Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

No jakoś tak jeszcze trochę siedzę. Zaraz pewnie zalegnę, może jeszcze poczytam.
Jeśli chodzi o amplitunery kina domowego to ostatni wywędrował z domu gdzieś przed dwoma laty. Muzykę i filmy na DVD oglądam a właściwie słucham w stereo. Dziś był chrzest bojowy Phastów z DVD i powiem, że z towarzystwem Duevel była przednia uczta.
Ja nie pakowałbym dużych pieniędzy w amplituner i tu zgadzam sie z Tobą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga Koledzy lampowcy.

Wiem, że większość z Was rozjechała się po całym świecie icon_smile.gif ale czuje się w obowiązku poinformować, że w dniu wczorajszym na moje ręce, no raczej na mój telefon otrzymaliście w formie wiadomości sms pozdrowienia z Passo Tonnale od Kolegi Romana (RoRo). Wszystko ma pod dostatkiem, czyli śniegu i słońca tylko audio mu brakuje.
Pewnie tęskni za nami icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez tesknie za audio icon_sad.gif

Obecnie czeka mnie pol roku w Belgii bez sprzetu icon_sad.gificon_sad.gificon_sad.gif
Mieszkam w malym miasteczku studenckim pod Bruksela.
O dziwo jest tu sklep audio. Jest troszke sprzetu. Sluchalem tam ostatnio FocalJmLab Electra 1027.
Piekne skrzynki. Gralo to z jakims Marantzem SACD (1500euro) + Plinius integra (modelu nie znam), okablowania tez nie znam. I zagralo to tak sobie. Pomieszczenie slabe, mimo to charakter kolumn strasznie mi sie spodobal !

Slyszalem opinie ze nowe serie Electra nie brzmia juz tak muzykalnie jak moje starsze 926.
Ponoc neutralne, "suche" ? do bolu. Podczas krotkiego odsluchu nic takiego nie mialo miejsca ! co mnie mile zaskoczylo, bo skrzynki zacne.
Cena katalgowa, ktora facet mi pokazal to 5200 euro (tak jak w PL icon_sad.gif

Kto wie moze kiedys po znalezieniu odpowiedniego zrodla, podaze dalej w kierunku Focal JmLab. Moze to bedzie seria utopia ?icon_smile.gif

Strasznie tesknie za sprzetem, a jestem tu dopiero tydzien .... icon_sad.gif

Sle pozdrowienia (z pod) Brukseli,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku!
Dziękuję, że przekazałeś Kolegom pozdrowienia!

Faktycznie, trochę mi porządnego audio brakowało - odpaliłem płytkę CD którą testowałem niedawno parę sprzętów i była tragedia w aucie icon_cry.gif
Dźwięk z radioodtwarzacza w samochodzie w porównaniu do w miarę porządnego sprzętu w domu lekko mnie zdołował, podobnie jak skłonność właściciela samochodu do przesterowania (nie wiedziałem, czy to rzężą głośniki, czy już radyjko) i włączenie podbicia basów.
A w dodatku człowiek przejeżdża przez Wiedeń tudzież parę innych zachęcających miast i nawet do zwykłego MMarkt nie może wejść na chwilę - chyba już wiecie, co to znaczy "stresująca podróż"? I na zmiany się nie zanosi, chyba, że kiedyś sam pojadę na narty...
No, ale przeżyłem - i od razu po powrocie odpaliłem sieć, bo a nóż już coś nowego podłączyłeś pod PhaSTa icon_lol.gif
Zdaje się, że Bartek miał wyjechać na narty na poczatku weekendu - czyli znowu kogoś nam brakuje icon_cool.gif
To tak na szybko, bo zaraz mnie koleżanka małżonka jeszcze bardziej zdołuje - więc dzisiaj bez żadnych odsłuchów tylko cisza nocna. Poprawię się jutro...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj synu marnotrawny !
Roman
brakowało nam Ciebie.
Na dzień dzisiejszy sytuacja jest taka, że Hybyrd poza granicami kraju gdzieś koło Brukseli, Bert czyli Bartek w Aplach, Audionet czyli Janusz też na urlopie.
Jak widać dołączył do nas Uczeń54.

A u mnie zaszła dziś zmiana, świadkiem tej zmiany był m.in. wspomniany Uczeń54. Sprawa jest świeża jak gorące bułeczki.
Pewnie już się domyślasz. Phasty dostały nowe towarzystwo. Zawitały kolumny ADAM Pencil.

W najbliższym czasie podzielę się uwagami na temat odsłuchów. Zresztą Roman zapraszam Cię. Ciekaw jestem Twojego zdania.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W niedługim czasie zamieszczę informację jakie ma wrażenia po pierwszym kontakcie z ADAM-ami. Dodam tylko, że miałem okazję pierwszy raz na swoim systemie sprawdzić kabelki sygnałowe firmy Velum. Szkoda, że nie zostały u mnie.



Jaka miales wersje Velum IC ?
Na rynku wtornym pojawiaja sie jeszcze stare wersje kabli Velum nie oznaczone BlueS. Stare wersje sa duuuzo slabesze. Nowe wersje mozna poznac po tym, ze na koszulce maja wlasnie napis BlueS.

Calkiem niedawno wyszedl nowy podstawowy kabel IC - Velum NFX BlueS. Ponoc gra lepiej niz starszy NFS-BlueS, a takze ma troszke inny charakter.
Dowiedzialem sie tez, ze seria NFS-BlueS nie bedzie juz produkowana.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybyrd83
Na dzień dzisiejszy wiem, że była to wersja Special Edition. Tak jak potwierdziła to osoba, która użyczyła kabla do odsłuchów. Na kablu nie było dodatkowych oznaczeń. Mam obiecane, że dostanę informację jaki to był model. Ale z tego wynika, że była to starsza wersja. Nowe wersje osiągają, jak dla mnie kosmiczne ceny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy IC Velum NFS-BlueS mozna kupic na rynku wtornym za okolo 700-800zl (nowy 1500). Najnowsza wersja NFX-BlueS oficjalnie kosztuje 1800zl.

Wyzsze kable sa oczywiscie sporo drozsze.
Calkiem niedawno sluchalem u siebie NFG-Special Edition BlueS - ulepszony dodatkowo na zamowienie. To byl kosmos icon_smile.gif
Polecam rozgladac sie za wersjami sygnowanymi BlueS.

Zwroc uwage jeszcze na podstawowy kabel glosnikowy LS-S BlueS. Nowy kosztuje 2900, natomiast w uzywce pojawia sie za okolo 1600. Zestaw swoj sprzet z IC i glosnikowymi Velum z serii BlueS. Wystarcza podstawowe wersje. Trudno bedzie Ci znalezc lepsze kable icon_smile.gif (nawet duzo drozsze)

Jesli znajdziesz cos lepszego daj znac icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Witam kolegów.Tyle czasu z dala od Was.Byłem w okolicach Poznania.Chciałem wstąpić do miejscowych sklepów Audio. Niestety trafiłem na zdecydowany opór mojej latorośli.Więc tak jak Roman musiałem obejść się smakiem.
Wildze że i Belfer znalazł się wśród wielbicieli firmy Velum.Dobrze że to pisze na tym forum ,gdzie indziej mógłby zginać
Belfer54.Gratuluję zakupu nowych kolumn .Gdzie obiecana recenzja?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy Chłopaki się lenicie a ja tu pełno spraw mam na głowie, niby ferie, ale nie dla mnie icon_mrgreen.gif
Obiecanych parę słów będzie, ale nie mogę się jakoś zmobilizować. Jak zwykle życie płata figle a problemów narosło co nie miara. icon_sad.gif
Co inni myślą na temat Velum to ich sprawa, ja mam swoje zdanie.

Mini odsłuch, który odbył się w czasie demonstracji ADAM-ów miał na celu przekonać mnie i moją żonę do celowości dokonania takiego zakupu. Tak sie trafiło, że w odsłuchu brał udział mój kolega, występujący na forum jako Uczeń54.

ADAM-y zostały podłączone do monobloków Phast kablami głośnikowymi DNM reson, cd Shanling do preampa Romkowym IC Silver Stream.
Płyty do odsłuchów sztuk trzy: Andreas Vollenweider "Caverna Magica", Katinka Wilson "One life", Sampler Naim nr 6.

Na pierwszy ogień poszedł Andreas Vollenweider "Caverna Magica". Ci którzy znają płytę i pamiętają pierwszy utwór z płyty będą wiedzieli o co chodzi. Takiej szczegółowości, powiedzmy analityczności w moim mieszkaniu jeśli chodzi o dźwięk jeszcze nie słyszałem. Wysokie mocno wyeksponowane, ale nie rażące w przekazie, średnica bardzo szczegółowa i i plastyczna, "kolorowa" ja obraz Moneta "Pejzaż letni", bas pełny, kontrolowany we wszystkich zakresach. W odróżnieniu od Duevel bas pojawił się w pełnej okazałości.
Krótka przerwa na zmianę IC. DO boju ruszają Velum. Potencjometr wzmocnienia nie ruszany, na tym samym poziomie. Włączamy muzykę z tej samej płyty. I szok. Patrzę na twarz mojej zony, potem kolegi, oni na mnie. W tym czasie szczęki nasze turlają się gdzieś po podłodze.
Co się wydarzyło? Po pierwsze poziom głośności dźwięku, zaznaczam potencjometr nie dotykany, wzrósł jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Wszystkie plany wypełniły sie, pojawiła sie jeszcze większa czytelność w przekazie poszczególnych dźwięków. W przekazie basu ukazały sie wszystkie jego elementy, które już wcześniej były, ale teraz z jeszcze większą kontrolą i szczegółowością.
Jak ktoś mi teraz powie, że kable nic nie wnoszą do systemu zapraszam do mnie, tylko niech wcześniej wyposaży się w IC Velum.
Duevel nadrabiały wspaniałą sceną przestrzennością dźwięku, w przypadku ADAM-ów pojawiła sie wspaniała stereofonia.

Mam nadzieję, że Roman w czasie odsłuchów potwierdzi moje spostrzeżenia. Zresztą nie tylko moje ale też osób obecnych na niedzielnej sesji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer54 icon_smile.gif

I dlatego mam pelne okablowanie Velum - IC, glosnikowe, sieciowki, a nawet listwa sieciowa - wszystko z serii BlueS.
Jako, ze mieszkam we Wroclawiu mialem mozliwosc posluchania chyba wszystkich kabli Velum, lacznie z seria topowa.
To co potrafi wyczarowac to okablowanie z dobrym systemem, to bajka/kosmos czy jak tam kto woli icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Zapomnialem dodac, ze nawet zworki w Focal JMLab Electra 926 mam na kablach Velum (i tu dzwiek znacznie sie poprawil)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...