Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Audionet
Oczywiście dygresja w sprawie hobby i Luxmana była kierowana głównie do Ciebie. Ja podobnie zmieniałem w życiu hobby kilkakrotnie a może nie tyle zmieniałem ile jedne plasowały się przez jakiś czas na pierwszym miejscu a inne pozostawały lekko w cieniu. Można powiedzieć, że audiofilia była moim hobby niemalże od dzieciństwa.

Poza płytkami, które wymienił Roman w odsłuchach brały udział: Katinka Wilson "One life", Archguitar Baroque (Bach, Handel, Scarlatti, Vivaldi), Cassandra Wilson "New Moon Daughter" i wspomniany już Pat Metheny "Secret Story". A zatem jazz się załapał, ale z tych dwóch ostatnich płyt tylko po jednym utworze i już bliżej końca sesji.

Po raz kolejny potwierdza się teza, że sprzęt należy odsłuchiwać w tzw. docelowym pomieszczeniu albo w takim, które nim się stanie. A zatem nic innego nie pozostaje jak wypożyczać i testować w warunkach domowych z czym niestety wielokrotnie są problemy. Można w ostateczności wziąć klocek pod pachę, tak jak uczynił to Roman. Daje to już pewne pojęcie o "zdolnościach", wadach i zaletach urządzenia.
Racją jest również to o czy wspomniał Bartek, a dotyczyło kontrolowanych odsłuchów. Jest to jedyna metoda prowadząca w tej dziedzinie jaką jest audiofilia do celu. icon_smile.gif

Jak widać temat nam się mocno rozwinął co mnie bardzo cieszy. Myślę, że jak przebrnę przez problem z kolumnami nadal będziemy w tym miejscu wymieniali poglądy dotyczące wzmacniaczy lampowych i próbowali zarazić kolejnych forumowiczów chorobą, która zwie się wzmacniacz lampowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku!
Obyś miał rację! Wiem, że nasi współni forumowi wrocławscy znajomi (Annawroc) przez stosunkowo długi czas posiadali w swym systemie Dali Grand Coupe, a z ich opinii wygladało, iz byli zadowoleni z ich brzmienia (napędzane one były Delta Studio).
Pewnie miałeś okazję u nich posłuchać tych monitorków i mniemam, że ich brzmienie było naprawdę lepsze niż podczas odsłuchów u Adama w Zielonej Górze i u Łukasza, w jego klitce!
Niemniej w warunkach specyficznej akustyki Dali zabrzmiały w sposób, który opisałem!
Sam się zastanawiałem, jak zabrzmiałyby w innym pomieszczeniu! Z pewnością Łukasz przeprowadzi eksperyment z odsłuchem Dali w jego "salonie" i na pewno dowiem się, jak wypadł eksperyment (Po tym, jak zniósł monobloki 2x30 kg. przeniesienie samych kolumn ze standami to pestka...).
Sam dodam, że moje Thiele do tej pory najlepiej zabrzmiały właśnie u Łukasza w dolnym pokoju, gdzie pokazały iście hi-endowe oblicze... Czytałeś - to wiesz... icon_biggrin.gif
Jako, że dziś wokanda na razie to tyle - pozdrawiam wszystkich!
B.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy
w dniu dzisiejszym otrzymałem obiecaną informację od P. Włodka z Ukrainy w sprawie Phast Pentode. Jest to taka sama konstrukcja jak w przypadku monobloków+preamp tyle, że wszystko upakowane w jedną obudowę. Wzmacniacz wystepuje w dwóch wersjach z pilotem i bez. Poniżęj zamieszczam otrzymane zdjęcia.
[attachment=290:Integra_back.jpg][attachment=291:PhaSt_Integra.jpg]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert,

Rzeczywiscie annawroc, juz nie raz mowil mi, ze Dali potrzebuja odpowiednich warunkow akustycznych zeby mogly zagrac. Po prostu pod tym wzgledem sa troche "wredne"

Belfer54

Ciekawa ta integra, ladnie wyglada. Designem nawiazuje troche do popularnych "chinoli", jedank to "cos Ukranskie" pozostalo. Czy to jest ukladowo identyczna konstrukcja do monoblokow ? Ciekawe jak z sekcja Pre w srodku.

Aha i jaka cena ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sympatycznie wygląda ten nowy PhaST icon_cool.gif
Warto zauważyć, że ma 4 wejścia stereo.
Ciekawe, czy masa będzie większa niż 20kg?

Poniżej jeszcze parę fotek z odsłuchu u Marka...
Na zdjęciach poza preampem i monoblokiem widać m.in.:
- tylne ścianki obu urządzeń
- "zabity" leży na dywanie zwykły kabel głośnikowy JAMO 2.5mm^2
- zielony IC Silver Stream
- głośnikowe IXOSy 706W (plecionka) i DNM Reson

Pozdrawiam- tym razem milknę na trochę dłużej.
Więc bardzo mnie ciekawi, jakie zmiany zajdą w systemie Marka? icon_rolleyes.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer!
No to doskonale...
A co do zdjęć - wszystko fajnie, ale... jakieś takie bezduszne... Dalej mi wklejać zdjęcia słuchaczy i ich min podczas odsłuchów! To czasem więcej mówi niż opis icon_lol.gif
Audionet!
Co do montażu - w moim Omaku - montaż punkt-punkt.
A jaka konstrukcja lepsza?
RoRo!
Jak przygotowania do wyjazdu? Bo ja już się doczekać nie mogę i wolałbym, żeby to był już przyszły tydzień!
Hybyrd!
Oswoiłeś brzmienie kolumn w nowym pomieszczeniu?
Pozdrawiam
B.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi się podoba!
Wreszcie to forum przestało być takie odhumanizowane icon_smile.gif
Zakładam, iż to Ty Marku jesteś posiadaczem tej wspaniałej brody, a Roman to mężczyzna o słusznym wzroście i okularach!
To jeszcze w takim razie przedstaw tę śliczną kobietę, która zabawia się z psem! A pies - sznaucer olbrzymi?
Po minach widać, że odsłuchy dawały sporą satysfakcję!
Na zdjęciach widać monitory AE! Jak wypadły z Phastami?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kobieta to moja żona Jadwiga a pies sznaucer średni o nietypowej jak dla tej wielkości maści. Średnie sznaucery z regułu są w kolorze pieprz i sól.

Jeśli chodzi o monitory AE to po części Roman napisał, może w sposób trochę zkamuflowany jak zagrały w odsłuchiwanym zestawie.

Generalnie dźwięk poukładany. Bas troche szczuplejszy i nie tak nisko schodzący jak w przypadku Duevel. Poza tym dzwięk w wykonaniu Duevel posiadał większą przestrzeń i scena była obszerniejsza i bardzo plastyczna. AE nie potrafiły osiągnąć takiej plastyczności w przekazie. W obu przypadkach wysokie prezentowały podobny poziom. Średnie w AE bez większych zastrzeżeń chociaż momentami jakby lekko przymglone. Odnosiłem wrażenie, że kolumny lepiej radzą sobie ze wzmacniaczem tranzystorowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BertWedług mojej oceny to punkt punkt. A na pewno wygląda bardziej"lampowo" Gdyby jeszcze Omak miał lampy na wierzchu pewnie już zacząłbym o nim marzyc .

Marek ty jesteś niepoprawny.Ale zmiany napędzają nasze hobby.Na Audio Show byłem z facetem ze Szczecina który bardzo często wymienia sprzęt.Nie wiem czy uznał mnie za godnego kontaktów ale muszę do niego zadzwonić zawsze to okazja posłuchać coś nowego.choć u kogoś.Za to każdego dnia ,coś tu piszę na forum.Przedtem nigdy mnie to nie wciągało.Na pozostałych forach jestem już od dawna a postów na lekarstwo.No ale tam nie ma takich sympatycznych ludzi.Albo się nie ujawniają.

Słyszę samochód żony ,idę się przywitać, bo znowu powie że siedzę tylko przy komputerze, icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Sympatyczni ludzie są na każdym forum. Wielu z nas a może i większość ma konta na innych fomach ale tak jak napisałeś nie ujawniają się z wielu powodów lub uczestniczą w określonych tematach.
Ja podobnie jak Ty znalazłem na tym forum miejsce, gdzie mogę spokojnie napisać parę słów, czasami może głupich, nie trafionych itp. ale mam przynajmniej świadomość, że nikt tutaj mnie nie obrazi najwyżej zwróci uwagę, że pisze od rzeczy.

Co do zmian jakie zaistniały w moim systemie to są one wynikiem bardzo wielu okoliczności. Mam nadzieje, że kolumny zakończą na dłuższy czas moje poszukiwania, choć nie obiecuję, że tak się stanie icon_biggrin.gif

Pozdrowienia dla żony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadałem.Zacieśniłem kontakty rodzinne.Znowu chwila przy komputerze.Jeszcze będzie kolejny problem.KTO pójdzie na spacer z psem. Za tym nie przepadam. Choć wiem że dla zdrowia przydałby mi się spacer,Ale minus pięć bry!!!Jeszcze wieczorkiem jak się uspokoi w domu pójdę posłuchać muzyki.znowu będzie problem jaką płytę wybrać??Tak naprawdę słucham w kółko to samo .Jak płyta się znudzi idzie w odstawkę i zastępuje ją kolejny "Hit"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to kto poszedł, wiadomo icon_biggrin.gif
Ja chodzę na spacery głównie rano, czyli tak koło 6.00 - niestety. To są najdłuższe bo przeszło godzinne spacery. Bywało, że wychodziłem koło 5.00. Teraz nasz sznaucer trochę się odzwyczaił od takiego rannego wstawania.
Dziesiaj właśnie wróciliśmy ze spaceru i wziąłem się za ranne przeglądanie poczty i forum i co widzę. Jak zwykle Janusz miałeś nocną sesję przy komputerze icon_smile.gif
Przez jakiś czas będziesz nocą sam, bo Roman wyjechał na narty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak mój pies to ideał.Nigdy nas nie budzi i na spacer czeka grzecznie aż ktoś wstanie.Gorzej z kotem jak nie jest zamknięty to się głośno domaga wypuszczenia.
Ale gdy nocą idę słuchać muzyki to pies bardzo niechętnie ustępuje mi miejsca na odsłuchy.Nie wiem co on lubi,to miejsce ,czy raczej muzykę.?? Na pewno muzykę icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...