Skocz do zawartości

Kino domowe vs. Stereo


S4Home

Recommended Posts

To w takim razie dlaczego Denon chwali się, że moża pod niego podłączyć LCD, a Yamaha nawet o tym nie piśnie?  Ten wątek dotyczy sprzętu stereo, które ma zastąpić kino domowe, więc zakładam, że sprzęt stereo tutaj sugerowany jest przystosowany do podłączenia do telewizora. Przyznam że ściągnąłem sobie instrukcje n670 i n870 i w żadnej z nich nie ma słowa o telewizorze....  w instrukcji N10 jest.   Więc pytam na forum osoby bardziej doświadczone, jak jest w rzeczywistości. Nie chciałbym kupić czegoś co za chwilę odsyłałbym z powrotem do sklepu (szkoda kasy na kuriera i czasu). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany zakupem N670 lub N870. Czy w cenie do 4000pln można dobrać lepsze kolumny od tych w zestawie?

15m2. Półki. Muzyka klasyczna/jazz/blues i okazjonalnie rock/pop. Ciche słuchanie (jeśli ma to znaczenie). Preferowany ciepły dźwięk (wiem, że to nie sprzęt lampowy).  Źródła, głównie: CD+radio internetowe i okazjonalnie FLAC/mp3.  W celach czysto rozrywkowych podłączenie do LCD (lepsze nagłośnienie filmów, Konkursu Szopenowskiego, czy teledysków z youtube ). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załozonym przez Ciebie budżecie, w naszej ofercie warto posłuchać MusicCast PianoCraft MCR-N670D + DIVA 262, z profilu widzę, że jesteś z 3miasta. Jeśli masz czas i chęci, zapraszam Cię do naszego Sopockiego salonu, tam w komfortowych warunkach będziesz mógł przetestować różne konfiguracje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako raczkujący w temacie pozwolę sobie skorzystać aktywnie z wątku, ponieważ idealnie wpasowuje się w moje problemy i dylematy. Jestem na etapie wyposażania mieszkania i można przyjąć, że w dziedzinie audio jest to stan zerowy. Kupiłem telewizor więc kusi zorganizowanie dźwięku przestrzennego, nic więcej ponad 5.1. Bardzo tez brakuje muzyki. W pierwszym odruchu pomyślałem o kupnie amplitunera KD i dwóch kolumn z opcją dokupienia reszty głośników w przyszłości. Kiedy zacząłem czytać w necie wypowiedzi an ten temat, szybko trafiłem na informacje, że maplituner KD nie sprawdzi się w stereo. Znalazłem też opisy pomysłów łączenia amplitunera KD posiadającego wyjście PreOut ze wzmacniaczem i używanie takiego kompletu do stereo i kina. Nawet rozważam kupno takiego używanego kompletu Marantz NR 1608 + Marantz PM 7004 i do tego dwóch kolumn na początek. Oczywiście jako początkujący już dawno się w tym pogubiłem a im więcej czytam wypowiedzi na forach tym mam więcej wątpliwości. Po przeczytaniu tego wątku pomyślałem, że może powinienem jednak zacząć od porządnego kompletu stereo (wzmacniacz + kolumny) a na przyszłość niezależnie sobie skompletować KD na chwilę się uspokoiłem ale tu pojawiło się nowe pytanie: czy wtedy nie będę mógł wykorzystać do słuchania dźwięku z filmów w 5.1 moich kolumn używanych na co dzień do stereo? Czy naprawdę będę musiał kupić dodatkowe frontowe głośniki? A jeśli nie, to jak to spiąć do "kupy"? I wszystkie wątpliwości wróciły z podwójną siłą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tylko, że w stereo bardzo dobrze ogląda się filmy. Są wzmacniacze które posiadają loudness, który z powodzeniem może służyć do oglądania filmów jeżeli brakuje nam niskich tonów. Ewentualnie można zastosować dodatkowy subwoofer.

Inna możliwość to odkupienie mocnej i dobrej jakości końcówki mocy stereo do amplitunera kina domowego. O czym już pisałeś. Możliwości jest naprawdę wiele. Trzeba sobie postawić pytanie, co jest dla nas priorytetem muzyka czy filmy?? I na tej podstawie zdecydować się na odpowiedni wariant. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre kolumny do stereo nadają się prawie zawsze do kina domowego. Jednak głośnik centralny najlepiej jeśli jest z kompletu z frontami. Dlatego dobrze wybrać jako fronty takie kolumny które mają przewidziany do nich głośnik centralny. W przypadku kolumn tylnych można użyć inne kolumny niż te przewidziane w komplecie do frontów. Najlepiej jeśli wzmacniacz stereo posiada wejście na końcówkę mocy dla sygnału z wyjścia amplitunera KD. Wtedy niema problemu z połączeniem stereo z KD .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję szybki test.

Odwróć się do półki ze swoimi płytami DVD/BD (ew. HDD) i sprawdź ile twoich ULUBIONYCH filmów zostało nagranych ze ścieżką 7.1. Jeśli wynik jest poniżej 50% kup dobre stereo.

p.s. u mnie wynik był poniżej 2% ( w zasadzie to tylko Władca Pierścieni podpadał pod kino domowe, ale i tak wolę książkę ? ). Całą resztę moich ulubionych filmów (od Woodego Allena po produkcje Braci Coen) mógłbym oglądać nawet w mono, a i tak byłbym usatysfakcjonowany.  Jednakże zdaję sobie sprawę z tego, że istnieją wielbiciele King Konga, czy innych mega-produkcji. To głównie dla nich są systemy 7.1 przepięknie oddające serie z AK47, czy wybuch RG-42.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy u mnie 99% z netflixa się ogląda, nie kolekcjonuje płyt, kilka sztuk zostało ze starych czasów, płyty CD z muzyką to kilkanaście sztuk, też dawne czasy i nic nie mają wspólnego z dobrą jakością. Jedno jest pewne, gdybym miał dobry sprzęt stereo to prędzej czy później pojawiły by się jakieś dobre nagrania na CD, za to filmy na płytach zupełnie mnie nie kręcą. Ale kino akcji, wojenne itp w którym dźwięk przestrzenny zwiększa ilość wrażeń, chętnie bym pooglądał w 5.1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu na twoje pytanie,czy same stereo,czy połączenie KD+stereo, najlepszą opcją jest odsłuch.Nikt Ci nieda 100% gotowej odpowiedzi,jak twoje własne uszy i odczucia.Sam niedawno użytkowałem przez ostatni rok tylko stereo, trochę to też wymusiły warunki mieszkaniowe, wcześniej też miałem kino.Teraz będę się przeprowadzał na większy metraż i chcę jednak przywrócić zestaw kinowy,bo jednak trochę mi tego brakuje, tym bardziej, że z córkami często oglądamy filmy,bajki,a że jest możliwość połączenia jednego i drugiego dzięki pre-out to czemu mam rezygnować z tych rzeczy co lubię i będę korzystał KD+stereo.

Po drugie chyba się starzeję ? powoli jestem już zmęczony tą gonitwą za króliczkiem, chcę kupić w miarę dobry sprzęt na miarę moich możliwości finansowych i zacząć się cieszyć z filmów,muzyki,a nie wiecznie się zastanawiać co tu jeszcze zmienić,to tak jak pójść na koncert dobrej kapeli,zamiast dobrze się bawić,to wiele osób tylko skupia się na sprzęcie,czyli kręcenie koncertu smartfonem.

Podsumowując,kup sprzęt taki, który tobie się spodoba po odsłuchach,opiniami możemy się tylko wspomóc przy selekcji sprzetu,bo jest tego ogrom,ale nikt nie zastąpi Ci twoich odczuć.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to może najpierw porozmawiajmy o samych kolumnach, salon w którym jest telewizor i będzie stał sprzęt grający ma ok 30 m2 powierzchni ale jest wysoki (jak całe mieszkanie) na 3,8 m co daje dużą kubaturę. Nie wiem an ile ta dość znaczna wysokość wpłynie na jakość dźwięku ale mam wrażenie, że potrzebuję dość "mocnych" kolumn, żeby tą przestrzeń dźwiękiem wypełnić, zwłaszcza grając na niskim ustawieniu potencjometru głośności. Fajnie by było, żeby była możliwość rozbudowy do 5.1 o dedykowane modele tego samego producenta. Czy któreś z niżej wymienionych byście mi polecili?

Monitor Audio Silver RS8

Dali 850

KEF Q500

DALI Zensor 7

Jamo Concert C97

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kubakk napisał:

Filmy może tak ,ale tv można sobie pooglądać w 2.0.

Inna sprawa , jak zakosztuje się dobrego wzmacniacza stereo to już na ampli KD odechce się słuchać stereo ;) 

Dlatego mam oba. Osobno :)

filmom w stereo mówię nie. Muzyce z amplitunera mówię nie.

17 godzin temu, Grzegorz68 napisał:

byście mi polecili?

Monitor Audio Silver RS8

Dali 850

KEF Q500

DALI Zensor 7

Jamo Concert C97

Wszystko,ystkie mają coś co może ci się podobać. Teoretycznie ale teoretycznie. Najwyższy model to monitor audio. Gdyby to był RX to powiedział bym tak. Przy rs stawiam je na równi. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2019 o 08:04, S4Home napisał:

Dlatego mam oba. Osobno :)

filmom w stereo mówię nie. Muzyce z amplitunera mówię nie.

A wykorzystujesz do oglądania filmów w systemie przestrzennego dźwięku kolumny frontowe, które graja w stereo, czy masz osobne? Zakładając, ze  w stereo grają te Monitor Silver RS 8, jest sens dokładać do nich pozostałe kolumny i subwoofer z niższej serii czy trzeba się trzymać serii silver aby efekt był zadowalający? Rozważam kupno tych kolumn RS 8 używanych, ale jak patrzę na oferty pozostałych elementów serii silver to niestety mój budżet tego nie uniesie. Za to z serii Bronze można coś już trafić w przyzwoitej cenie.

 

Posłuchałem trochę, przywiozłem do domu Monitor Audio RS 8, chyba pójdę na razie w stronę stereo, potrzebny będzie wzmacniacz,, podobno do tych kolumn dobry by był "ciepły", co polecicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Zdecydowanie tak. Tutaj w tej cenie dostaniesz na prawdę wysokiej klasy wzmak.

Jak będę miał chwilę to poszukam czegoś. Proszę zrób to samo.

Piotr

Z góry Ci dziękuję, pomoc fachowca jest bezcenna, ja szukam, przeglądam, ale błądzę po omacku. Z popularnych marek trafia się Marantz PM 7004 lub starsze edycje (7003 itd), na giełdzie HiFi w segmencie 1000-2000 takie np: https://www.hifi.pl/gielda/audio-lista.php?grupa=wzmint1000

Jest też Roksan Kandy K2 ale niestety cena mnie nie bardzo puszcza (2200,-PLN), prędzej Roksan Kandy mk3 (1700,-PLN) ale czy to dobry wybór?

Znalazłem też niezłą ofertę na Onkyo TX-8250.

Edytowano przez Grzegorz68
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...