Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Ogólnie bez daca też można podłączyć. Ale TV musiałby mieć gniazdo słuchawkowe. Wtedy stosujesz przewód mini jack - 2x RCA. Podłączasz od gniazda słuchawkowego z TV bezpośrednio pod dowolne gniazdo liniowe we wzmacniaczu. Ogólnie połączenie nie polecane ze względu na nie szczególną jakość dźwięku. Mnie osobiście takie połączenie wystarcza do oglądania TV. Przy słuchaniu muzyki słuchawkowe vs koaksjalne przez dac, nie stwierdziłem drastycznych zmian w jakości dźwięku. Różnice są, ale... Daca można dokupić później. Co niektórzy proponują dac Fiio D03 Taishan za 109 zł, chociaż wg mnie szkoda na to cuś pieniędzy. Lepiej poczekać i dołożyć na konkret. https://www.mediaexpert.pl/wzmacniacze-sluchawkowe/wzmacniacz-sluchawkowy-fiio-d03-taishan-czarny,id-346077?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAiAis3vBRBdEiwAHXB29ENQBeS2pHmc4FIjBYqkC8t0RSii8YW83a0eDLllHRzxbB3rA55G0hoCeo0QAvD_BwE Na początek wybierz może albo któryś z chromecastów, albo tuner Hama dit2000. Zajrzyj do klubu chromecasta , bo tam jest odpowiedź na twoje pytania odnośnie radia internetowego. @keray69 fajnie że napisałeś. To z pewnością pomoże autorowi. A jak jest z aplikacjami typu Tidal, Spofity?
  3. Odpowiedź po czasie, ale jak dla mnie Denon np 720 do Dali np zensor 7 to najgorsze połączenie. Dali miały i mają bardzo muzykalne brzmuenie, świetną górę, piękny środek , sporo dołu fajnie nisko schodzącego, ale jakby miękkiego, więc denon odpada zupełnie, gra to źle. Nie ma już znaczenia że to kolumny z innej pólki jakościowej wzgledem Denona 720, bo Denon 1520 też nie jest dla nich najlepszy. Jak po kosztach, ale żeby grało to pioneer a30, onkyo 9150, yamaha as501, Marantz 7005, lub sieciowe amplitunery stereo onkyo, yamahy.
  4. Ja mam ten tuner HAMA podłączony na dwa sposoby , po przez RCA bezpośrednio do wzmaka jak i optykiem do DACa NOSTROMO WOLF , i różnica jest przy bezpośrednim porównaniu przełączając na selektorze wzmaka , ale różnica jest na tyle mała że jeżeli nie wiesz z którego żródła gra to ciężko rozpoznać , przez DACa jest czyściej , wyrażniej.
  5. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Cóż nie przyszło mi do głowy opisywanie barwy dźwięku który oczekuję. Jeśli miałbym tego dokonać to chyba najłatwiej przyszło by mi to na poszczególnych kawałkach i odczuciach jakie im towarzyszą i oczekiwaniom. Za pierwszy przykład myślę że nadawałby się kawałek Tool - Eulogy. Sam początek to duża ilość wysokich i głębokich dźwięków. Uwielbiam efekt cykad. Dzięki którego nie da się zlokalizować źródła , wręcz przestrzeni 3d. O dłuższej chwili dochodzi do wyczekiwanego wejścia dudnień . Oczekuje by była ona głęboka . Głęboka i pełna energii na tyle by przyprawić o gęsią skórkę i przewrót w żołądku , w dobrym tego słowa znaczeniu. Gdyby tak przyjrzeć się na tym co tak naprawdę wprawia moje ciało w wibracje przy odsłuchu to na pewno spójność dźwięków. Pełna kontrola nad niskimi tonami. Lubie ocieplony pełen gęstości dźwięk. Lubię jak dźwięki są dokładnie selekcjonowane i odgrywane tak jak trzeba . Tak jak by poukładać je w rzędzie i kazać im nabrać prędkości. Ma być moc. Coś jak pierwszy raz słyszymy efektu w Transformers. Chyba wszyscy wiedzą o które mi chodzi. Weźmy drugi przykład. Kawałek gojira - backbone. Mimo nadmiaru dźwięków i w brew pozorom sporej nie spójności to dobre głośniki potrafią nadać odpowiednią płynność i rytmikę przy tym odpowiednio nadając miękka otoczkę całej scenie. Ostatni kawałek to All them witches - elk. Blood heart. Jest to kawałek gdzie bardzo ważne jest to by wokal tu rozbrzmiewał nie zatracając się w gitarze które grają tu pierwsze skrzypce. Pewną selektywność środka i jasności wysokich tonów. Górne pasmo powinno tu być gęste i nie dzwoniące po uszach. Nie męczące. To samo się tyczy kawałka " Family song for the leaving " tu praktycznie nie ma basu ale całokształt powinien rozbrzmiewać pewną ukryta mocą. Mocy tej nadaje wokal. Nie chciałbym bym by dźwięki były rozlazłe lecz miękkie z odpowiednią prędkością i dynamika. Na słuchawkach słyszę stopę i kiedy został nadany przytup . Dźwięk perkusji nie koniecznie nadawany jest odrazu ,on w wielu przypadkach potrafi rozbrzmiewać z czasem nadając szerokość sceny. LubUe gdy muzyka nie męczy. Wiele kawałków ma " drapany charakter" lecz moje dotychczasowe słuchawki koss porta pro potrafią nadać płynności. Nadać uczucia drgania ziemi przy czym słyszeć dokładnie tego efektu cykad. Generalnie zawsze musiałem posiłkować się subwooferem a na przed wzmacniaczu wyeksponować tony wysokie wraz ze średnica. Taki zabieg zawsze pomagał . A ile trzeba dać by osiągnąć taki zamierzony efekt? Podejrzewam że cena rośnie wraz z potrzebą nagłośnienia większego metrażu. Tu jest nie wielki. Jestem bardzo wdzięczny za wszystkie wasze rady. Bardzo wam dziękuję . Pozdrawiam Łukasz
  6. Cześć wszystkim, jestem tu nowy, dlatego nie wiem czy dodam temat według obowiązujących zasad, ale postaram się opisać dokładnie moje preferencje. Chciałbym zakupić kino domowe w rozsądnej cenie wraz z amplitunerem, zastanawiam się także nad zestawem stereo o ile rzeczywiście jakość dźwięku będzie znacząco lepsza w podobnej cenie. Jestem zarówno kinomanem jak i melomanem, muzyki słucham praktycznie całymi dniami czy to w racy czy w domu. Uwielbiam filmy, oglądam je dosyć często dlatego nie mogę zdecydować się czy wybrać kino czy może zestaw stereo. Muzyka której słucham najczęściej to: black metal, trance, metalcore, deep house, progresywny rock - także kategorie dźwięków z zupełnie innej parafii. Bardziej interesuje mnie jednak na ciepłym, czystym, głębokim dźwięku, niż agresywnym z mocnym basem - czyli bardziej nastawiona pod trance. Z tego co pamiętam to dźwiękowo pasował mi Denon, ale nie miałem za wiele do czynienia z różnymi zestawami. Nie jestem audiofilem, lubię dobry dźwięk ale bez przesady. Pokój to maksymalnie 20 metrów. Mieszkanie w bloku, niedługo się wyprowadzam także dokładnie nie wiem jeszcze jak będzie wyglądał. Jeżeli chodzi o amplituner - nie mam zielonego pojęcia jaki dobrać. Natomiast głośniki mam już jakieś na oku, przedstawiam moje propozycje: 5.0 Dali Spektor 6 5.0 - jeżeli nie będzie gigantycznej różnicy w dźwięku to wolałbym jednak wybrać coś tańszego. Znalazłem za 2999 zł komplet AVR-X550BT + Wilson Estrada - Cenowo mnie zachwycił taki zestaw (2100), jeżeli napiszecie, że zdecydowanie wystarczy to nie ma co przepłacać. W ogóle co myślicie o Wilsonach? Podobno w miarę porządne głośniki. Czym się różnią - Movix, Cinematic od np. Estrady? Taga Harmony TAV-606 v3 5.0 - 1200 zł JAMO STUDIO S 805 HCS WALNUT - 1999 zł STEREO: Melodika BL40/Bl30 MK3 - zastanawiam się czy BL 30 nie będzie lepszym wyborem gdyż nie planuje ustawiać ich w pokoju powyżej 20 metrów. (1600 zł za parę) INDIANA LINE NOTA 550 - około 1900 zł PYLON AUDIO PEARL 25 - 1600 zł POLK AUDIO T50- 1000 zł MAGNAT QUANTUM 675 - 2000 zł HECO MUSIC STYLE 900 - około 2000 JAMO S809 - 2000 zł KLIPSCH R-28F CZARNY - 2600 zł TANNOY MERCURY 7.4 - 2000 zł Obecnie mam wieżę jeszcze z komunii- Technics SH EH550 także naprawdę czego bym nie wybrał skok będzie ogromny Bardzo dziękuję za ewentualną pomoc.
  7. Witam serdecznie bardzo proszę o pomoc w doborze odpowiedniego wzmacniacza, niestety bez doświadczenia i wiedzy jestem przytłoczony mnogością sprzętu na rynku. 1. Budżet ok. 600 zł 2. Nowy czy używany - zważywszy na budżet używany 3. Z czym ma współpracować - mam: - dwie kolumny podłogowe Polk audio t50 6ohm max rms 150W - Przewody: głośnikowe 2mm, kabel optyczny audio (docelowo połączenie pod tv, a on obsługuje tylko HDMI ARC i optyczny) 4. Czego szukam? Interesuje mnie szczegółowość i przejrzystość dźwięku, nie lubię zbyt strzelistej góry coś co trąci sybilizacją, głęboki bass mięsisty, długi ale nie dominujący, wokale przejrzyste. Przestrzenność dźwięku ( szeroka scena ?) Bardzo ją lubię, to początek z przyzwyczajeniem ucha do dobrego brzemienia więc prawdopodobnie najlepszy będzie dla mnie uniwersalny sprzęt. W tym momencie posiadam pożyczony amplituner Pioneer vsx-417 i nie narzekam na brzmienie po włączeniu kilku opcji gra bardzo przyjemnie, 5. Czego oczekuję od sprzętu? Najprostszy, bez radia, fajnie gdyby była możliwość sterowania pilotem. Niestety miejsca na półce podwieszanej mam wyjątkowo mało - Pioneer się nie mieści, interesuje mnie mniejsza konstrukcja w granicach ( szer x głeb x wys) 50 x 28,5 x wys. nie gra roli. Zakup na stosunkowo długo. ‌6. Powierzchnia salonu ok. 18m2 w kształcie prostokąta z aneksem kuchennym (którego nie wliczam) 5m x 3,5m. Sofa na przeciwko 3m długości, panele bez dywanu, ściany bez mebli, stół z krzeslami, sufit z wyspą pośrodku 2x2 (karton gips). Na oknach grube zasłony + firanki. 7. Muzyka, której słucham to głównie Rap, zdarza się i to nie rzadko rock, pop, muzyka klasyczna, instrumentale, koncerty na żywo. Kolejność jest gradacją. Ogólnie taki misz masz wszystkiego bez techno, dubstepu, metalu.
  8. Ceny znam. Po prostu polskie napisy mi wiszą, bo radzę sobie z językiem Albionu
  9. Dzięki za odpowiedź. 1. Maksymalnie 5k 2. Tylko jeśli będę musiał, mimo wszystko wolałbym nowy 3. Na dzień dzisiejszy nie planuję zmian (narzeczona na 100% by się spakowała po takim numerze) ale "nigdy nie mów nigdy" 4. Ciężko powiedzieć ale to ze względu na to, że jestem laikiem. Powiedziałbym że lubię jak jest góra i dół a środek lekko wycofany. Chyba tak to powinno lecieć Jutro jadę na odsłuch Pearl 27 to napiszę czy ten rodzaj dźwięku mi pasuje jeśli to cokolwiek pomoże. Spróbuję też namówić Pana w sklepie na jakieś inne zestawy. 5. Gdańsk Pozdrawiam, Mariusz
  10. Odpuść sobie amplituner. Po jakimś czasie kończą aktualizacje i wsparcie do wypuszczenia kolejnego ampli. Lepiej Wzmacniacz stereo + osobne urządzenie do streammingu + dac + kolumny głośnikowe. Zyskujesz lepszą jakość. 1. Jaki budżet na całość. 2. Czy dopuszczasz sprzęt używany? 3. Zakup jednorazowy, czy planujesz ewentualne zmiany za jakiś czas? 4. Określ jakiego dźwięku poszukujesz. Że lubisz bas to już wiemy, napisz coś jeszcze. 😁 5. Podaj lokalizację. Pozdrawiam
  11. Dlaczego pisałem o tych napisach...popatrz sobie na ceny filmów 4K lub BD w Polsce a zagranicą i już będziesz wiedział dlaczego to taka unikatowa funkcja w OPPO. Kupiłeś Pionka i fajnie.
  12. Today
  13. Tidal już wcześniej wprowadził "360 Reality Audio" a teraz Dolby Atmos. Czyli co, z sufitu wokale będą 😆 Dolby Atmos w Tidal artykuł: https://gsmonline.pl/artykuly/dzwiek-dolby-atmos-android-tidal Edit, to chyba działa tylko na Android i iOS aplikacjach.
  14. Krok po kroku Niech rzuci kamieniem, kto nie zaczynał od jamnika albo mini-wieży.
  15. Cześć wszystkim, Jestem nowy w świecie stereo i potrzebuję pomocy od ludzi którzy zjedli na tym zęby w wyborze zestawu do mojego salonu. Od 10 lat muzyki głównie słuchałem na zestawie komputerowym Logitech Z-5500, więc pewnie czegokolwiek bym nie kupił to będzie dobrze ale lubię też bas. Pomieszczenie to salon z aneksem o powierzchni 20m2. Czego będę słuchał: głównie będzie to muzyka elektroniczna różnej maści, hip-hop, czasami film z tv. Źródła: TV najlepiej wpięty przez toslink, spotify po bluetooth, pendrive. Co rozważałem: Kolumny: Pylon Pearl 27, Heco Aurora 700, Magnat Shadow 207, INDIANA LINE TESI 542, Monitor Audio MONITOR 300, MONITOR AUDIO MR6 (fajnie jakby bass reflex był z przodu bo miejsca wiele nie posiadam) Amplitunery stereo: Onkyo tx-8270 oraz tx-8250, Yamaha r-n803d oraz r-n303d. Jesteście w stanie coś doradzić nowicjuszowi? Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam, Mariusz.
  16. siedzę na alibabie https://pl.aliexpress.com/item/32591475996.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.224529a5ZMCO25&algo_pvid=4c66f969-0d89-4e2a-873e-469e353b7332&algo_expid=4c66f969-0d89-4e2a-873e-469e353b7332-0&btsid=83886cb7-5f0e-4cf5-8ad2-27e0ed4bd116&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4,searchweb201603_53 zawsze myślałem ze do tego potrzeba jednak jakiegoś zewnętrznego zasilania...
  17. Pomyślimy. Ja bym się wstrzymał z zakupami w Niemczech, bo i tak gramofon potrzebuje przeglądu.
  18. Jeżeli planujesz odsłuch SACD ja proponowałbym do tego osobny wzmacniacz z możliwością pracy jako końcówka mocy. Wyjdziesz sygnałem audio bezpośrednio do wzmaka i uzyskasz o wiele lepszy efekt niż z amplitunerem AV. Pozdrawiam.
  19. Czyli na chromecast 3 nie ma opcji przeglądania internetu na ekranie TV. A co z połączeniem tego ustrojstwa bez DAC - a ze wzmacniaczem? Czy się da czy lipa? i co z tym tunerem czy połączenie analogowe bez DAC-a powoduje duże straty sygnału ???
  20. Gdyby Oppo można wciąż kupić normalnie w sklepie, to pewnie byłby mój pierwszy wybór. Ale sprowadzać z zagranicy, z niewiadomego źródła albo od osoby prywatnej - nie, dziękuję. Jeśli chodzi o funkcjonalność Oppo, to wszędzie podkreśla się "unikalną" funkcję czytania napisów z USB, która mnie zupełnie nie interesuje. Panasonica odrzuciłem ze względu na brak obsługi płyt SACD - a te zawsze chciałem wypróbować. Szukałem solidnego, dobrze wykonanego odtwarzacza, który odtworzy każdą płytę i Pioneer spełnia te wymagania. Trochę szkoda, że ten segment rynku jest tak ubogi - jakby ktoś chciał zbudować komplet AVR + BR UHD, np. Denona czy Yamahy, to w ogóle nie ma takiej możliwości.
  21. Musisz posłuchać. Sam ocenisz. Dla mnie może być dobry, dla ciebie nie. Każdy ma inne preferencje. Przewody głośnikowe??? Też masz? Zastanowić się trzeba, czy potrzebujesz obrazu 4K i przeglądania internetu na ekranie TV. Sterowanie z telefonu. Jeżeli nie to wybór jest prosty. Tym się różnią ultra i 3.
  22. Znalazłem jeszcze tutaj u siebie takie oferty wegi: https://m.ebay.de/itm/Wega-JPS-350-P-Direct-Drive-Plattenspieler-Vinyl-Vintage-Turntable/202650019034?ul_ref=https%3A%2F%2Frover.ebay.com%2Frover%2F1%2F707-53477-19255-0%2F1%3Fcampid%3D5337991980%26customid%3D3b9b1ee0-fa80-4252-8c12-9f33c824ffdd%26toolid%3D10049%26mpre%3Dhttps%3A%2F%2Fwww.ebay.de%2Fitm%2FWega-JPS-350-P-Direct-Drive-Plattenspieler-Vinyl-Vintage-Turntable%2F202650019034%3Fhash%3Ditem2f2ee1e4da%3Ag%3AZu0AAOSwumxcrPC%7E%26srcrot%3D707-53477-19255-0%26rvr_id%3D2220543844510%26rvr_ts%3Dffd1ebdd16e0a4d05950377affee64c3&_mwBanner=1&_rdt=1&ul_noapp=true https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/wega-sony-plattenspieler-direct-drive-jps-350-p/1246648128-172-1935?utm_source=sharesheet&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_android
  23. Przede wszystkim to nie jest wzmacniacz tylko amplituner kina domowego. I nie, nie masz możliwości podłączenia tam dwu kolumn frontowych. Możesz się bawić w przepinanie kabli albo dla lepszego napedzenia frontów połączenia amplitunera z końcówką mocy. A co do menu widocznego na ekranie tv to tu ci nie pomogę. To dość leciwy amp, który z tego co widzę nie ma nawet wejść i wyjść hdmi tylko component.
  24. Witam wszystkich, Proszę o propozycje kolumn do powieszenia lub zabudowy do salonu 6m x 8m. Niestety WAŻ jest bardzo niski i dlatego im mniejsze, tym większa szansa na zastosowanie. Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie sugestie Pozdrawiam Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  25. Nie wiem czy to będzie dobre, tam jest słaby opis i nie wiadomo ile volt. To jest do car-audio ale też domowego sprzetu. Szukaj może: RCA inline gain amplifier / controller. https://www.amazon.co.uk/CHELINK-Universal-Amplifier-Motorcycle-Speakers/dp/B076DBCGB5/ref=sr_1_1_sspa?keywords=rca+gain+amplifier&qid=1576249222&sr=8-1-spons&psc=1&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUEzTk9HNjRNN1RWNVZEJmVuY3J5cHRlZElkPUEwNTIyNjgzQ1BBVFhKVVZBWjJEJmVuY3J5cHRlZEFkSWQ9QTA1Njg0MzYzR1dWWEVFQTdGUEYxJndpZGdldE5hbWU9c3BfYXRmJmFjdGlvbj1jbGlja1JlZGlyZWN0JmRvTm90TG9nQ2xpY2s9dHJ1ZQ==
  26. Na próbę załóż nowe konto na stronie Tidala używając laptopa (PC). Sprawdź czy będziesz mógł się zalogować na soundbarze YSP-2700.
  27. A ile chcesz przeznaczyć na wzmacniacz?
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...