Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

Tez mam Acara f5 to dobrze sie sklada .Tak wiec narazie pod niego podlaczam 

Taki ten kabel zasilajacy Supra do Matrixa bedzie oK? https://sklep.bestaudio.pl/supra-lorad-2-5-cs-eu-niskoradiacyjny-kabel-zasilajacy/ troche drogawy ale jak mam byc b dobry to za niego dam tyle . 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :) jaki ma byc ? Bo szczerze nie wiem jakie sa dlugosci te najkrotsze 

No i napisz prosze  konkret ktory z tych wymienionych przez ciebie czy rzeczywiscie jakosciowo sa identyczne jesli chodzi o przekazywanie sygnalu? To jak tak to ktory jest porządniej wykonany w takim razie  

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kabel jest możliwie krótki to ma mały wpływ na dźwięk. Kable audiofilskie są często dość długie po to żeby miały dobroczynny wpływ na dźwięk :) . Najkrótsze kable jakie się spotyka mają 0,5 m . K&M Basic najkrótszy ma 1m. Jeśli się robi kable to można zrobić dowolną długość. Czasem spotyka się kabe robione o długości na poziomie 10 cm. Długość ogranicza odległość gniazd które się łączy i giętkość kabla.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i juz cos wiecej wiem.To znaczy ze mam teraz na poczatek wziac najkrotszy czyli rozumiem ze 0.5 m tak? KM basik odpada bo ma 1 metr .Tak? 

Moze jednak prosciej by bylo jakbys rzucil jednym konkretnym modelem ;)  Nie chce niczego wymuszac ale ja naprawde nie mam pojecia o tym .A moze wziac KM Basik i jakis inny z tych co polecales w rozmiarze 0.5 i sobie porownac ? 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniak no juz zamowilem te 0.5 m interkonekt .Cos wymysle z ustawieniem .Nie chcalbym zeby stalo jedno na drugim bo nie jestem zwolennikiem takiego rozwiazania .Tak samo z pakowaniem sprzetu do jakichs szafek tu wole jak stoi sobie na zewnatrz 

 

PS : wlasnie sie zlapalem na czyms o czym calkiem nie pomyslalem .Mianowicie jak ja podlacze laptopa do DAca gdy caly zestaw bedzie stal sobie naprzeciwko mnie .No nie jest jakas duza odleglosc ale powiedzmy ok 4 metry moze 3 gdy postawie na ławie .Co tu teraz zrobic? Nie wplynie to na jakosc jak uzyje dlugiego kabla usb? Czy moze lepiej stawiac laptopa przy samym sprzecie zeby zminimalizowac  dlugosc kabla usb? ( to by stal tam na stale podczas sluchania muzyki i trudno) 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Fafniak napisał:

Nie wiem dlaczego wyciągasz tak dziwne wnioski...

 

Może do tego DACa kup po prostu Suprę ?

Fafniak - to kiepski pomysł.

Czemu proponujesz THX1138 kabel zasilający, który "przymula"? W cenie tego kabla Supra  Lorad można kupić coś znacznie lepszego.

47 minut temu, THX1138 napisał:

No nie jest jakas duza odleglosc ale powiedzmy ok 4 metry moze 3 gdy postawie na ławie .Co tu teraz zrobic? Nie wplynie to na jakosc jak uzyje dlugiego kabla usb? Czy moze lepiej stawiac laptopa przy samym sprzecie zeby zminimalizowac  dlugosc kabla usb? ( to by stal tam na stale podczas sluchania muzyki i trudno) 

THX1138,

Jak Tobie 3m kabel USB wystarczy, to nie ma problemu.

Możesz także użyć np. myszki bezprzewodowej do sterowania laptopem i wtedy laptop może stać koło sprzętu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem już podobne opowieści. 

Nie chce nawet zaczynać dyskusji, zaproponuj w takim razie lepszy kabelek w tej cenie.

Ja uważam że powinien kupić solidny normalny kabel, jak uwierzy audiofilskie opowieści to sam wróci do tematu.

 

2 godziny temu, THX1138 napisał:

 

PS : wlasnie sie zlapalem na czyms o czym calkiem nie pomyslalem .Mianowicie jak ja podlacze laptopa do DAca gdy caly zestaw bedzie stal sobie naprzeciwko mnie .No nie jest jakas duza odleglosc ale powiedzmy ok 4 metry moze 3 gdy postawie na ławie .Co tu teraz zrobic? Nie wplynie to na jakosc jak uzyje dlugiego kabla usb? Czy moze lepiej stawiac laptopa przy samym sprzecie zeby zminimalizowac  dlugosc kabla usb? ( to by stal tam na stale podczas sluchania muzyki i trudno) 

Jezeli mam być szczery to dłuższych kabli usb używam tylko przy zdalnie sterowanych sesjach zdjęciowych. Do audio miałem zawsze krótkie kable, max 1,5 metra.

Teoria głosi że do 5 metrów nie powinno być problemu(o ile dobrze pamietam) .

 

wybralbym jednak zakup maliny i jak najkrótsze połączenia. 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx. Jutro będę się widział z producentem kabli zasilajacych. Mogę zapytać o dobrą cenę dla Ciebie. Zaproponuje Ci Beldena. Jakieś proste modele. Kolega ma dobre wtyczki. Nie wiem tylko czy jeszcze robi swoje kable na prostych beldenach bo ostatnio podsyłał mi na testy bardziej zaawansowane modele. Ktore zresztą kupiłem.

Masz listwę zasilającą? Kolega robi też listwy. Ładne( ja tylko tyle mogę o nich powiedzieć bo nie testowałem) ale kolega z klubu sansui pozyczył i już nastepnego dnia dzwonil do mnie zaskoczony, ze tanio i dobrze.

Firma ( kolega) nazywa się solid core audio( czy jakoś tak) i sprzedaje mnóstwo kabli. To mnoswo oczywiscie mowa jak na manufakturę. Mateusz czasami nie nadaża z kreceniem tych drutów.

Podpowiem Ci, ze te proste beldeny graja u mnie do tej pory w systemie sypialnianym choc mam wiele drozszych kabli, a jakoś ich nie wyparły...no i są jeszcze na gorszych wtyczkach, bo na podrobkach oyaide.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Czytałem już podobne opowieści. 

Nie chce nawet zaczynać dyskusji, zaproponuj w takim razie lepszy kabelek w tej cenie.

Ja uważam że powinien kupić solidny normalny kabel, jak uwierzy audiofilskie opowieści to sam wróci do tematu.

Fafniak.
To przestań CZYTAĆ a zacznij SŁUCHAĆ :-)  Jeśli miał być "solidny normalny kabel", to ten proponowany przez Ciebie akurat jest niezbyt solidny i niezbyt tani!

A kabel zasilający który będzie lepszy i tańszy do Matrixa to np. Belden o którym wspomina Audiowit.

THX1138,
dobrze że w końcu uwierzyłeś w Matrixa (i w sugestie osób które się na tym znają). No i że w końcu dałeś sobie (i sprzętowi) szansę i poczekałeś/posłuchałeś przez parę dni po zakupie.
Choć z tym słuchaniem innych to jak widać jest różnie, bo na początku "pojechałeś" po Witku i po Matrixie >:( , a teraz też szukasz trochę  na ślepo zamiast pójść sprawdzonymi szlakami.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Fafniak napisał:

Czytałem te bujdy o "przymulaniu"

Z mojego słuchania wynika że nie wprowadza żadnych negatywnych zmian

No więc Kolega THX1138 ma teraz do wyboru kabel SupraLorad który nie zamula w systemie Faniaka a zamula w systemach wielu innych użytkowników.

THX1138 - ja bym nie ryzykował (szczególnie że już to pare razy robiłeś) i kupił coś sprawdzonego i tańszego od tej Supry...

Zaś co do długości kabla USB to przychylam się do opinii, że lepiej nie przekraczać 5metrów. Były już przeprowadzane testy kabli USB z różnych półek cenowych i da się kupić całkiem dobry kabel w okolicach 100zł. Nie słyszałem (i tak samo mój kolega) różnicy między takim samym modelem kabla USB typu A-B o długościach 1.8, 3m i 4.5metra (albo 5m-nie pamiętam) w połączeniu między komputerem a DAC'em.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi  długie kable USB to sprawa może wyglądać różnie w zależności od tego jakiej jakości są kable i układy które się łączą. Kable o większej długości zawsze do pewnego stopnia degradują przebiegi prostokątne. Dlatego na początek chyba warto wypróbować po prostu długi kabel. Jeśli wystąpią problemy wtedy należy użyć przedłużacz aktywny. Na jednym jego końcu jest w nim układ regenerujący sygnał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...