Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

14 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Przepraszam za reakcje. To absolutnie nie za Twój post bo był potrzebny.

Ale to reakcja po przeczytaniu go.

Zamknięta przedsprzedaż produktu w ciemno, którego kompletnie nikt nie zna za  +50 000 zł za komplet.

Wariactwo to łagodnie powiedziane.

 

Miałem bardzo podobne odczucia, i też przeprosiłem @terracan1929 za reakcję.

Dzisiaj w "Gazecie Wyborczej", w dodatku warszawskim, jest duży artykuł na ten temat. Padają też nazwiska osób w ten projekt zaangażowanych. Całość do przeczytania jest tu.

Tekst jest za paywallem, może przekleję małe fragmenty.

"Zaczęło się w połowie 2021 roku. Michał Kiciński, współtwórca firmy CD Projekt i sukcesu gry "Wiedźmin", spotyka się z inżynierami Danielem Kostrzewą oraz Adrianem Krupowiczem. Zapada decyzja o reaktywacji marki Unitra. Udaje im się przekonać jej właścicieli, by pozwolili im jej używać. Zapewniają, że nie chodzi im o robienie pieniędzy na nostalgii, a o przywrócenie pozycji polskiej elektronice.

(...)

W 2014 roku dochodzi do pierwszej - nieudanej - próby reaktywacji legendy. Inwestorzy przekonali jej władze, by udzieliły im licencji na logo. Jednak zamiast zacząć produkować wysokiej jakości sprzęt, sprowadzali go po prostu z Chin i doczepiali znaczek Unitry. - Ludzie potraktowali to jak skok na kasę. Sprzedaż była fatalna, co widać choćby po tym, że nadal w internecie możemy kupić ich nowe, niesprzedane odtwarzacze - ciągnie Kostrzewa.

W połowie 2021 roku zgłasza się jednak do nich Michał Kiciński, któremu ciężko zarzucić biznesowy cynizm. (...). On daje pieniądze, Unitra prawo do znaku handlowego, a Krupowicz i Kostrzewa wiedzę o tym, jak robić elektronikę.

(...)

Przez dwa kolejne lata w budynku na warszawskich Gołąbkach trwają prace nad pierwszymi modelami. Projekty mają być autorskie. - Teoretycznie moglibyśmy kupić gotowe rozwiązania z Chin czy Tajwanu i tylko składać sprzęt w Polsce. Jednak to nie jest naszym celem. Dlatego sami pracowaliśmy nad tym, jak mają być skonstruowane nasze urządzenia. Dopiero po samodzielnym opracowaniu podzespołu zamawialiśmy go u zewnętrznych firm - mówi Krupowicz. Zaznacza, że większość z ich kontrahentów działa w Polsce.

(...)

Nazwy nowych modeli są inspirowane tymi sprzed lat - gramofon "Adam", wzmacniacz WSH... Jest jednak pewien szkopuł  - to będzie firma zupełnie innego typu. O ile w czasach PRL-u sprawiała, że muzyka trafiła pod strzechy, to dziś chce sprzedawać produkty dla osób o nieco grubszych portfelach. - To będą urządzenia przeznaczone dla audiofilów. Nie chcemy rywalizować z firmami, które znajdziemy w supermarketach z elektroniką. Celujemy w osoby, które mają wysokie wymagania odnośnie do jakości dźwięku i wierności zapisu - mówi Daniel Kostrzewa. Cena ma się zaczynać "w dolnych rejestrach urządzeń dla audiofilów".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, maxredaktor napisał:

Zapewniają, że nie chodzi im o robienie pieniędzy na nostalgii, a o przywrócenie pozycji polskiej elektronice.

Oczywiście, że chodzi im o robienie pieniędzy na nostalgii. Jeśli są tacy pewni walorów i konkurencyjności swoich wyrobów, to dlaczego nie wystartują pod nową marką? Skoro uważają, że są lepsi od "firm z supermarketu". 

Ale nie są lepsi. Będzie halo, jak będą równie dobrzy, w co jednak wątpię. Gorszy produkt za większe pieniądze. Tylko nostalgia i wykreowany ceną elitaryzm może ich uratować. Czy wystarczająca ilość osób to łyknie? Moim zdaniem nie.

 

40 minut temu, maxredaktor napisał:

W 2014 roku dochodzi do pierwszej - nieudanej - próby reaktywacji legendy. Inwestorzy przekonali jej władze, by udzieliły im licencji na logo. Jednak zamiast zacząć produkować wysokiej jakości sprzęt, sprowadzali go po prostu z Chin i doczepiali znaczek Unitry

Chyba nie do końca. Kolumny Unitry robił Pylon (z wykorzystaniem głośników SEAS-a).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 4.08.2023 o 23:06, terracan1929 napisał:

No i poznaliśmy cenę Yamahy RN-1000A.

Cena w Polsce w THF to 7 399zł.

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-r-n1000a.html

Ceny 800-tki nadal nie podano.

No to nie mało :/

W tej cenie to w takim razie oczekujemy znacznie wyższego poziomu od RN803

Wygląda też że tym razem cena nie jest (jeszcze) zawyżona przez Polską dystrybucję.

https://www.av-connection.com/?PGr=16570

Pewnie z czasem na zachodzie stanieje a u nas zostanie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie "All-in-One" to raczej będzie amplituner z wbudowanym odtwarzaczem (jak np. Pioneer NC-50DAB czy ew. mniejszy/węższy Pioneer XC-XM86D) ale wiem o co Tobie chodziło 🙂

---------

MangaMonster - Reading Manga Online For Free

Website: https://mangamonster.net/

Twitter: https://twitter.com/MangaMonster_

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się w końcu i 800-tka Yamahy w ofercie Topów.

Cena - lekko powyżej 5 000 zł. Tak więc, używane 803-ki powinny potanieć na rynku wtórnym :) 

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-r-n800a.html

No to teraz Yamaszka ma szeroką ofertę amplitunerów stereo.

RN 800 A- 5 099 zł,  RN1000 A- 7 399zł, RN 2000 A - 16 999 zł, no i jest jeszcze R-S202 za czapkę śliwek.....tj za 1 099 zł.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, terracan1929 napisał:

Pojawiła się w końcu i 800-tka Yamahy w ofercie Topów.

Cena - lekko powyżej 5 000 zł. Tak więc, używane 803-ki powinny potanieć na rynku wtórnym :) 

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-r-n800a.html

No to teraz Yamaszka ma szeroką ofertę amplitunerów stereo.

RN 800 A- 5 099 zł,  RN1000 A- 7 399zł, RN 2000 A - 16 999 zł, no i jest jeszcze R-S202 za czapkę śliwek.....tj za 1 099 zł.

 

Jak to mówią, tanio już było :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fandiscopolo napisał:

803,jedno pudlo i po klopocie.Nie pasuje mi tylko wyswietlacz.Mniejszych pudelek mam 5 sztuk.Chcialem juz wiecej nie dokladac.

W sypialni mam tv na którego ramce strasznie drażniło mnie sporych rozmiarów logo producenta.

Ramka czarna.....taśma izolacyjna też czarna....i loga nie ma :) 

pasek z wyświetlaczem w yamaszce 800 jest czarny...... :) także tego....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, terracan1929 napisał:

W sypialni mam tv na którego ramce strasznie drażniło mnie sporych rozmiarów logo producenta.

Ramka czarna.....taśma izolacyjna też czarna....i loga nie ma :) 

pasek z wyświetlaczem w yamaszce 800 jest czarny...... :) także tego....

Pojechales po bandzie!!  😁

Probuje nie patrzec na ten wyswietlacz,jednak od czasu do czasu patrze.No i nie moge go polubic.Za jasny jest i nic mi nie przekazuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2023 o 22:53, Fandiscopolo napisał:

Pojechales po bandzie!!  😁

Probuje nie patrzec na ten wyswietlacz,jednak od czasu do czasu patrze.No i nie moge go polubic.Za jasny jest i nic mi nie przekazuje.

wiesz jakimś rozwiązaniem jest tryb pure direct wtedy wyłącza ekran jak dobrze pamiętam, ewentualnie nie ma opcji by wyłączyć ekran albo przyciemnić? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

wiesz jakimś rozwiązaniem jest tryb pure direct wtedy wyłącza ekran jak dobrze pamiętam, ewentualnie nie ma opcji by wyłączyć ekran albo przyciemnić? 

Ooooooo,dzieki.Pociemnialo ale tylko w trybie pure direct.

Mdle dzwieki sie wtedy wydobywaja.

Sprzedam,kupie sam piecyk i bedzie ciemno.

Edytowano przez Fandiscopolo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Nowy model DRA900 od Denona

https://www.salonydenon.pl/stereo/denon-dra-900h-amplituner-stereofoniczny.html

Następstwo DRA800. Zmieniono tylko HDMI na 2.1 wsparcie 8K

4300 zł vs 2600 zł

😈 to trzeba umieć

 

 

może wycofają szybko 800tki z sprzedaży to podrożeją jak Yamahy(602 i 803) na OLX  :D

14 godzin temu, Fandiscopolo napisał:

Sprzedam,kupie sam piecyk i bedzie ciemno.

Sam zmieniłem Denona na czysty wzmacniacz i powiem Ci, że plusów jest więcej niż ciemność z przodu :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Michał Gałązka napisał:

może wycofają szybko 800tki z sprzedaży to podrożeją jak Yamahy(602 i 803) na OLX  :D

Tak na pewno wycofają. Jest info że to następca.

No ale mimo wszystko. 2k liczyć sobie za złącze HDMI które w amplitunerze stereo mozna ominąć puszczając głoś przez TV.

Tylko do specyficznych konsol. No, nie tedy droga.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Tak na pewno wycofają. Jest info że to następca.

No ale mimo wszystko. 2k liczyć sobie za złącze HDMI które w amplitunerze stereo mozna ominąć puszczając głoś przez TV.

Tylko do specyficznych konsol. No, nie tedy droga.

 

Nie no to jest kompletnie nietrafiony pomysł. Liczyłem, że Denon wrobi ewolucje, ale w amplitunerze stereo liczyłem, że mocno rozwiną kwestie stereo a nie kwestie wideo...trochę szkoda, bo w tym budżecie się kompletnie nie broni 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...