akceptują 4Ohm. Koledzy już wskazali Atoll dwa modele AM100 i AM200, ale jest tego sporo, np. Emotiva, NAD, no wielu producentów ma końcówki w ofercie. Moim zdaniem w przypadku Twoich kolumn to może być najlepsze rozwiązanie. Zapytam o pozostałe głośniki - jeśli też Focal i też tak nisko schodzą to może trzeba pomyśleć o końcówce nie dwu a wielokanałowej, a Marantz będzie tylko procesorem w zestawie. Ewentualnie faktycznie zmiana amplitunera, ale coś co pociągnie te kolumny tanie nie będzie. Jak będziesz szukał końcówki zwróć uwagę aby miała Trigger IN - wtedy jednym pilotem (z Marantza) odpalasz wszystko, zdarzają się końcówki (rzadko) bez Trigger co spowoduje że będzie trzeba osobno ją załączać - niewygodne rozwiązanie. @Plaku to reset do ustawień fabrycznych, a ten amplituner wogóle się nie uruchamia więc mało prawdopodobne że pomoże i podniesie wyłączony amplituner, ale spróbować zawsze można
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...