Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

FP-S55N, to taki przewodnik, który preferuje średnice, Thunder tego nie potrafi.

AQ jest bardziej "bad boy" (niegrzeczny/bezpośredni) a Furutech to taki gość w garniturze (czarujący/ułożony). Obaj potrafią zagrać nisko i nie boją się wysokich, a jednak to nie to samo.--------------

Czy ja już napisałem? że przestałem marudzić/narzekać na sybilanty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jakim cudem nie masz w tym wątku jeszcze Hejterów kablowych?

Bo Boguś potrafi się doskonale maskować. Pisze o kablach w temacie "Nowy wzmacniacz", dlatego adwersarze nie mogą go namierzyć;)

PS i jest już trzech.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kraft napisał:

Bo Boguś potrafi się doskonale maskować. Pisze o kablach w temacie "Nowy wzmacniacz", dlatego adwersarze nie mogą go namierzyć;)

PS i jest już trzech.

hehe... :91_thumbsup:

Wybacz, że nie pomyślałem o Tobie. 

---------------

A swoją drogą.. z temat ewaluował i ze wzmacniacza zrobił się blog.  

PS na innym forum mam taką możliwość.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi się  oberwało, ale powtórzę.. dyskusja czy wymiana doświadczeń jest wtedy gdy dwie lub więcej osób, miały do czynienia  realnie z danym produktem, bo tylko wtedy jest sprawiedliwie. 

Parę moich kabli trafiło do kolegi Macina (ma najbliżej), jedne sprawdziły się  lepiej inne wcale, ale własnie wtedy można podyskutować co daje na podmianę druciak "x" a co "y" 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Trochę mi się  oberwało, ale powtórzę.. dyskusja czy wymiana doświadczeń jest wtedy gdy dwie lub więcej osób, miały do czynienia  realnie z danym produktem, bo tylko wtedy jest sprawiedliwie. 

E tam. Są sceptycy którzy mierzą parametry i tyle.

Masz dwóch znanych Reduktor Szumu czy Karon z naszego forum :)

Najlepiej jest być sceptykiem bez odsłuchu. Wtedy to ma sens :P Wtedy mowi to nie "możliwe" Gdyby sprawdził no było by nie fajnie.

2 godziny temu, Ma_ki napisał:

Szanowni Koledzy jestem kablo sceptykiem  czy jak to nazywacie. Jest wątek o tym i tam każdy kto chce przedstawia swoje poglądy. Nie można wszędzie sie spierać bo to nie o to chodzi. Inaczej byłby bałagan i ciężko byłoby coś się dowiedzieć.

Pozdrawiam

Wiesz ale sceptykiem można być kulturalnym. Wówczas taka dyskusja i takie osoby w wątku nie przeszkadzają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasopisma pod czas testowania, też wspierają się parametrami...  Acuphase też pilnuje techniki, ale nadrzędny cel jest jeden -- Muzyka.

--------------

Mamy osoby, które nie wierzą w usprawnienia i jest oki, nie oceniam. Ale chętnie pożyczę ten czy inny kabelek w celach testowych takim osobom.

Jest faktem, że nie które sprzęty nie reagują na zaczepki, do innych nie opłaca się tego robić. Tylko ...ilu z nas jest święcie przekonanych, że to co teraz, teraz w tej chwili własnie gra, ..nie potrafi zagrać lepiej? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław, nie pamiętam czy kiedykolwiek pytałem Ciebie o to.  Czy Ty rozpoznajesz swoje kable (ich brzmienie) z zamkniętymi oczami?

Nie używam celowo nazwy "ślepy test" bo to troszkę hejtersko brzmi  😉           

Serio, nie hejtuję bo niby jak.   Jestem po prostu ciekawy.    Chętnie bym kiedyś zobaczył na własne oczy jak ktoś rozpoznaje kable nie widząc ich i powie mi który akurat gra.      Może wtedy zmieniłbym zdanie 😉

Ale to chyba nie w tym rzecz aby robić ślepe testy ale w aby bawić się na całego zmianami?

 

Kiedyś Piotrek z S4 proponował takie spotkanie kablarskie ale nie było chętnych. Ja mam za daleko i do żadnego z Was nie pojadę. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, JohnDoe napisał:

 Chętnie bym kiedyś zobaczył na własne oczy jak ktoś rozpoznaje kable nie widząc ich i powie mi który akurat gra.      Może wtedy zmieniłbym zdanie 😉

 

udaj się do Bazodruta , powinien rozpoznać swe kable :) 

W czasach szkolnych mieliśmy wódkę w butelkach po wodzie mineralnej (przepitką także była ów woda) , kolega w jawnym teście popił wódką , póki mu się nie zwróciło uwagi nie paliło mu gardła - koniec testu :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JohnDoe napisał:

Chętnie bym kiedyś zobaczył na własne oczy jak ktoś rozpoznaje kable nie widząc ich i powie mi który akurat gra.      Może wtedy zmieniłbym zdanie 😉

Serdecznie zapraszam do mnie do Wejherowa i proszę, weź swoje kabelki. Obaj zgryziemy temat kablowy jak chipsy. 

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Po tym jak usłyszałem/przeczytałem jaką oprawę uskutecznia ten facet przy odsłuchach to usłyszysz nawet pieśń księżyców Saturna ;)

Bzodrut ładne zestroił swój set, po części wzoruje się na zasłyszanym tam dźwięku, tylko cennik ... na sprzedawane przez niego rzeczy jest przewartościowany. Co ciekawe.... nie korzysta ze swoich podstawek od tłumienia drgań, tylko cały swój sprzęt co ma, ustawił na Keplerach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JohnDoe napisał:

Odpowiesz proszę na pytanie? Czy Ty sam je rozróżniasz w ślepym teście tam u siebie?   

Tak. ....nawet puszczając muzę z PC, myślę że dam rade, a nie uważam go za dobre źródełko bo oszukuje (gubi drugi plan). Daj mi CEC CD 5  czy Audio Note One v2 i się bawimy na całego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Daj mi CEC CD 5  czy Audio Note One v2 i się bawimy na całego.

Przypomniało mi się jak kiedyś na bazarku stara cyganka mnie zaczepiała.  Daj 5 złotych to ci powróżę...    Tak mówiła  😉

 

Nie wiem ile kosztują te oba wymienione ale chyba drogo taki test u Ciebie.  No nic, może kiedyś jeszcze trafi mi się okazja bliżej mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Ma_ki napisał:

RCA (sygnałowe) czy głośnikowe?

Fajnie byłoby zrobić takie spotkanie

Nie widzę przeciwwskazań, bierz Twoje przewody i przyjeżdżaj.  Kawy mam dosyć (chyba:35_thinking:)

Zapraszam.  Odwiedził mnie już Bazodrut i Pan Jacek, szeryf salonu HiFi Ja i Ty.  Podpowiedzieli co można jeszcze poprawić.

PS .. do lewej kolumny potrzeba 4m kabla

https://postimg.cc/xk7tYD4w

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Piotrek!   Furu u mnie się nie sprawdza i będziesz miał okazje osobiście wpiąć go pod Twój piecyk (nie wiem jaki masz?) 

Nie powinienem pisać nic o wniesionych zmianach przez ten przewód, ale ułatwię Ci zadanie testowe....

Kabel pogrubia, dociąża bas, ale skala jego działania jest szeroka . Co do wysokich? są lekko przygaszone, ktoś cofnął potencjometr Treble o dwa ziarenka, potrafi się odzywać, jest dźwięczny, ale przygaszony. No i ta ŚREDNICA -- to z tego słyną kable Furutecha, zwróć uwagę na barwę, wypełnienie, tego zakresu,  --- piękna sprawa. A... i te wtyki.?.. to majstersztyk.

Sam bede musiał się cofnąć w hierarchii Furutecha, coś w stylu 

Alpha Nano OFC FP-S35N  lub

Alpha Nano OFC FP-S032N

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączyłem go z listwy pod ścianę. Tylko faza na wolnym gnieździe się nie zgadza, bo to podwójne gniazdo, a AQ do listwy, już blokuje prawidłowe ustawienie. No i biedne to gniazdo... musi wytrzymać konkretne dwie wtyczki. Ścisk na gazetę, no i ciężar, już nie standardowy.

Zostawię go tak na 48h.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...