Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

18 minut temu, Artur Brol napisał:

Ty je sam zrobiles? Wnioskuje ze sladow olowka na bocznej krawedzi.

Nie widze marki. 

Marki brak. Pełne DIY🙂

24 minuty temu, AudioTube napisał:

Tu na 80metrach

877BB7D3-728C-4A84-B75A-785AF771FC33.jpeg

Mam szczęście znać, przyjemność rozmawiać z osobą, która zajmuje się takimi konstrukcjami. To autorytet, o ile jeszcze ten termin cokolwiek w Polsce znaczy.

Ja mam 22mtr

To za mało na zjawiskowe brzmienie z dipoli. Dlaczego, proszę nie pytać, ponieważ to wiedza i doświadczenie, które ten kolega posiada/zdobył. Ja nie jestem w stanie  tego zrozumieć. 

Też tak kiedyś myślałem, grając na 28 metrach ... Ale OB grają teraz na 17m2 dedykowanego pokoju - i to zmienia postać rzeczy. Ważne jednak by mieć możliwość ustawienia ok 1m od tylnej ściany i jakiejś adaptacji

17 minut temu, AudioTube napisał:

To co zrozumiałem, to, że te konstrukcje nie kosztują fortuny i nie będę musiał brać ktedytu.

To można zbudować w bardzo różnych kwotach - wszystko zależy od cen głośników i samej konstrukcji

Edytowano przez Full Range Experience
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Full Range Experience napisał:

Marki brak. Pełne DIY🙂

 Ważne jednak by mieć możliwość ustawienia ok 1m od tylnej ściany i jakiejś adaptacji.

Mistrzu 🫡

No ten metr, w moim przypadku troche duzo.

A nie, czekaj. Metr od przedniej ścianki? Czy od najdalej wysunięte części?

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudioTube i @Artur Brol Polecam Wam wybrać się do AudioSense, tu, w Holandii.

 

IMG_9385-768x768.jpeg

IMG_9595-768x1024.jpg

IMG_6043-1-768x576.jpg

20210518200623_2021-05-18_AudioSensOpenBaffle_IMG_9353_(3024x4032).jpg

20210518200718_2021-05-18_AudioSensOpenBaffle_IMG_9384_(3024x3024).jpg

Naprawdę mi się podobało.

Myślę, że dużą robotę zrobiło samo pomieszczenie. Około 45m2.

No i na pewno DEQX.

Słuchałem też OB, ale innych, całkiem innych od tych powyżej, w mniejszym pomieszczeniu, bardziej zagraconym. Nie podobało się. Kolumny były znacznie bliżej siebie, może to było problemem, nie mam pojęcia.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

@AudioTube i @Artur Brol Polecam Wam wybrać się do AudioSense, tu, w Holandii.

 

IMG_9385-768x768.jpeg

IMG_9595-768x1024.jpg

IMG_6043-1-768x576.jpg

20210518200623_2021-05-18_AudioSensOpenBaffle_IMG_9353_(3024x4032).jpg

20210518200718_2021-05-18_AudioSensOpenBaffle_IMG_9384_(3024x3024).jpg

Naprawdę mi się podobało.

Myślę, że dużą robotę zrobiło samo pomieszczenie. Około 45m2.

No i na pewno DEQX.

Słuchałem też OB, ale innych, całkiem innych od tych powyżej, w mniejszym pomieszczeniu, bardziej zagraconym. Nie podobało się. Kolumny były znacznie bliżej siebie, może to było problemem, nie mam pojęcia.

Ee za duże. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam planuje dokupienie drugiego suba rela HT 1003 MK2 dla lepszego uzupełnienia basu całego pomieszczenia.

Będzie to miało zalety w kinie i w stereo. Stąd podłogowe kolumny nie będą mi potrzebne. Na tyle mi się podoba bass z rela HT MK2 że w żadnej kolumnie mi się tak nie podoba. Jest duża dynamika i głęboki bass. Ale oczywiście dsp tutaj pełni kluczową rolę bo w domowych warunksch zadbanie o akustykę na najniższe tony jest chyba nierealne. A tymbardziej w salonie. 

Akustyka jest najważniejsza i jak nie miałem ani jednego panela z wełny mineralnej. To nawet sprzęt tylko Roksan Caspian M2 + Cambridge cxn V2 grał gorzej niż zwykła Yamaha RN 602. Na scenie był chaos. Większość inwestuje w bardzo dobre sprzęty, a kompletnie olewają akustykę. A nawet takie 3 panele 120x60x5cm  na tylnej ścianie poprawia porządek na scenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Carmion napisał:

nawet takie 3 panele 120x60x5cm  na tylnej ścianie poprawia porządek na scenie. 

Doświadczyłeś sam. 
Tylko w ramach testu zachęcam do wyrzucenia tv i zastosowanie tych lub grubszych paneli na przodzie ze szczególnym uwzględnieniem za kolumnami i na pierwsze odbicia za kolumnami. Przyślę kilogram sera Old Amsterdam, gdy nie usłyszysz ogromnej różnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, AudioTube napisał:

Doświadczyłeś sam. 
Tylko w ramach testu zachęcam do wyrzucenia tv i zastosowanie tych lub grubszych paneli na przodzie ze szczególnym uwzględnieniem za kolumnami i na pierwsze odbicia za kolumnami. Przyślę kilogram sera Old Amsterdam, gdy nie usłyszysz ogromnej różnicy.

Mam za kolumnami postawione po takim panelu, nie widać ich bo są zasłony. Będę jeszcze wieszał dwa na suficie ( mam specjalnie białe) miałem nie wieszać ale skoro są już zrobione to trzeba 😀 myślałem o sposobie i chyba powieszę na magnes. 

 

Jak wszystkie panele zabrałem z pomieszczenia to w porównaniu do tego co jest to tak jakbym miał o conajmnjej kilka klas niżej sprzęt. Po prostu jest chaos. 

 

Jeszcze po bokach by się przydało po jednym ale niestety jest aneks kuchenny i okna balkonowe. Także odpada. Ale zasłony podwójne z welur na każdym oknie są 😀

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2024 o 14:09, Full Range Experience napisał:

Mam ją już 7 lat i radzi sobie znakomicie. Przede wszystkim może pracować z dosyć niskim podziałem a i wtedy na dole jej zakresu nie brakuje "masy". To daje duże możliwości pracy solo i w różnych zestawieniach.

Z 15" Eminence Alpha 15A

I jako samodzielny fullrange

 

Warto by zadbać o jakąś adaptację akustyczną, bo słychac straszny halas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gold Note dotarl.

Jak narazie, chyba delikatniej czysciej gra, chyba, bo te sekundy potrzebne na zmiane kabli jednak swoje robia.

Co na starcie zauwazylem, to ze piszczał po włączeniu. W trakcie odsłuchów trochę to się zmniejszyło ale pozostało. Nie wiem czy to normalne, bo przy CXA81 I Gato tego nie było/ nie ma.

Muszę sklep zapytać.

 

 

20240126_120037.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...