Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

Nie wiem, co Yamaha oszukuje w R-N600A, ale nawet mierząc samą aplikacją, Yamaha R-N600A gra głośniej przy tej samej głośności. po prostu jest. Zgadzam się, że nie powinno tak być, miałem R-N602 i grał gorzej niż Yamaha R-N803D. Przepraszam za ewentualne błędy w tekście, nie mówię po polsku, muszę do Was pisać przez tłumacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiuj jakiś testowy plik na pendrive, sprawdź jeszcze raz w opcjach 803d i 600a ustawienie "volume trim" dla źródła USB, ustaw aby było na 0. Ustaw Loudness, Bass oraz Treble na 0, wyłącz YPAO w 803d. Wtedy wykonaj porównanie przy głośności np. -30db. Na logikę powinny grać z podobną głośnością. Chyba że nowa 600A jest inaczej wyskalowana jeśli chodzi o głośność, w 803d jest od -80db.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2023 o 17:48, jirkash napisał:

Nie wiem, co Yamaha oszukuje w R-N600A, ale nawet mierząc samą aplikacją, Yamaha R-N600A gra głośniej przy tej samej głośności. po prostu jest. Zgadzam się, że nie powinno tak być, miałem R-N602 i grał gorzej niż Yamaha R-N803D. Przepraszam za ewentualne błędy w tekście, nie mówię po polsku, muszę do Was pisać przez tłumacza.

No to coś tu jest nie tak. Ale co?

Dnia 2.11.2023 o 14:14, pablo83gt napisał:

Skopiuj jakiś testowy plik na pendrive, sprawdź jeszcze raz w opcjach 803d i 600a ustawienie "volume trim" dla źródła USB, ustaw aby było na 0. Ustaw Loudness, Bass oraz Treble na 0, wyłącz YPAO w 803d. Wtedy wykonaj porównanie przy głośności np. -30db. Na logikę powinny grać z podobną głośnością. Chyba że nowa 600A jest inaczej wyskalowana jeśli chodzi o głośność, w 803d jest od -80db.

Może być inaczej wyskalowana takie zmiany w kolejnych edycjach produktu już widzieliśmy. ale nie w ta stronę.

Skracanie dostępnego pola do edycji dzwieku nei jest dobre.

Raczej przeskalowuje się w górę. To znaczy trzeba kręcić nieco wiecej aby uzyskac ta sama glosność.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2023 o 22:48, jirkash napisał:

Teraz jest jasne, dlaczego R-N600A jest głośniejszy. Yamaha zmieniła w nowym modelu cyfrowy zakres głośności. Dla poprzednich modeli (R-N803 lub R-N602) było to -80dB- + 16dB. Dla R-N600 jest to -90dB + 0dB.

Jesteś pewny że to nie kwestia ustawienia?

No było mówione o skalowaniu faktycznie. Chyba nie widziałeś. I to przeze mnie i przez kolegę terracan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jak to teraz jest w nowej 600? Bo stare mialy do 0db i to bylo bez przesterowania ale jesli byla potrzeba to mozna bylo podglosnic powyzej 0db czyli na + az do 16 i to juz byl dzwiek przesterowany. W nowej 0db jest bez przesterowania czy trzeba uwazac i nie ustawic powyzej -16db aby nie przesterowac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy 0db w nowej rn600a jest odpowiednikiem +16db w starej rn602?

Jeśli tak to trochę słabo bo dźwięk przy 0db jest przesterowany, w starej było to ładnie odseparowane granicą na 0db.

Lub druga opcja jest taka, że 0db w nowej, odpowiada też 0db w starej, wtedy jest inne skalowanie ale dźwięku nie da się przesterować, tym samym nie da też się w razie potrzeby zgłośnić z jakiegoś cichego źródła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Kolega mówi o Modelu RN600 czyli tak gdzie 0 to maks. Wtedy jest przesterowany-zniekształcony

Wiem o czym mówi i że mówi o R-N600A. Więc przestań się ciągle wtrącać. Nie masz R-N600a, więc zamknij się. Ponownie, R-N600A nie  przesterowany-zniekształcony poziomie 0 dB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie jak się dochodzi tu, ta granica jest dość krótka jak widac

obraz.png.cef0314ee76fd1be0cf3e1690be2e7bd.png

11 godzin temu, jirkash napisał:

Wiem o czym mówi i że mówi o R-N600A. Więc przestań się ciągle wtrącać. Nie masz R-N600a, więc zamknij się. Ponownie, R-N600A nie  przesterowany-zniekształcony poziomie 0 dB

No to było dość niegrzeczne.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2023 o 08:13, Kraft napisał:

Tak dla informacji. Wzmacniacze tranzystorowe grają najczyściej, z najmniejszymi zniekształceniami właśnie na mocach bliskich maksymalnej. Najbardziej zniekształcają grając cicho;)

Jest to uproszczenie, które powtarzane tworzy pewien mit. Napisałeś o zniekształceniach, a zapewne myślałeś o THD + N. Udział szumu powoduje, że te wykresy przedstawiające zniekształcenia wyglądają tak jak myślisz i jak wkleił Piotr. 

W pomiarach osobno zniekształceń i szumu wygląda to różnie. 

Prześledź kilka pierwszych grafik z tych pomiarów i stanie się jasność 😉

 

13 godzin temu, jirkash napisał:

Nie masz R-N600a, więc zamknij się

Proszę o zachowanie standardów netykiety i kulturalne wypowiedzi. 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MariuszZ napisał:

Prześledź kilka pierwszych grafik z tych pomiarów i stanie się jasność 

Prześledźiłem. Te wykresy potwierdzają to, co napisałem. No chyba, że szumu nie będziemy uważać za zniekształcenie. Nawet jednak wtedy zniekształcenia THD generalnie nie są mniejsze dla niższych mocy niż dla wyższych, nawet bliskich maksymalnej. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...