Skocz do zawartości

Cyrus – dobry dźwięk z Wysp Brytyjskich


Recommended Posts

12 minut temu, lpomis napisał:

Będzie wrzeszczeć. Prawda Adaś? :P

Z Naimem nie, prędzej bym powiedział, że niskie tony będą trochę za bardzo zlane a góra nie będzie tak otwarta i krystalicznie czysta jak to mogą ATC 7 pokazać. Ale to takie czepialstwo już jest.

Cyrus z ATC 7 trochę wykrzykuje na górnej średni, tu pełna zgoda z Wojtkiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, J4Z napisał:

te cyruski Wasze to brzydale

Z tą "brzydotą" Cyrusów to to już taki forumowy mit 😀. "Fajnie brzmi, tylko ten wygląd... " Moim zdaniem to całkiem zgrabnie, nowocześnie wyglądające urządzenie zajmujące tylko 1/4 kubatury typowego ampli kd lub 1/3 standardowego wzmacniacza.

20220831_161434.jpg

20220831_162150.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam Cyrus-ki za zgrabne urządzenia. Może ten wyświetlacz pachnie latami 80-tymi i monitorami bursztynowymi i Nortonem Commander (w czasach przed Windows-owych), ale to też jego uroda. Ja byłem zaskoczony tą zgrabnością mojego Cyrusa CD T.  Aż ma się wątpliwości czy to nie zabawka ? Ale nie. CD gra pięknie.

U mnie jest sojusz brytyjsko-francuski :) Cyrus CD T, Audiolab M-DAC+, Pier Audio MS-680 SE, Fyne F502SP i ... Moon Neo Mind (to jest ver. 1), ale Kanada też jest w Commonwealthu. W końcu głową Kanady jest J.E. Królowa Elżbieta II, bo Kanada jest Królestwem, a nie Republiką.

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Tak, z tym że teraz chyba potrzebna jest akceptacja moderatora. Kiedy ja zakładałem klub audio physic było to prostsze. Wiem, że Wojtek zakładając klub dali miał z tym trochę "zabawy".

Nie "chyba" ... jest potrzebna akceptacja Administratora lub Moderatorów by utworzyć nowy wątek klubowy i tyle!
 

A powód tego był prosty - kilku Kolegów ( a głównie jeden), zakładając wątek klubowy robiło to wyjątkowo niedbale, bez dokładniejszych informacji o modelu czy firmie, bez zdjęć itd. A teksty typu "zakładam klub ... bo jeszcze nie ma takiego, proszę użytkowników o napisanie swoich doświadczeń" tylko utwierdzały nas w słuszności takiej decyzji 😎 A zdarzały się potem nawet narzekania, że się nie udało i autor nie wie dlaczego.

Reasumując - nowy wątek (czyli post inicjujący) powinien być rozpoczęty porządnie (5 minut na to nie wystarczy) i powinny to robić osoby, które mają doświadczenie ze sprzętem danej firmy, a nie ci którzy by się chcieli czegoś dowiedzieć i mieć "podane na talerzu...".

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw nowego Cyrusa AMP.

Gdyby tylko Cyrus czytał w moich myślach i w stosunku do brzmienia Cyrusa 8.2 z psxr2 zmienił dwa elementy - nadał większej czytelności niskim tonom i trochę cofnął przejście średnicy w wysokie tony. Byłoby dla mnie pięknie. Żeby wysokie tony nadal zachowały chrupkość i ciężar w niższym zakresie i super otwartość (powietrze) na samej górze i niech wokale kobitek nadal będą miały  "ciało" z Cyrusa 8.2 +psxr2 a nie będą takimi anorektycznymi modelkami z Cyrusa i7xr. Wiem, wiem to nie koncert życzeń ale pomarzyć można. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kaczadupa napisał:

Gdyby tylko Cyrus czytał w moich myślach i w stosunku do brzmienia Cyrusa 8.2 z psxr2 zmienił dwa elementy (...) Wiem, wiem to nie koncert życzeń ale pomarzyć można. 

Takie rzeczy się jednak zdarzają. Jak wiesz, mówię z autopsji i to świeżej. ;) 

Szczerze Ci życzę, żeby właśnie tak zagrał nowy Cyrus. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.09.2022 o 20:37, stach_s napisał:

Jest Was przynajmniej dwoch, a ja z moimi Guru?? Biedna sierota, sam jak palec 🤦‍♂️

Dzięki temu jesteś bezpieczny i ewentualny klub ma szansę przetrwać. A w przypadku ATC jest ryzyko, że Seba z Adamem się pozabijają. Chociaż po cichu mam nadzieję, że jednak nie, bo byłaby wielka szkoda. :)

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Dzięki. Parząc po serii XR to raczej pójdą w rozdzielczość kosztem muzykalności ale kto tam ich wie... 

No właśnie. Jest szansa, że XR były dla fanów rocka i konturowości, a teraz będzie ukłon w stronę audiofili. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Rafał S napisał:

Dzięki temu jesteś bezpieczny i ewentualny klub ma szansę przetrwać. A w przypadku ATC jest ryzyko, że Seba z Adamem się pozabijają. Chociaż po cichu mam nadzieję, że jednak nie, bo byłaby wielka szkoda. :)

A propos Adama i atc. Pamiętam, że kiedyś @kaczadupa wspominał, że marzy o białych scm7. Voila 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/atc-scm-7-seria-entry-kolumny-glosnikowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaczadupa napisał:

zmienił dwa elementy - nadał większej czytelności niskim tonom i trochę cofnął przejście średnicy w wysokie tony. Byłoby dla mnie pięknie

Świadoma potrzeba i jasno określone warunki. Gratuluję.

Teraz to już tylko z górki. Dla konstruktora ZG z doświadczeniem to „bułka z masłem”, by spełnić Twoje oczekiwania. 
No tak, ale Ty ZG już posiadasz i jesteś zadowolony. 

Adamie, który z wzmacniaczy teraz masz w „systemie”?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...