Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

2 godziny temu, Rega napisał:

A ja myślę, że wrażenie wyższej rozdzielczości bierze się z podkreslenia wysokich częstotliwości kosztem redukcji niższych.

Często z takim zjawiskiem jest kojarzona „rozdzielczość”, tyle że w ciepłym plastycznym brzmieniu też można uzyskać rozdzielczość. Uważam, że większą niż w jasnograjacym systemie. Nie mówię o zamulonych systemach, raczej wyważonych, ale barwnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Asia napisał:

To ja też się pochwalę nowym nabytkiem. W wyniku splotu okoliczności od wczoraj cieszą uszy spore monitory Audiosynergia.

One już się na forum pojawiły wcześniej, ktoś pamięta?

PXL_20231112_132627203.jpg

PXL_20231112_130313701.jpg

PXL_20231112_130338546.jpg

Gdzieś juz widziałem tą wysokotonowkę i bardzo chwalona była w recenzji, tylko nie pamiętam w jakim modelu kolumn to było🤔 wzrokowo skojarzyłem ten specyficzny tweeter.

Ps: ten głośnik wysokotonowy to chyba firmy Audax🤔

Pss: przypomniało mi się 😎 to była kolumna Tekton Lore👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje wlasnie te Holo.

Co się wybiją na pierwsze miejsce - dźwięk poprowadzony z CXC przez Holo jest jakby głośniejszy. Jakby miał więcej energii. Czasem sie wydaje ze dzwiek z Gato, po przełączeniu źródła jakby troche wycofany byl.

Przy nie wszystkim co włączam, Iron Maiden różnica była większa. Przy większej ilości dźwięków z talerzy, pomyślałem że chyba to troche za dużo. Fleetwood Mac - różnica w tym poziomie głośności jest ale jakby mniejsza. Choć chyba wciąż pewne instrumenty brzmią bardziej energicznie. Może mi się wydaje.

Wyglada na to że, czym spokojniejsza muzyka tym różnica mniejsza. Pojawią się więcej instrumentów czy poprostu bardziej energiczny odcinek utworu, ta różnica wzrasta.

Queensryche, utwor Someone Else? Fortepian jakby troszeczkę bardziej dociążony,  tak trochę. 

Barbra Streisend , utwór We're not mąkin' love anymore - tak samo,  czym utwor żywszy, tym różnica  w glosnosci większą. Początek jest bardzo spokojny, wtedy prawie różnicy nie słychać. 

Muzyka klasyczna, filmowa czy pop, też to samo zjawisko.

Czego nie zauważyłem to miany w ilość detali. Holo niczego lepiej czy raczej wiecej niż mój Gato nie pokazał. Ilość detali byla taka sama.

Najmniejszy wpływ miał Holo na wokale. 

To się może podobać,  chyba że się słucha metalu to może się zrobić zbyt gęsto. Chyba że mi się wydawało. 

Wyświetlacz, w końcu mogę z daleka odczytać cokolwiek. I co najlepsze kopiuje ekran cxc , na którym z tej samej odległości nie widzę nic.

1699814723574113529301998578994.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że mi się wydaje, chodziło mi tylko o ten utwór Iron Maiden. Że zbyt gesty się dźwięk zrobił po przełączeniu na Holo. Czy raczej zaczął się zbliżać do czegoś, co można by opisać, chaotyczny.

Co do reszty nic mi się nie wydaje. Dźwięk jest taki jak napisałem.

 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Artur Brol napisał:

Czego nie zauważyłem to miany w ilość detali. Holo niczego lepiej czy raczej wiecej niż mój Gato nie pokazał. Ilość detali byla taka sama.

Chcesz powiedzieć, że ten Holo to poziom kawałka modułu dodanego do GatoAudio?

Owszem Gato podobno mają spoko te wbudowane daki, ale nie sądzę, że aż tak dobre by dorównać takiemu Holo na drabince R2R.

Coś nie tak z tym Twoim systemem, albo metodą odsłuchów i porównawczą.

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AudioTube napisał:

@Asia niezależnie jak tam dalej się ta relacja z tymi monitorami potoczy, zachęcam Cię do kontaktu z konstruktorem. Z dwóch powodów.

To "ciekawa" konstrukcja łamiąca pewne standardy obowiązujące w konstruowaniu kolumn. Dopytałbym konstruktora na jakiej częstotliwości dokonał podziału pasm bo ten Audax ma Fs ok. 1,1kHz, a rezonans HDSa "cone breakup" zaczyna się od ok. 2,5kHz. Z punktu widzenia jak najmniejszych zniekształceń podział pasm powinien być ok. 2 oktawy od rezonansu czyli dla tweetera wypadłby w szczycie, a nawet za  "cone breakup`em" woofera. Niższy podział to już łamanie zasad i wchodzenie w większe zniekształcenia. Taka droga prowadzi do podkolorowania odtwarzanej muzyki. Ciekawe podejście i możliwe, że ciekawe brzmienie :) 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiBatonio

Nie, nie ten sam. Jego dzwiek ma wiecej energii.

Jednak specjalnie się przysłuchiwałem, i nie uslyszalem niczego więcej niż Gato dawało. 

Nie sądzę by było coś z moją metoda nie tak, lub moim słuchem czy czymkolwiek innym.

Miałem podlaczony CXC do Gato, drugim cyfrowym do Holo. Później w trakcie testu cyfrowe kable zmieniłem miejscami.

Na pilocie od Gato zmieniałem tylko źródła. Co najlepsze przy tym teście było , to fakt że przy zmianie z cyfry na analogowy nie było prawie przerwy w dzwieku, jak to się działo w drugą stronę. Więc nie musiałem " pamietac " bo praktycznie była ciągłość  dzwieku.

Niedawno pojawiły się Eversolo. I jest chwalony. Niektórzy,  przynajmniej jedna osoba, sprzedała swój dużo droższy sprzęt i kupiła Eversolo. To tak z przeczytanych gdzieś opini.

I ludzie zdziwieni jak to możliwe. No tak, porostu niektóre firmy mają już wyrobiona markę I liczą sobie jak za zboże. Choć ich produkt nie jest lepszy lub wiele lepszy od tanszych urządzeń.

Takie Eversolo się pojawiło i , no szok, jak to możliwe. A tak.

Ja uwielbiam wszystkie zabawki ktorymi w tym hobby przyszło nam się bawić. Jednak długo trwało,  bym doszedł do obecnej sytuacji, jeśli chodzi o finanse, bym wywalał kasę tylko na coś co ma renomę. Czy płacił za znaczek na przednim panelu.

Nie ma mowy, taka zabawka musi mi coś za moje pieniądze dać.  

W tym przypadku - tak jestem zaskoczony ze tak łatwo słyszałem różnice - brzmi ten Holo przyjemnie, ma więcej energii w dźwięku. Jednak dla mnie ta różnica jest za mała bym go sobie zostawił.  Idzie na rynek wtórny.

Tak sobie pomyślałem, że może sprawdzę coś z ESS  Saber. Coś nie tak drogiego. Jeśli mi to da też taki efekt to zostanie. To jednak nie teraz.

Będę wkrótce testował Hifiman HE 1000 v2 stealth . A w nastepny weekend następne audio show w NL.

👍

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dedal napisał:

Ja z chęcią przygarnę tego Holo 😉

Jak masz wolne 2tys €, to przygarniaj, może pożyczę i sprawdzę u siebie .

Dogadamy się 😉

1 minutę temu, Artur Brol napisał:

Na pilocie od Gato zmieniałem tylko źródła. Co najlepsze przy tym teście było , to fakt że przy zmianie z cyfry na analogowy nie było prawie przerwy w dzwieku, jak to się działo w drugą stronę. Więc nie musiałem " pamietac " bo praktycznie była ciągłość  dzwieku.

To jest zła metoda przełączanie w locie i słuchanie dalszego ciągu utworów.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Artur Brol napisał:

Miałem podlaczony CXC do Gato, drugim cyfrowym do Holo. Później w trakcie testu cyfrowe kable zmieniłem miejscami.

 Możesz jaśniej jakie wej/wyj wykorzystałeś?

Porównałeś DAC z Gato do DAC Holo na tym samym kablu cyfrowym?

Bo z tego co piszesz to nie było to porównanie daków 1:1 tylko przełączanie cyfry na analog i to w locie.

Chyba, że ktoś mnie oświeci jak to zrobiłeś.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ o tym łamaniu zasad przez Piotr Machnik kilkanaście razy przeczytałem na AS/archiwum i parę razy całkiem niedawno w kilku wątkach dIY i w zakładce stereo w temacie o subwoofer -ach.

Jesteś być może jedyną osobą na tym forum, która z uwagi na wiedzę mogła i powinna by zadać to pytanie.

15 minut temu, MariuszZ napisał:

Dopytałbym konstruktora na jakiej częstotliwości dokonał podziału pasm

I tak po „ludzku” nam tu wyjaśnił. 

Mariusz, zachęcam i Ciebie do kontaktu z Piotrem. On lubi lampowe brzmienie. Czytałem, że Ty także.
Rozruszajmy to forum, dość tych naimów, yamah, roteli, marantzów, dynaudio, elaców, audiovectorów itp. Precz z branżą i mainstreamem😃

A i przy okazji dowiemy się jakie to naprawdę zasady obowiązywać powinny w przyzwoitym audio.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artur Brol napisał:

Moim zdaniem jedyna. Jak to mówisz w locie, w ciągu sekundy wchodzi dźwięk z innego źródła. Chyba wtedy bardzo łatwo ta różnice, jeśli jest, usłyszeć.

Nie, to jest zła metoda.

Wiele razy o tym było, słuchania i na co zwracać uwagę w takich porównaniach trzeba się nauczyć i wiedzieć na co zwracać uwagę i jak to zrobić.

Taka metoda jaka Ty stosujesz prowadzi tylko do jednego wniosku, wszystko gra tak samo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to już pisałem że mój cxc.

Nie bardzo zwracam uwagę na to co się pisze gdzieś. Chyba że czegoś nie rozumiem lub nie wiem jak zrobić. 

CXC , kabel Toslink do Gato, kabel coax do Holo. Z Holo analogowy do Gato.

Dźwięk czy sygnał, jednocześnie dochodzi do Gato i Holo.

Holo wyjście ustawione na analog.

Włączam w Gato na Toslink- używam wbudowanego daca. Włączam na analog - używam sygnału analogowego przetworzonego przez dac w Holo.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Artur Brol napisał:

Takie Eversolo się pojawiło i , no szok, jak to możliwe. A tak.

Ile już takich było? Kilka, kilkanaście, dziesiątki? Chromecast, fiio itd itd zawsze szok, bajeczka, miodzio, ludzie kupują bo taniocha, a wymiata sprzęty za 100 tysięcy :). Po chwili na olx cała masa tego leży ;). Już za starzy jesteśmy chyba na takie szmery bajery. 

A Holo szczególnie w Polsce to kompletnie nieznana marka zapewne ilość tych przetworników w Polsce oscyluje w ilości kliku, kilkunastu, a na naszym forum 95% ludzi o tym nie słyszało także no ten tego jaka znana marka ;).

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...