Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

11 minut temu, gienas napisał:

 Cięęęężko znaleźć dobrą przeróbkę jakiejkolwiek innej piosenki

Rzecz gustu. Mnie się podobają kawałki Betalesów w wykonaniu np. Vanilla Fudge ("Eleanor Rigby" i "Ticket to Ride") czy Wilsona Picketta ("Hey Jude"). A skoro o tych dwu mowa, to nie mogę się zdecydować, która wersja "You Keep Me Hanging On" bardziej do mnie trafia. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rafał S napisał:

Rzecz gustu.

:) Tak bywa ;)

9 minut temu, Rafał S napisał:

"You Keep Me Hanging On"

 I bywa że cover jest lepszy od oryginału, choć śpiewany przez blondynkę ;)  .
 

 

1 godzinę temu, michaudio napisał:

ówczesną manierę nagraniową

To nie maniera - to było zachłyśnięcie się nowoodkrytą stereofonią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak, że automatycznie, i niestety nieodwracalnie pierwsza wersja którą usłyszę staje się dla mnie "oryginałem". Nawet jeśli wpierw trafię na cover, zakoduje się i koniec. A co do samych coverów, to raczej lubię uwspółcześnione wersje, pod warunkiem, że nie są zrobione jeden do jednego, i artysta w nowej wersji dołoży coś od siebie.

A takie "stereo" jest właśnie samo zaprzeczeniem, brzmiałoby znacznie lepiej, gdyby choć część pogłosu jednego kanału pojawiała się w drugim, i vice versa. Byłoby znacznie naturalniej, a tak brzmi z dziurą pośrodku sceny. Każdy kanał osobno, jak ze słuchawek. To o tyle dziwne, że naukowe opracowanie standardu stereofonii powstało już w drugiej połowie lat trzydziestych, na potrzeby kina. Czyli znacznie wcześniej niż nagrania Beatlesów, czy Simona i Garfunkela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniego mojego posta przesłuchałem parę fajnych realizacji,
lecz album którym się chcę dziś z wami podzielić najbardziej mnie pochłonął.
Słuchałem go wczoraj po raz pierwszy,  jest on naprawdę wart uwagi wiec polecam go wam oraz jestem pewien że wam przypadnie do gustu.

Pozdrowienia...

An Exquisite Moment
Joel Goodman

https://tidal.com/browse/album/296509187?u

 

Knipsel.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rafał S napisał:
6 godzin temu, gienas napisał:

 Cięęęężko znaleźć dobrą przeróbkę jakiejkolwiek innej piosenki

Rzecz gustu. Mnie się podobają kawałki Betalesów w wykonaniu np. Vanilla Fudge ("Eleanor Rigby" i "Ticket to Ride") czy Wilsona Picketta ("Hey Jude"). A skoro o tych dwu mowa, to nie mogę się zdecydować, która wersja "You Keep Me Hanging On" bardziej do mnie trafia. :)

To może podążając tropem przeróbek, wstawiać proszę link do oryginału i remixu, który zasługuje na porównanie i odsłuch? ...tylko linki proszę dajcie, bo człowiek, to ogromny leń. I jak widzę Beateles, to mam jak kolega i nie chce się nawet szukać.... :) 

6 godzin temu, michaudio napisał:

o właśnie dlatego nie słucham Beatlesów od niepamiętnych czasów. Są dla mnie niczym miss świata,  wolę podziwiać ich z oddali. 😉

Jest ogromna ilość remixów w ostatnich latach, a pewnie tylko 1% zasługuje na miano poświęcenia im czasu. Które? ...bo mnie nic więcej nie przychodzi do głowy :)  ...a chętnie by się coś odkryło "starego na nowo".

 

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...