Skocz do zawartości

CENA/JAKOŚĆ Dylemat początkującego


S4Home

Recommended Posts

16 minut temu, marcinmarcin napisał:

Kolumny z serii Aurum to bardzo wysoka półka. Standard wykonania - głośniki,  zwrotnice, jakość obudowy też ze znacznie wyższej półki dźwiękowej. Co do wzmacniaczy się nie wypowiadam,  choć A8 w salonie audio grała spoko.

 

Mają AMT czyli dla mnie dyskwalifikacja 😄 

2 minuty temu, stach_s napisał:

Wyciągasz Tomku błędne wnioski, jestem jak najbardziej z dala od polityki. Chodzi mi o to że w imię zysków kłamią wszyscy, bez wyjątków 

 Volkswagen Gate pamiętasz??? 

Pamiętam co kiedyś odwalił Moon z procesorami dźwięku przestrzennego 😁

To było mistrzostwo świata 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rafał S napisał:

Rozumiem, że zawsze można lepiej, ale dlaczego od razu dyskwalifikacja? Szczególnie, jeśli oceniamy stosunek jakość / cena (a nie jakość w skali bezwzględnej)?

Jest coś w pracy tych przetworników co mnie drażni. Niestety coraz więcej marek w droższych modelach daje właśnie AMT. Pewnie klienci uważają, że jeśli dziwadło to znaczy, że ekskluzywne 😄

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Gargan napisał:

To jakby producent samochodów wymyślił sobie loty w kosmos 😄

Jest taki Elon, co to robi jedno i drugie :) 

 

1 godzinę temu, Gargan napisał:

Trochę lipa, że tego nie podają ale skoro chcą brać całą odpowiedzialność za produkt na siebie no to cóż... Taki marketing 🙂

Może producent OEM nie chce popsuć sobie marki Quadral'em? Trochę to by była lipa sprzedawać swoją markę 4 razy drożej niż też swój produkt pod innym logo 🙂 Kto by kupił wtedy to droższe? 🤷

Chcieli mieć w portfolio porządne wzmacniacze więc się zgłosili do firmy, która to robi.

Jeśli to faktycznie ASR za tymi wzmacniaczami, to ma dużą wiedzę jak robić wzmacniacze, ale na ten poziom cenowy ani produktowy się nie zniża, więc to nie jest dla nich specjalna konkurencja.

Gdyby Quadralowi lepiej wypaliło ze sprzedażą tych wzmacniaczy to i ASR mógłby więcej obrotu sobie zrobić.   

 

47 minut temu, Gargan napisał:

Trochę to wszystko za bardzo tajemnicze zrobili. Jak będzie z przewidywaną trwałością? Gdzie potem szukać serwisu? Czy pasują do jakiegoś "ekosystemu"? 

Dla mnie to jest Quadral i reszta tajemnicy niespecjalnie mnie interesuje. Ważne jak gra. Jak się popsuje wtedy będę myślał. Jednak przy tej cenie, nawet jeżeli za parę lat naprawa okaże się niemożliwa to nie będę żałował tej przygody. Inne wzmacniacze w moim zasięgu finansowym nie dały mi tego co te Quadrale.

Trochę wzmacniaczy w domu odsłuchałem i zarówno Aurum A8 i Aurum A9 były dla mnie zdecydowanie lepsze niż te pozostałe.  

 

47 minut temu, Gargan napisał:

Wiesz, dla mnie Quadral to taka sobie marka. Kolumny jakich wiele. Nic specjalnego.

Szukałem półtora roku i jakoś to właśnie Quadrale dopiero dały mi dźwięk którego szukałem. W tych wielu innych coś zawsze było nie do końca tak jakbym chciał. 

 

Audio to bardzo indywidualny "sport". Różnego dźwięku szukamy i co innego ludzi cieszy/zachwyca/odrzuca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Chmarski napisał:

Jakich Quadrali słuchałeś? Wzmacniaczy zapewne nie, ale kolumny pewnie tak skoro wyrobione masz zdanie na ich temat.

Wiesz co, nawet nie wiem co to był za model. Podłogowe, 3 drożne. Sąsiad to do dziś używa. Jak dla mnie typowe marketowe urządzenie produkujące dźwięk. Nie trafia w mój gust. Sąsiad jest zadowolony. Drugie jakieś półkowe miał mój znajomy w kinie domowym. Wyróżniały się niczym 🤷

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gargan napisał:

Wiesz co, nawet nie wiem co to był za model. Podłogowe, 3 drożne. Sąsiad to do dziś używa. Jak dla mnie typowe marketowe urządzenie produkujące dźwięk. Nie trafia w mój gust. Sąsiad jest zadowolony. Drugie jakieś półkowe miał mój znajomy w kinie domowym. Wyróżniały się niczym 🤷

Czyli można powiedzieć , że nic z Qudrala nie słuchałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chmarski napisał:

Z opisu wnioskuję, że to prawdopodobnie były modele z najniższych budżetowych serii. Trudno w tym momencie dyskutować o produktach z rodziny Aurum.

Myślisz, że byłoby jeszcze gorzej?

Mam taką zasadę: jeśli tani model nie odpowiada to droższy też nie będzie. Dlatego oszczędzam sobie czasu. Jednych słuchałem, drugie grały podobnie - OK. Wystarczy. Idę dalej. 

Bardzo praktyczne rozwiązanie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Robert eN napisał:

ten pan tak ma. ze sposobu wypowiedzi wynika że przesłuchał setki urządzeń. jak pytać się o szczegóły to się obraża. a niedawno odkrył fora internetowe :D

 

Do mnie pijesz? 🙂

Na razie tylko mnie na innym forum przekrzykujecie, albo pod****cię do admina. Więc nie mam czasu się obrazić.

Boli Was, że nie czuję zachwytu nad waszym ulubionym sprzętem czy też ubodło wyśmiewanie ewidentnych zabobonów? 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gargan napisał:

Myślisz, że byłoby jeszcze gorzej?

Mam taką zasadę: jeśli tani model nie odpowiada to droższy też nie będzie. Dlatego oszczędzam sobie czasu. Jednych słuchałem, drugie grały podobnie - OK. Wystarczy. Idę dalej. 

Bardzo praktyczne rozwiązanie 🙂

Jeśli te podłogówki i monitory były z tej samej linii, to pewnie grały podobnie. Czy z Platinum czy Aurum byłoby gorzej czy lepiej to nie wiem. To Twoje uszy i Twoje doznania. 

Rozwiązanie z jednej strony praktyczne jeśli chodzi o oszczędność czasu. Jeśli chodzi o najlepszy możliwy dla siebie wybór, to tu już można wchodzić w polemikę. I nie mam tu na myśli Quadrala, tylko samo podejście do tematu wyboru sprzętu.

 

17 minut temu, Gargan napisał:

Boli Was, że nie czuję zachwytu nad waszym ulubionym sprzętem czy też ubodło wyśmiewanie ewidentnych zabobonów?

Kompletnie mnie rusza Twoje zdanie na temat mojego sprzętu. Składałem go dla siebie i jedyne co mnie rusza, to czy mi się ten sprzęt podoba.

Jakie ewidentne zabobony tu wyśmiewasz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, michaudio napisał:

A kto by się przejmował zdaniem jakiegoś randoma z netu?

Na pewno nie ja 😀

5 minut temu, Chmarski napisał:

Jeśli te podłogówki i monitory były z tej samej linii, to pewnie grały podobnie. Czy z Platinum czy Aurum byłoby gorzej czy lepiej to nie wiem. To Twoje uszy i Twoje doznania. 

Rozwiązanie z jednej strony praktyczne jeśli chodzi o oszczędność czasu. Jeśli chodzi o najlepszy możliwy dla siebie wybór, to tu już można wchodzić w polemikę. I nie mam tu na myśli Quadrala, tylko samo podejście do tematu wyboru sprzętu.

 

Kompletnie mnie rusza Twoje zdanie na temat mojego sprzętu. Składałem go dla siebie i jedyne co mnie rusza, to czy mi się ten sprzęt podoba.

Jakie ewidentne zabobony tu wyśmiewasz? 

Nie były tej samej serii. 

Jedne starsze drugie bieżący model.

Już znalazłem swój typ wśród producentów kolumn, więc inne marki to już tylko szybka i niezbyt głęboka ciekawość. Co tu zmieniać jeśli sprzęt jest optymalny do pomieszczenia? Poza tym, mam zmieniać przyzwyczajenia? Lepiej skupić się na muzyce a nie żonglerce gratami 🙂 

 

Na innym forum obrazili się o kable XLR. Tu tych tematów nie poruszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michaudio napisał:

Co za autoironia, gratuluję dystansu do siebie. 🤣

Użyłeś zdania, które często wypowiadam. 

Chyba oczywiste, że dotyczy także mnie 😀

5 minut temu, Chmarski napisał:

Focal? Pewnie nie zaczynałeś od Chora 816 :) 

Raczej od tych małych Chorus. Pięknie się im rozlatują przetworniki. Nie wszystkie Focal lubię. Najlepiej słuchało mi się serii Aria wszystkich modeli. 926 ❤️. Te droższe serie to już nie koniecznie. Z resztą nigdy nie lubiłem "luksusowych" modeli czegokolwiek. Chora jest widoczne gorsza od Aria. Chyba recykling jej zaszkodził. Focal mógłby poprawić jakość elektroniki, bo przetworniki mają OK. Zwrotnice takie se. 

Focal miałem bardzo krótko. Nie sprawdziły się w moim pomieszczeniu. Jak lubię je u kogoś innego to u mnie nie grały fajnie. 

Od lat mam Opera. To jest moje granie. Jasne, szybkie, przestrzenne, bez dudnienia i bez szpilek w uszach. Ale to jakość wykonania ze dwie klasy wyżej od Focal Aria. Jeszcze nie luksusy a już czuć solidność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chmarski napisał:

Ja odsłuchiwałem Aria 948 z Atoll in300 w Q21. Były ok. Zdecydowanie jednak wolę moje Quadrale.

Z Oper słuchałem Prima 2015 i bardzo mi się podobały.  

Mam właśnie Prima 2015 (edycja pierwsza). Grand Mezza też są fajne, ale trochę zbyt duże do mojego pokoju. Za to Mezza zbyt małe i wolę solidniejszy bas niż z tych pierdków. Callas są świetne, ale znowu zbyt duże 🤷

Prima świetnie się skalują. Grały już z topowymi Marantz, Yamaha, Exposure, Arcam i nie czuć było, żeby odstawały klasą. Mogło być tylko coraz lepiej im lepszy wzmacniacz był podpięty. Mój typ do nich to Moon 250i. Niestety postradał po latach zasilacz i poszedł do żyda. 

4 minuty temu, Kraft napisał:

To nie są przetworniki AMT. To klasyczne wstęgi. Działają na trochę innej zasadzie.

 

 

A to zwracam im honor. 

Jak wstęgi to OK.

AMT to jest marna imitacja wstęgi i nie wiem czemu tak ludzie to lubią? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Chmarski napisał:

Ja słuchałem SE. Jeśli te Twoje są podobne... to pewnie Quadral Platinum Plus i SF Olympica Nova by Ci się spodobały :) 

Quadral okropnie wygląda. Taki Volkswagen 😁

Sonus Faber fajniejszy, ale ten znowu wygląda zbyt luksusowo. 

Pozostaję przy Opera Collezione Classica 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...