Skocz do zawartości

Kino domowe vs. Stereo


S4Home

Recommended Posts

U nas czyli w slonecznej Italii. Siec sklepow stacjonarnych Unieuro ze strona unieuro.it. Mozna zamowic z dostawa do sklepow lub do domu. Taka konkurencja dla MediaMarkt, ktory tutaj nazywa sie MediaWorld (bo pewnie trudno by bylo to ludziom wymowic...)

A wracajac do wzmacniacza to: 
- Ddrzucilem Denon/Yamaha - w tej polce cenowej nie spodziewam sie duzej zmiany w "scenie" dzwieku wzgledem mojej Yamahy.
- Dzisiaj posluchalem Marantza 6007 z roznym glosnikami - przy lepszych (drozszych) scena znikala.
- Posluchalem tez Rotela A12 (nie MKII) za 600 € (stara dostawa, 5 sztuk zostalo w calej sieci sklepow) i scena byla swietna,

Zostal mi wiec z dostepnych pod reka ten Rotel A12 (MKI) za 600€ oraz Cambridge Audio CX-A61 za 800€. Jutro ide ich posluchac dla porownania.
Za Rotelem przemawia mozliwosc uzycia jako koncowki mocy ustawiajac AUX na stale wzmocnienie, podobno mocniejsze basy i mniej meczaca gora, mniejszy rozmiar, wejscia 2 optyczne + 2 coax.

W drugim sklepie namawiaja mnie na CX-A61 bo ma transofrmator az na 600W! Obawiam sie slabszego basu i bardziej intesywnej gory, ktora moze meczyc (na podstawie znalezionych opisow). Przy duzych glosnikach Heco Celan 700 dodatkowe Waty brzmia interesujaco. Jest tutaj tez chyba lepszy DAC ale o jedno wejscie mniej.

Cos mi nie pasuje z moca nominalna tego Rotela. Niby tylko 230W a w tescie tescie Rotela A12 na audio.com.pl wychodzi az 2x132W na 4Ohm. Wiec powinno byc znamionowo rzedu 370W.....
Oba maja prawie identycza wage 8-8,3kg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jackon napisał:

A wracajac do wzmacniacza to: 
- Ddrzucilem Denon/Yamaha - w tej polce cenowej nie spodziewam sie duzej zmiany w "scenie" dzwieku wzgledem mojej Yamahy.
- Dzisiaj posluchalem Marantza 6007 z roznym glosnikami - przy lepszych (drozszych) scena znikala.
- Posluchalem tez Rotela A12 (nie MKII) za 600 € (stara dostawa, 5 sztuk zostalo w calej sieci sklepow) i scena byla swietna,

Zależy Ci jak widać bardzo na scenie dźwiękowej. Chciałbym zapytać o te lepsze kolumny na ktorych scena "znikała". O jakich modelach mowa (te gorsze i lepsze)?  

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

nie słuchaj ich tylko idź z kimś i we własnym zakresie podejmijcie wybór.

Dokladnie taki jest plan na dzisiejszy wieczór. Ciągnę sąsiada od Musical Fidelity który jest zagorzałym fanem ciepłego brzmienia. 
 

3 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

O jakich modelach mowa (te gorsze i lepsze)?

Tutaj uprościłem sprawę do ceny i widzę ze zbiorę za to baty 😀. Mają w sklepie fajny przełącznik na jakieś 20 różnych głośników i były tam podpiętych ok 10 monitorów i 10 podłogowek różnych serii z Indiana Line, KEF, B&W i innych. O dziwo na tańszych jak Indiana Line Thesi 300€/monitorki muzyka grała na środku, może mniej precyzyjnie ale byla w tym głębia. Przy wyborze głośników droższych rzędu 1000€ pojawiały się szczegóły i precyzja ale już nie było tej glebi. 

Stad tez opis ze scena znikała bo wcześniej byla 😀

A Rotel ją naprawił. 

Przyznam się ze dla mnie to jedyny efektywny sposób porównywania głośników - przełącznik klik i w ciągu sekundy słyszymy dźwięk z kolejnej pary. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja po odsluchu w sklepie.
Wiekszosc czasu wlaczone byly glosniki Indiana Line Tesi 661 bo staly najblizej siebie dzieki czemu moglismy byc blizej wzmacniacza. Wlaczalismy tez model Diva i kilka innych jak JBL ale przyznam ze zaskoczylo mnie jak szczegolowo, mocno i dynamicznie graja te 3-drozne Tesi jak na swoja cene. Polecam w tym zakresie cenowym.

Roznica miedzy Rotel A12 i Cambridge Audio CX-A61 przy tej klasie glosnikow i warunkach odsluchowych byla relatywnie mala.
Przy slepej probie nie odroznilbym ktory aktualnie gra. Podobnie moj sasiad i prawdopodbnie tez sprzedajacy. 
 

Na Sailing to Philadelphia Marka Knopflera wokale mialy nieco wiecej konturu z CA, nieco tylko mniej basu i nieco dzwieczniejsze wysokie co mi raczej mniej pasowalo. Czasami dzwiek wydawal sie jednak bardziej "bogaty" niz z Rotela ale troche dzwoniacy jak na moje ucho.
Przy czyms bardziej dynamicznym jak Been Away Too Long - Soundgarden, moim zdaniem Rotel utrzymywal wiekszy porzadek, na CA nieco sie to zlewalo.

Podsumowujac - wybieram Rotela. Nieco lepiej brzmial jak na moj gust i mozna go uzyc jako koncowki mocy dla frontow amplitunera wiec nie musze pozbywac sie kina albo bawic w przelaczanie kabli a to wazny punkt.

Dalem sobie noc na zastanowienie bo jest tylko srebrny a Yamahe mam czarna ale na ta chwile jutro jade wziac tego Rotela.
249630435_12bf9974-d923-4dc2-8555-e32420d4d6a4(002).jpg.ccad918b8b168a51f9a126dea859b601.jpg

Edytowano przez Jackon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 17 latach z czarnym sprzętem czas zmienić kolor. Na razie stoi pod czarnym DVD Yamahy i „nieco” się odróżnia. Bardzo praktyczna szafka Stockholm z Ikei pozwala to zamknąć i schować jak tylko przestajemy słuchać i wtedy zadnego sprzętu nie widać. Polecam dla żonatych. 
Gra super. Dzwiek jest na środku, nie na głośnikach. W niektórych nagraniach efekt 3D jest wręcz „dezorientujący”. Przy ustawieniu na zero basy wyraźnie słabsze i bardziej skompresowane niż ampli Yamaha. Nie ma takiego dynamicznego kopnięcia. Myśle ze to cześć pakietu brzmienia. Ale Yamaha ma go za dużo. 
Bardzo przydatna opcja podłączenia cyfrowego iPhone’a z przodu. Gra czysto, nie siedzę z telefonem w ręku a telefon jest zawsze naładowany. Później kupię Chromecast Audio bo teraz mam tylko wersje 3 na HDMI w ampli. 
 

Jezeli zapomnimy o scenie to mogę powiedzieć ze znalazłem pojedyncze kawałki które brzmią gorzej niż z ampli Yamahy. Jakby za bardzo „przetworzone”. Nie wiem na czym to polega. 

Ale gra pięknie, mniej męcząco niż ampli i ciężko się oderwać. Wokale, klawisze, gitary akustyczne czarują. 
Pozostało mi jeszcze wyregulować podłączenie pre-out z ampli do Aux wzmacniacza ze stałym wzmocnieniem do filmów. Na razie jakos cicho było. Łącznie jest aż 12 wejść w tym wzmacniaczu. Grubo. 

60D63F52-7D33-40CE-AC58-569FA73ABCDA.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry punkt. Mam temat na oku.
Wg instrukcji powinno być 10cm z każdej strony….

Szafka nie ma tylnej ścianki i jest 5cm od ściany.
Gra od 4 godzin na głośności rzędu 40 i tyl po prawej jest dosyć ciepły. zaznaczyłem na obrazku w jakim obszarze. Wyglada jak cześć cyfrowa. 

Transformator z lewej oraz radiator na środku z przodu są zimne. 

2E07FC30-509C-434B-8F9A-02667832A5FD.jpeg

Edytowano przez Jackon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne bydle z tej S-1200, aż żal chować (o ile się w coś zmieści).
Przez 15 lat miałem sprzęt na wierzchu…

Ale chyba coś zmienię w ustawieniu bo w lato może być za gorąco. Mogę jeszcze podnieść półkę z DVD albo zupełnie ją wyjąć i wstawić DVD pod wzmacniacz. ( tylko wtedy będzie dużo miejsca i pewnie dzieciaki będą na niego rzucać kontrolery Playstation i ładowarki….😡😩😱🤯

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2023 o 12:11, terracan1929 napisał:

Heh

Ja bym nie strawił srebrnego ustrojstwa na swojej szafce 🤪 Kto co lubi ..... :D

Też tak myslałem do póki nie postawiłem :)

Dnia 25.02.2023 o 21:08, lysy napisał:

@Jackon Sprawdź czy ten wzmacniacz się mocno nie nagrzewa w tej szafce. Szczególnie przy dłuższym i głośniejszym słuchaniu.

Dokładnie. Ja bym go tak nie katował jednak.

Dnia 25.02.2023 o 21:53, Jackon napisał:

Wg instrukcji powinno być 10cm z każdej strony….

Trochę mało. Oni podają absolutne minimum. Nawet na tyle żeby się nie gasił. Ale nie znaczy że to jest optymalne.

 

Dnia 25.02.2023 o 23:57, terracan1929 napisał:

a np. jestem żonaty , a sprzęt mam na górze szafki

Bo by do szafki nie wszedł :P

Ale racja żal go chować. Bo oni robia ładne urządzenia.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2023 o 14:53, Jackon napisał:

bo teraz mam tylko wersje 3 na HDMI w ampli

Dokup ekstraktor HDMI na RCA czy tam na optyka i  będzie grało, ja mam tak w pracy Chromecast 3 i ekstraktor hdmi do RCA i gra tak samo jak chromecast audio a chromecast 3 plus ekstraktor wyszedł mnie niewiele ponad 200 zł :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał Gałązka napisał:

Dokup ekstraktor HDMI na RCA czy tam na optyka i  będzie grało, ja mam tak w pracy Chromecast 3 i ekstraktor hdmi do RCA i gra tak samo jak chromecast audio a chromecast 3 plus ekstraktor wyszedł mnie niewiele ponad 200 zł :)

 

Wczoraj zlapalem z ogloszenia "bialego kruka" - blyszczacy CA w pudelku za 27€ z wysylka...Juz praktycznie zamawialem ekstraktor....
Z CA moge go podpiac pod USB z tylu Rotela, ustawic zasilanie na stale (rowniez w standby), aktywowac nasluch na wejsciu optycznym i... wlaczac wzmaczniacz automatycznie gdy uruchamie Tidala z telefonu. Fajna opcja w tym Rotelu.
I bardzo mi to pasuje bo bedzie wygodnie, mniej kabli, zasilania, miejsca itp... Mam nadzieje, ze dojdzie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, chciałbym się doradzić w temacie wyboru kolumn. Amplituner jaki chce zakupić to yamaha rx v4a  na początku będą zakupione 2 kolumny z czasem może rozbuduje zestaw. Moje pytanie jest jakie kolumny dobrać? Pokoj ma jakieś 26 metrów mieszkanie w bloku. Pan w media proponował mi Wilson Raptor 5 lub Indiana Line Tesi 561 pytanie może jakieś inne ? 

 

Dziękuję 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kupujesz samochód to idziesz do komisu i mówisz sprzedawcy. Dzień dobry, chce kupić samochód. Co Pan proponuje??? Jak mamy Ci pomóc skoro nie wiemy jakie są Twoje preferencje brzmieniowe, wielkościowe czy kolorystyczne. Jakiej muzyki słuchasz czy jaki masz budżet?? Kolumny uzywane czy nowe?? 

Edytowano przez Artur Charicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja dorzucę pytanie dotyczące tej trochę wątpliwości jak się domyślam

17 godzin temu, guli19888 napisał:

2 kolumny z czasem może rozbuduje zestaw

Czy w ogóle na pewno kino domowe? Bo jeżeli się zastanawiasz, to domyślam się, że tych filmów może nie być za dużo oglądanych w tygodniu, chyba, że chodzi ewentualnie o zakup realizowany etapami i wątpliwości bardziej dotyczą kiedy to nastąpi, a nie czy w ogóle.

Jeżeli jednak filmów byłby mały udział, to może warto rozważyć stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2023 o 16:40, guli19888 napisał:

Witam serdecznie, chciałbym się doradzić w temacie wyboru kolumn. Amplituner jaki chce zakupić to yamaha rx v4a  na początku będą zakupione 2 kolumny z czasem może rozbuduje zestaw. Moje pytanie jest jakie kolumny dobrać? Pokoj ma jakieś 26 metrów mieszkanie w bloku. Pan w media proponował mi Wilson Raptor 5 lub Indiana Line Tesi 561 pytanie może jakieś inne ? 

 

Dziękuję 

może?

Jeśli może to nie idziesz w amplituner kinowy tylko stereo.

Jak na pewno to wtedy 4A spoko z Tesi 561, Magnat Tempus albo Pylon Pearl.

Dnia 3.03.2023 o 09:32, Dedal75 napisał:

A może też dlaczego ta Yamaha ?

Bo jest dostępna w Topie ? :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...