Skocz do zawartości
karp

Czego słuchasz??

Recommended Posts

31 minut temu, audiowit napisał:

Inferno z całego serca polecam Agnes Obel.

Ja na nią zwróciłem uwagę odsłuchując soundtrack z serialu DARK ;)  daje radę

4 godziny temu, mikoo napisał:

Elisabeth Karsten, 

4 godziny temu, audiowit napisał:

Inferno z całego serca polecam Agnes Obel.

Obie Panie super! Słucham dalej...😊 dzięki

Ta piosenka rozwala system

10ADE3A3-0E78-4187-9C12-4771678130BC.jpeg

Polecam wyszukać w TIDAL’u piosenek z tytułem Get Lucky i posłuchac wariacji na temat tej piosenki. Można znaleźć wersje kołysanka, instrumentalna, reggae, rock, wolno szybko itd... fajna zabawa a sam utwór zacny

9D5403AB-D925-4615-BDA2-FF59448B7A3F.png

1 godzinę temu, Inferno napisał:

Polecam wyszukać w TIDAL’u piosenek z tytułem Get Lucky i posłuchac wariacji na temat tej piosenki. Można znaleźć wersje kołysanka, instrumentalna, reggae, rock, wolno szybko itd... fajna zabawa a sam utwór zacny

TIDAL działa tak jak SPOTIFY iż można przez PC-ta puścić via dac ? Bo u mnie nie znajduje takiej opcji tylko telefon , i jakiś airplay do ampli KD ... więc lipnie

PS: get lucky mam na winylu , chociaż wolę opowiastkę Morodera z jego starym bitem ;) 

Napisano (edytowany)
Dnia 6.04.2019 o 17:29, Kubakk napisał:

Billie Eilish nowy album When We all fall asleep,Where do We go ? bardzo ciekawe aranżacje , a utwór bad guy przy 1/3 volume 9W lampy powoduje wibracje szyb :D polecam posłuchać

Billie Eilish -  When We All Fall Asleep, Where Do We Go.jpg

Yamaha sobie z tym nie radzi albo moze kolumny Melodiki😂.Drzwi od szafy zaczely wibrowac😂.......W sumie niemal cala plyta dolem miazdzy......

Edytowano przez T Z6

U mnie kolejna ciekawa płyta za 50 groszy 😀. Tym razem klasyka. Dzieła kompozytorów pochodzących z Malty. Album czy też raczej składanka "Discover Malta" (LINK)

Napisano (edytowany)
14 godzin temu, Kubakk napisał:

TIDAL działa tak jak SPOTIFY iż można przez PC-ta puścić via dac ? 

No tak działa podobnie, wszystkie te portale streamingowe to prawie to samo. Ale Spotify tez może być, ja z tym TIDAL’em tylko dlatego że  Cyrus Spotify nie odtwarza.

😁

Edytowano przez Inferno

Znowu masz coś poniszczone do remontu?

Chyba właśnie o to chodzi! Jak muzyka sprawia nam przyjemność 😅 Ten wątek jest fajny bo nikt się nie spiera co lepsze tylko każdy od każdego się uczy i chłonie muzę. Bym powiedział temat perełka🤩🎼

Napisano (edytowany)

To teraz trochę "łupanki" ale na dobrym poziomie. The Chemical Brothers - zawsze w formie. Nowiutki świeży album "No Geography" , gościnnie Aurora Aksnes się udziela wokalnie. 

Screenshot_20190418_121601.jpg

Edytowano przez JohnDoe

22 godziny temu, Inferno napisał:

Znowu masz coś poniszczone do remontu?

Nie w domu, a w głowie ;)
Ten "abordaż" to tak po krótce taka przenośnia (z walki dawnych statków/okrętów). Mój mózg, co za tym idzie słuch staje do walki z abordażem dźwięków z głośnika, no i albo się poddam i ulegnę (rozpływam się w dźwiękach, często podgłoszę i słucham do końca) albo będę toczył walkę dalej, aż "wyssam" i wchłonę każdy dźwięk w nagraniu, nawet ten z najbrudniejszych otchłani i czeluści (analizuję i odkrywam, a zarazem cieszę się to co dociera w każdą część mnie) tudzież odbiję odcinając łeb (wciskam na playerze next) :D

22 godziny temu, Inferno napisał:

Chyba właśnie o to chodzi! Jak muzyka sprawia nam przyjemność 😅 Ten wątek jest fajny bo nikt się nie spiera co lepsze tylko każdy od każdego się uczy i chłonie muzę. Bym powiedział temat perełka🤩🎼

Tak, zgadzam się, zawsze coś miłego w ucho wpadnie, jest tyle pokładów muzyki, bandów, artystów solo i składów, że coraz to nowe odkrycia, wrażenia, odczucia

moode3.png

Blonde Redhead - ktoś ich słucha? Bardzo ciężko dotrzeć do osób w PL, którzy ich kojarzą :( Rock alternatywny, a ostatnio... no cóż, ciężko jest mi to przyrównać do czegokolwiek - muzyka eksperymentalna może? 

LRKR - mało znany artysta z Brooklynu (nie wiem dokładnie skąd jest, wiem jedynie, że tam mieszka), tworzący muzykę elektroniczną, którą serdecznie mogę polecić :D

John Maus - podobny trochę do Deine Lakaien, tworzy głównie pop eksperymentalny, lo-fi, pop syntetyczny. Krótko mówiąc muzyka elektroniczna z dodatkiem akustycznych instrumentów i wokalem, który nie powiedziałbym, że stanowi podstawę dla melodii, a raczej jej eleganckie uzupełnienie ;)

Philippe Jaroussky - fantastyczny kontratenor :)

Lustmord - dark ambient, bardzo specyficzny, nie każdy polubi, lecz warto dać szansę :D

Żałuję, ze mnie tu nie zawiało wcześniej 👍Czego słucham? Dzisiaj Sophie Zelmani "All about you", Anette Askvik "Liberty" i podobne klimaty ale i Massive Attack "Psyche" 😁 tyle tego ....