Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

2 minuty temu, Wing0 napisał:

Gdzie tak ile masz Holo na forach 2-3 osoby kojarzę co mają wszyscy springa, *majóweczkę" może jedna czy dwie. Raz dwa razy w roku się pojawia na Sell.

Ten mój kupiłem z Marktplaats. Taka strona jak Allegro lub Olx. Oprócz niego był tylko jeden do sprzedania. To że coś jest znane, nie oznacza że od razu musi tego być multum na rynku używanych,  może poprostu ludzie znają ale nie kupują ze względów finansowych albo ci co kupili, są tak zadowoleni że nie sprzedają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa nie ma co Panowie się przekomarzać .Już nieraz były dyskusje. Fajnie że kolega pokazał kawał fajnego sprzętu, posłuchał (Artur posłuchaj dłużej ;). Nie każdemu musi się wszystko podobać i wszystko grać o niebo lepiej bo więcej kosztuje. Ja sądzę że to DAC godny uwagi i posiedzenia nad nim ;), ale nie każdy tak musi uważać. 

@Artur Brol z Sabre Matrixa spróbuj bardzo fajny DAC Audiowit polecał i długo u mnie grał, mógłby nadal ale heheh Audionerwica ;). Teraz mam Exogala też spoko warto protestować. A fiio też mam hehehe nawet kiedyś wpisałem w system hmmmm było ciekawie. 

1 minutę temu, Artur Brol napisał:

Ten mój kupiłem z Marktplaats. Taka strona jak Allegro lub Olx. Oprócz niego był tylko jeden do sprzedania. To że coś jest znane, nie oznacza że od razu musi tego być multum na rynku używanych,  może poprostu ludzie znają ale nie kupują ze względów finansowych albo ci co kupili, są tak zadowoleni że nie sprzedają.

Znam strony ze sprzętem, ja o polskim rynku pisałem :). A co do kwestii ich obrotu masz rację co nie zmienia faktu że w szeroko pojętym świcie audio jest to słabo znany DAC porównując chociażby do Chorda, Matrixa, Ifi, Denafripsa, Aurelic itd 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kraft napisał:

Dobrze porównujesz. Jedynie sprawdziłbym miernikiem poziom głośności z obu źródeł. Wtedy już wszystko będzie, jak trzeba. 

🙂 uszy mi mowia ze jest glosniej. Nigdy przy testowaniu czegokolwiek nie bylo tak latwo czegos uslyszec. Jak tej roznicy w glosnosci. 

19 minut temu, DiBatonio napisał:

Porównywałeś kiedyś brzmienie z CXC podłączony do Gato po optyku, a później po coaxialu?

Konkretny ulubiony fragment lub utwór z ulubionej płyty, coś jak ten z fortepianem itp.?

Specjalnie dla ciebie, przed chwila. Ne slysze roznicy. Queensryche Silent Lucidity.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Wing0 napisał:

 Nie każdemu musi się wszystko podobać i wszystko grać o niebo lepiej bo więcej kosztuje. Ja sądzę że to DAC godny uwagi i posiedzenia nad nim ;), ale nie każdy tak musi uważać. 

@Artur Brol z Sabre Matrixa spróbuj bardzo fajny DAC Audiowit polecał i długo u mnie grał, mógłby nadal ale heheh Audionerwica ;). Teraz mam Exogala też spoko warto protestować. A fiio też mam hehehe nawet kiedyś wpisałem w system hmmmm było ciekawie. 

Znam strony ze sprzętem, ja o polskim rynku pisałem :). A co do kwestii ich obrotu masz rację co nie zmienia faktu że w szeroko pojętym świcie audio jest to słabo znany DAC porównując chociażby do Chorda, Matrixa, Ifi, Denafripsa, Aurelic itd 

Ja mam troche szybsze podejscie. Szczegolnie jesli chodzi o urzadzenie, juz ze tak sie wyraze, wygrzane.

Robie sobie sesje, slucham kilku plyt i nasluchuje, w poszukiwaniu roznic. Jesli ich nie slysze to dluzej mnie ten klocek nie interesuje. No chyba ze go bardzo chce, bo mi sie podoba - to inna sprawa.😏

Ten Exogal Comet to jak widze, w podobnej cenie byl jakten Holo .

Holo jest mniej w PL znane niz Denafrips? Dziwne. Z jednego regionu Swiata pochodza.

Narazie zajme sie sluchawkami - HIFIman HE1000 v2 stealth lub Arya Organic.

Potem moze znow powrot do przetwornikow. Moze cos z ESS Saber. Matrix Mini-I lub Mini-I Pro. Tak sie chyba nazywaja.

6 minut temu, DiBatonio napisał:

Daj sobie spokój z HOLO odsprzedaj, zostań z tym co masz.

Queensryche Masz na płycie?

 

 

Co mam przez to rozumiec?  Ze moze zbyt dobry dla mnie i nie potrafie sie poznac na jego zaletach?

Wlasnie sobie daje. 

Tak na plycie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakimi roznymi poziomami glosnosci?

Poziom jest /byl taki sam w Gato.. Jesli sie cos testuje to wszystko musi byc na tych samych ustawieniach - czyli poziom glosnosci musi byc ten sam, by wychwycic ewentualne zmiany czy roznice.

Pozatym, ustawilem taki poziom glosnosci , jaki zazwyczaj uzywam.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur Brol napisał:

Ale jakimi roznymi poziomami glosnosci?

No skoro gra głośniej, to poziom nie jest taki sam. Może to być różnica w poziomie wejść (optyczne/analogowe lub optyczne/cyfrowe elektryczne). Może się okazać, że słuchasz właśnie tej różnicy, a nie różnicy w DAC-ach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby obiektywnie porównać dwa brzmienia, muszą one grać z takim samym poziomem głośności (zmierzonym miernikiem dB). Skoro np. połączenie coaxialne daje wyższy poziom głośności sygnału niż optyczne, to Twoje porównanie DAC-ów (mimo nie ruszania gałki w Gato) jest obarczone błędem. Dla cichszego źródła powinieneś Gato odpowiednio podkręcić, żeby uzyskać ten sam poziom dB w miejscu odsłuchu.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artur Brol napisał:

Czyli cichszym zrodlem tutaj bedzie Gato?

Różnica może wynikać z różnych układów/chipów obsługujących wejścia (optyczne/coaxialne/analogowe). Ścieżka sygnału nie jest identyczna. Każdy rodzaj sygnału biegnie trochę inną. Ja np. w Yamasze mogę sobie w menu wyregulować poziom głośności dla różnych połączeń, żeby głośność nie zmieniała się wraz ze zmianą źródła. Nie wiem, jak jest u Ciebie. Tylko poddaję pod rozwagę ten aspekt. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, taki utalentowany Gato nie jest. Choć,  szczerze mówiąc, nie zagłębiałem się za bardzo . Dla mnie jak coś gra i jestem zadowolony, zostawiam to w spokoju i nie "grzebie" w tym. Jeśli jednak, może to być spowodowane przez wejścia, które jak piszesz mogą być różnie ustawione, to chyba nie w tym przypadku. Ta większą ilość energii/ większą głośność,  nie zmieniła się nawet po przełożeniu kabli cyfrowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kraft napisał:

Dla cichszego źródła powinieneś Gato odpowiednio podkręcić, żeby uzyskać ten sam poziom dB w miejscu odsłuchu.

Tylko skąd Artur weźmie różowy szum, musiałby mieć na płycie CD taką ścieżkę, żeby pobawić się w wyrównanie głośności.

Poza tym porównania daka w Gato i daka Holo powinno być wykonane po tym samym wej/wyj mam na myśli coaxial, trzeba przepinać, ale wtedy można mówić o porównaniu 1:1.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Artur Brol napisał:

 Ta większą ilość energii/ większą głośność,  nie zmieniła się nawet po przełożeniu kabli cyfrowych.

Tylko, że Holo zawsze grał z wejścia analogowego Gato, a CXC z cyfrowego. Powiem Ci tylko, że u mnie wejście optyczne w odtwarzaczu Marantza gra ciszej od streamingu.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Kraft Inaczej sie nie da. Sygnal po przetworzeniu z Holo tylko wyjsciem analogowym moze wyjsc.

Jesli dobrze rozumiem.

Wejscia cyfrowe moga grac / byc ustawione na roznym poziomie glosnosci. Tak jak twoje optyczne w Marantz.

Czyli sprawdzic to mozna , wlasnie tak jak zrobilem Zmieniajac w trakcie testu kable. Zgodzisz sie?

Pewnie, ze tutaj daleko do idealnego testu, ale taki mi musi wystarczyc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur Brol napisał:

Oo no nie wiem, moim zdaniem przerwa w słyszanym dźwięku powinna być jak najmniejszą. Przepinanie ja wydłuża. 

Otóż nie.

Wkładasz jakąś płytę akustyczną najlepiej, bez heavy metalowych naparzanek.

sluchasz fragmentów utworów np. Po ok 2min i skupiasz się na wybrzmieniu np blach, wracasz po przepięciu i znów słuchasz skupiając się jak tym razem te blachy wybrzmiewają.

Później robisz to samo porównując bas, uderzenia  bębna, centralki, czy np struny basowej, kontrabasu etc.

Podobnie ze średnicą, wokale, gitary akustyczne itp.

Słuchasz oczywiście kilka utworów np ich początki pierwsze 2-3min i do każdego z porównywanych zakresów po przepięciu odsłuchujesz je jeszcze raz porównując te same fragmenty i skupiając się na danym instrumencie i zakresie w którym gra.

Tak mniej więcej to się robi, a nie przełącza po sekundzie, czy w locie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiBatonioPrzeciez napisalem ze tak zrobilem, bez przelaczania, jak zasugerowales. Tylko wpierw graly z coaxem a potem z toslinkiem.

Nie uslyszalem roznicy.

Ta roznica mocy na wyjsciu RCA i XLR jest tutaj nie wazna, bo uzywalem tylko RCA.

Wiec moze , poprostu ten DAC tak dziala ze dodaje/ prezentuje dzwiek z wieksza iloscia energii, co moze odbieramy jako , cos glosniejszego? Teoria.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Artur Brol napisał:

Widzisz, to moze byc to co mowisz lub Holo przetwarza w ten sposob sygnal. Dodajac mu wiecej energii. Co moze brzmiec jakby bylo glosniej.

A może to nie głośniej, a lepiej w sensie dynamiki, wygaszania i narastania dźwięku w muzyce.

Myślę, że nie umiesz jeszcze takich niuansów opisać, byśmy wszyscy rozumieli o co Tobie chodzi.

Tak też może być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...