Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do 2000 zł


lssrs

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Myślę, że kolega 1Ender nie miał nic złego na myśli a jedynie chciał jak najlepiej, jakby sobie samemu doradzić.

Choć ogólnie kolego 1Ender nie naciskaj tak mocno. Każdy ma własny rozum, zrobi jak zechce. A jak będziesz podchodził zbyt emocjonalnie do tych spraw, to możesz dostać opeer od moderacji albo nawet samej pani Administrator, bo czyta wątki, gdzie się dużo dzieje. A po co Ci upomnienie albo coś innego?

Tak, że Panowie spokojnie. Każdy już wie o co chodzi i temat idzie dalej. Pozdrawiam. :)

Edytowano przez Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam czy to PC z kartą muzyczną  czy laptop z optykiem i Usb?

Nie doradzę Ci kolego ze wzmacniaczem i kolumnami bo za małą mam wiedzę i doświadczenie aby doradzać jak ktoś ma wydawać ciężko zarobione PLN-y, ale mogę podzielić się swoimi doświadczeniami względem Dac-a i PC.

Przez pewien czas odtwarzałem muzykę z PC po fatalnym kablu mini jack=>2rca i i dźwięk ten mi odpowiadał przewyzszał jakieś kina domowe zdecydowanie zwłaszcza jeśli były podłączone w ten sam sposób , wiadomo że co dla jednych jest sufitem dla innych bywa podłogą, aż kupiłem najtańszy DAC za 50 zł i kabel Spdif i "wierzaj mi " różnica kolosalna. To doprowadziło mnie do kupna Rega Dac i pożądanych kabli :)

Więc na Boga :) nie podłączaj swojego przyszłego wzmacniacza pod gniazdo słuchawkowe w PC :)

Powodzenia 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hoo-Lec

Uspokoję Cię - PC z kartą muzyczną :)

@Angel

Właśnie jako chęć dobrego doradztwa to odebrałem, ale w mojej opinii wybór sprzętu używanego bądź nowego jest wyłącznie sprawą kupującego i nie ma potrzeby zbyt emocjonalnie do tego podchodzić, a już tym bardziej odnosić się do tego czy ktoś jest bogaty z domu, czy też nie.

@1Ender

Dziękuję Ci bardzo za pomoc, dużo mi wyjaśniłeś i już wiem czego szukać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź idź bo się bałagan tu robi. 326 według mnie dobrze grają ze wspomnianymi heco 500 do tego Cambridge dac 100 dla ożywienia systemu i może być na prawdę dobrze. Postaraj się taki zestaw odsłuchać. 

Godna jest też Yamaha as701 i magnat ma600 już z wbudowanym daciem, ale tu nie zestawienie z heco. 

Wróć jak odskuchasz co kolwiek. Jak czegoś mieć nie będą kurier czeka na wysyłkę do Ciebie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, S4Home napisał:

Idź idź bo się bałagan tu robi

@S4Home - kto niby :P

 

@lssrs napisałeś, że kolumny mają za mało basu i to mnie zastanawia. Może z akustyką coś nie tak? Nie zauważyłem rysunku pokoju.  Mógłbyś wrzucić rzut całego pokoju gdzie stoi zestaw? Z wymiarami, odstępami od kolumn od ścian, a także odległością kolumn od miejsca odsłuchowego (kanapa, sofa, fotel). Może trzeba coś przestawić i bas wróci.

A może masz pokój, gdzie bas jest wygaszany? W takich pomieszczeniach nawet przy zmianie kolumn, może być problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja, to racja. Są takie pomieszczenia i ja kiedyś miałem tego typu pokój. Żadne kolumny ani wzmacniacz nie pomogły. Niskie tony pojawiały się dopiero gdy włożyło się głowę do szafy we wnęce albo wyszło do przedpokoju.

W niektórych pomieszczeniach nie da się nic zrobić. Czasem gdy masz możliwość zupełnie innego ustawienia kolumn, coś to daje. Najczęściej rozwiązaniem może być dopiero zmiana proporcji pokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jestem po odsłuchach. Testowałem:

Marantz PM6006

Yamaha A-S701

Exposure 1010

Wszystko sprawdzałem na dwóch zestawach kolumn: Pylon Audio Sapphire 25 oraz Tannoy Mercury 7.4. 

Ogólne wrażenia są takie, że obecnie wybieram między Yamahą a Exposure. Ten drugi, mimo surowości i raczej niewielkich bebechów, gra zaskakująco czysto. Co do kolumn, zdecydowanie bardziej podobał mi się dźwięk z Sapphire 25, ale domyślam się, że to może być kwestia gustu.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dnia 30.03.2017 o 15:40, Q21 napisał:

Z Twojego opisu wynika, że tak naprawdę szukasz dobrego, ale uniwersalnego wzmacniacza. Na pewno spójrz na moim zdaniem świetną integrę NAD C326 BEE. To wydajny, dynamicznie grający i bardzo uniwersalny wzmacniacz. Jeśli lubisz brzmienie trochę cieplejsze, bardziej gęste, dobrą opcją okaże się francuska integra Advance Acoustic X-i50BT. Dobrym i uniwersalnym rozwiązaniem będzie także wzmacniacz Marantz PM6006.

Każdy z powyższych modeli urządzeń oferuje trochę inne brzmienie, jednak ogólnie są to modele dobre i stosunkowo uniwersalne.

Cześć

Mam podobny problem, szukam wzmacniacza stereo, ale do kolumn podstawkowych. Czy takie połączenie będzie sensowne, a może monitory będą za słabe, lub źle dopasowane do tych wzmacniaczy?

Pokój około 16m2, muzyki sluchalbym z komputera (liczę się z zakupem daca). Muzyka - elektronika, pop, rock 

Chce kupić sprzęt, który jakościowo byłby na takim poziomie, abym nie chciał go zmieniać po kilku miesiącach. Obecnie nie mam żadnego zestawu audio.

Czy Yamaha as701 będzie podobnej klasy wzmacniaczem do tych wyżej wymienionych?

Jakie kolumny podstawkowe poleciłbyś? 

Kwota na wszystko 5000zl (wzmacniacz, kolumny, dac, okablowanie)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz dynamiczne brzmienie i wyeksponowane skraje pasm to Yamaha jest dla Ciebie, jeśli szukasz barwy, lepszego wypełnienia to wzmacniacze Nad, oczywiście mówimy o budżetowych rozwiązaniach. W monitorach jest spory wybór, ale polecałbym np. Dynaudio EMIT EM20, czy z tańszych Kef Q350, Dali Oberon 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2020 o 12:53, Seweryn Malinowski napisał:

Cześć

Mam podobny problem, szukam wzmacniacza stereo, ale do kolumn podstawkowych. Czy takie połączenie będzie sensowne, a może monitory będą za słabe, lub źle dopasowane do tych wzmacniaczy?

Pokój około 16m2, muzyki sluchalbym z komputera (liczę się z zakupem daca). Muzyka - elektronika, pop, rock 

Chce kupić sprzęt, który jakościowo byłby na takim poziomie, abym nie chciał go zmieniać po kilku miesiącach. Obecnie nie mam żadnego zestawu audio.

Czy Yamaha as701 będzie podobnej klasy wzmacniaczem do tych wyżej wymienionych?

Jakie kolumny podstawkowe poleciłbyś? 

Kwota na wszystko 5000zl (wzmacniacz, kolumny, dac, okablowanie)

 

Cześć,

Fajnie, że oparłeś się na wątku, który stworzyłem 3 lata temu

Koniec końców, zakupiłem wtedy Yamahę AS701 i... jestem bardzo zadowolony z tego wzmacniacza. Jest bardzo uniwersalny, doskonale radzi sobie z rockiem czy elektroniką. W zestawie z Pylonami dostaję dźwięk bardzo żywy, ciepły, pełny. Pearl Jam czy Nirvana z koncertów unplugged brzmią rewelacyjnie. Więc wzmacniacz z czystym sercem polecam, ale... zgadzam się też z wszelkimi rekomendacjami z tego wątku - podstawą jest odsłuch i dostosowanie wyboru do swojego gustu.

Zanim zakupiłem CD, korzystałem wyłącznie ze źródła z PC. Tutaj podstawą jest w miarę dobry DAC i okablowanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi

Zanim wybiorę sprzęt napewno odsłucham. Mam jeszcze pytania o wzmacniacz.

Yamaha as710 vs as501 - czy warto dopłacać do 710? Czy oprócz tego że jest mocniejsza brzmi 'lepiej? Czy 510 spokojnie da radę na proponowane monitory? 

Czy Nad c326 to dobry stosunek cena/jakość, a może jeszcze inny model od tej marki? 

Dac - czy dopasowuje się go pod wzmacniacz ? Czy raczej dobry dac powinien spełniać oczekiwania niezależnie od wzmacniacza? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Póki co nie byłem na żadnych odsłuchach, przez wirusową sytuację. Znalazłem dynaudio emit 20 za 1800zl para 

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-dynaudio-emit-m20-CID99-IDEqRKw.html

Myślicie że warto zaryzykować bez odłuchania? Wzmacniacza nie mam i tak więc dobierałbym go do kolumn i wtedy wybrałbym się z kolumnami na odsłuch. Cena kusi. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobra cena. Możesz brać najwyżej puścisz je dalej.

400 km  w jedną stronę? To może po drodze zachacz blizej kogos kto je ma na odsłuch? Na przykład my :)

14 godzin temu, lysyrafal napisał:

Tak zgadza, ale jest mozliwosc obejrzenia to odsluchac chyba tez mozna a jesli nie to juz powinno dac Ci to do myslenia.

Kolumny sa dobre, ale cena wydaje sie dosc niska no chyba ze ten ktos chce szybko sprzedac.

Teraz ludzie nie wpuszczaja do domów.

Cena dobra. Realna. Za używane. To nie jest dobry moment na sprzedaż audio. Ludzie boją sie o prace o gospodarkę. Widac ze mniej ludzi interesuje sie tematem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lysyrafal napisał:

Piotr temu mowie zdecydowanie NIE!!!

Masz racje ludzie sie boja wpuszczac do domu, ale bez odsluchu kolumn bym nie kupil i zdania nie zmienie.

Ja sie z tym zgadzam. Tutaj jednak mamy do czynienia z innym przypadkiem. Dobrą ceną. Więc kolega nic nie ryzykuje moim zdaniem.

Nie zmienia to jednak faktu że pisałem

Dnia 16.04.2020 o 07:35, S4Home napisał:

To może po drodze zachacz blizej kogos kto je ma na odsłuch? Na przykład my

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...