Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

Dnia 24.01.2018 o 14:20, S4Home napisał:

Nie ma sprawy. Jeśli potrzebujecie jeszcze jakichś wyjaśnień, to służę pomocą :)

Piotrek

Hej, podpowiedz, jak mam połączyć stare głośniki Tonsil UNITRA z wtyczkami din (2 piny) do współczesnego amplitunera z podłączeniem na gołe przewody. Mam uciąć wtyczki din w głośnikach? Trochę szkoda oryginalnego sprzętu... Może jest inny sposób. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mango napisał:

Hej, podpowiedz, jak mam połączyć stare głośniki Tonsil UNITRA z wtyczkami din (2 piny) do współczesnego amplitunera z podłączeniem na gołe przewody. Mam uciąć wtyczki din w głośnikach? Trochę szkoda oryginalnego sprzętu... Może jest inny sposób. Pozdrawiam

Moze cos takiego pomoze? https://allegro.pl/oferta/kabel-glosnikowy-cross-tech-din-2-banan-2-5m-11156934310

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Mango napisał:

Głośniki mają niestety zintegrowany przewód z męską końcówką din. Gdyby pokazana przez Ciebie przejściówka miała żeńską końcówkę din a na drugim końcu banany lub gołe kable byłoby ok

Moja propozycja jest taka:

Jak nie boisz się prac ręcznych to:

Dokonać zakupu żeńskiej wersji gniazda DIN 2pin dokupić kawałek przewodu 2x1,5mm² i zalutować do gniazd. Z przeciwnej strony odizolować stosowną długość żył przewodu i do zacisków amplitunera.

Gniazda https://allegro.pl/oferta/gniazdo-glosnikowe-na-kabel-lutowane-w-obudowie-11482418728

Tutaj masz skręcane bez lutowania.

https://allegro.pl/oferta/gniazdo-glosnikowe-skrecane-obudowa-zaciskana-9250922890?reco_id=d9832914-f718-11ec-9872-c2735cd89aae&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Przewód  https://allegro.pl/oferta/klotz-ly215-twinax-kabel-glosnikowy-2x1-5mm-ofc-5840417430

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mango napisał:

Bóg Wam zapłać, dobrzy ludzie. Będę w takim razie kombinował. Wersja z dokręcanymi zaciskami chyba bardziej mnie przekonuje :) Dzięki raz jeszcze!

Ja bym boga do tego nie mieszał,  gniazda nie są drogie, warto jedne i drugie spróbować.

Nie dokręcaj tylko nie wiadomo jak mocno przewodów, byle ich cienkich drucików nie zmiażdżyć, miedź kruszeje wtedy i wyłamują się takie niteczki z żył.  Możesz je ocynować, wtedy będzie jakieś zabezpieczenie przed miażdżącą śrubką.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lolekdrugi napisał:

bez przesady to tylko kabel. Usuń stary kabel i wstaw nowy. Możesz nawet w głośniki wpasować nowe gniazda by było łatwiej kable wymieniać. Nie ma sensu trzymać tego starego DIN'a.

To prawda, ale jak kolega nie chce tracić oryginalności kolumn?

Wiadomo, oryginalne fabryczne łatwiej odsprzedać 🤭

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak bardzo jesteś przywiązany do tych kabli.

Jak miałem naście lat to kolega tez miał takie nie wiem czy to nawet nie było Tonsile albo stare Sony? Nie ważne.

W każdym razie wymieniliśmy te kable na klasyczne. nie specjalnie się na tym znając więc to raczej nic trudnego.

Ale to już zależy od Ciebie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale gdybym jednak się zdecydował urżnąć te nieszczęsne wtyki din, to czy te kable będę mógł podłączyć bezpośrednio do czerwonego i czarnego zacisku w amplitunerze? Czy może ten przewód się do tego nie nadaje i faktycznie muszę domontować całkiem nowe przewody do kolumn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam pytanie.

Sporo ciekawych wzmacniaczy z wbudowanym DAC posiada tylko dwa wejścia cyfrowe tonsilk i coaxialne.

 Teraz podpinam pod jednego optyka TV, do coaxiala podepnę CD i brakuje mi jednego wejścia do streamingu. Mogę użyć jakiegoś taniego DACa + RCA. Część osób kombinuje z rozmaitymi "rozgałęziaczami" optycznymi.  

Jakie jest najlepsze rozwiązanie?

Edytowano przez Arturro007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, tomek4446 napisał:

oczywiście możesz użyć DAC , ale jaki jest powód , ze nie podłączasz CD po RCA ?

Jak dobrze zrozumiałem to tańsze używane odtwarzacze CD mają słabszy DAC i lepiej wyprowadzać dźwięk po optyku czy coaxie bo te wejście mam zamiar używać.

I dalej pozostaje jedno wejście optyczne na dwa urządzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Arturro007 napisał:

Jak dobrze zrozumiałem to tańsze używane odtwarzacze CD mają słabszy DAC i lepiej wyprowadzać dźwięk po optyku czy coaxie bo te wejście mam zamiar używać.

Dokładnie to samo można powiedzieć o wzmacniaczach :) 

radzę nie przesądzać sprawy , podłączyć i posłuchać.

System to nie pojedyncze elementy to całość .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Słabsze ale tylko technicznie. W sensie w lab. Ale być może starsze CD grają dla Ciebie lepiej. Mają te harmoniczne które potrzebujesz :)

Harmoniczne? Chcę tylko zaoszczędzić i dlatego rozglądam się za czymś za 200-300 zł.

 

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Rozgałęźnik optyczny jeszcze ok. Coaxialnego już bym chyba nie stosował. Aczkolwiek nie miałem do czynienia. Albo dodatkowy DAC

No właśnie jak sobie to wszystko rozrysowałem to wyszedł mi rozgałęziacz albo jakiś dobry DAC z min dwoma wejściami optycznymi ale wtedy dodatkowe kable wchodzą w grę.

W przypadku rozgałęziacza też jest ważne czy dane źródło się potrafi na dobre wyłączyć (np.TV) czy nadal dioda świeci?

Tak sobie kombinuję co zrobić gdybym zdecydował się na wzmacniacz zamiast ampa. Tam jest zwykle mało wejść cyfrowych a czasem ich w ogóle nie ma.

Edytowano przez Arturro007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...