Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

1 godzinę temu, audiowit napisał:

 I do tego jeszcze melodika. Do Accu...

melodikę do Accuphase ? a mógł kupić miedziaki z jakąś top telerium obwolutą i by było :D 

15 minut temu, audiowit napisał:

I kolumny typu pylon, są dla mnie nie do przyjęcia. Wiem co mówię. Nie rób że mnie ignoranta.

 

E tam , stolarkę mają dosyć fajną ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę. Ot tak z ciekawości.

testuję na tym samym spl, utworach. Różnych porach dnia, przeważnie późnym wieczorem, co 3 dni po 3-4 godziny. Spokojny, zadowolony. 
Zastanawiam się jak ten test z wełną za kolumnami inaczej przeprowadzić. Intryguje mnie to. Wolałbym, żebym różnic nie słyszał, ponieważ wygląda/przednia ściana , że szkoda gadać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Od samego początku, to był snobizm. Szukanie źródła na r2r, kiedy gra się na pylonach. Accuphase do Gato i Pylonow...Od razu rzucanie się na głęboką wodę, kiedy nie da się wykorzystać potencjału. 

Kasa to nie wszystko. Troszkę takiego... rozsądku. Nie dziw się, że zostałeś tak potraktowany. Każdy, kto coś tam już w życiu słyszałem za głowę się łapie. I do tego jeszcze melodika. Do Accu...

Wez nie zartuj , czyli Pylony to nie dobre kolumny , Melodika zle kable, pokoj ze zla akustyka a ja gluchy. O Gato tez jak widze zly.

Stawianie innych marek ponad ich tanszych odpowiednikow to jest dopiero snobizm. Znaczki gora.

Powodzenia

Pozdrawiam i milego dnia zycze.

 

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

@Artur Brol a może sproboj tak ze dwa tydnie Holo potrzymać/posłuchać a potem znowu na Gato i jeszcze raz dwa na Holo.

Dlaczego sugeruję. 
Nie śmiać się😃 Ja już 8 tydzień wełnę za kolumnami testuję. Z przerwą na tydzień bez wełny i tak w kółko. W pomiarach mała różnica. Na ucho duża. Kijowo z tą wełną wygląda, ale bez tej cholery no mniej na dole pasma detalu, głosy męskie mniej barwne i kontrabas mniej fajniej. Jakby😉

To by moze mialo sens gdyby to nowy egzemplarz byl. Jest juz prawie 2 lata stary wiec wygrzany.

Przeciez napisalem ze roznice slysze, tylko ze za mala by go sobie zostawic.

Nic wiecej nie pokaz, ponadto co juz slyszalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, audiowit napisał:

To zastanów się czemu.

Ale o czym Ty piszesz. Ja mam wzmacniacz sony. Ty masz piękne Gato. Mój wygląda jak sowiecka lodówka. Jakie znaczki? :)

Z tekstu twojego wynika że w ogóle nie powinienem myśleć o r2r dacu, accuphase odtwarzaczach  bo mam warunki do tego zle i nie odpowiedni wzmacniacz ,kolumny i kable. I ta całość nie ma prawa wykorzystać  potencjału takiego Holo audio albo Accuphase. I ta w ogóle co ja sobie myślę by na wyższe półki sięgać.

Dobrze odczytałem?

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wrócę jeszcze do metodologi porównań. Porownanie Artura z zmiana w czasie rzeczywistym jest najszybszą możliwą oceną różnic w audio czy sie to komuś podoba czy nie.

Natomiast bardzo dlugie sesje bez zmian obarczone mogą być/są, Błędem Akomodacji Słuchu! Także tez trzeba mieć to na uwadze.

Przeczytałem parę kartek o tzw akomodacji słuchu. Miro dobrze prawi. 
Ale…
Ja na błyskawicznym przełączaniu to i kolumn bym pewnie nie rozróżnił. Na dłuższym mogę stwierdzić co mnie się bardziej podoba, gdy wracam do próbki A po dwóch tygodniach na B. W taki sposób pozbyłem się lamp/tube. 

Bo mnie zamulały, albo za mocno cięły po uszach, efekt 3D/przestrzeń  itp
Za niedługo będę „testować” WIIMa. 
Nie wiem, nie znam się, nie upieram. Zapewne te moje testy to chaos, brak poprawności, choć parę rzeczy utrzymuję w dyscyplinie. Spl, godzina na rozgrzanie monosów, te same utwory. Zmieniam ich kolejność i coś tam pewno jeszcze by się znalazło. 
Gdy schodzę od córy po herbatnikach i włączam podobną spl  i te same kawałki, to Ło mamusiu, różnica niebo i ziemia, więc jakieś różnice słyszę🤣
Rozumiem Artura w tym sensie, że miał inne/wyższe oczekiwania. One się nie spełniły. Podjął decyzję, także portfelem.

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...