Skocz do zawartości

wzmacniacz do Dali zensor 7


olifieru

Recommended Posts

ale jaka jest różnica ? nie jestem audiofilem :D dzisiaj byłem u znajomego, który ma dali zensor 7 i denon 720. Dla mnie już jest bomba, a jaką różnicę zobaczę przy marantz 6006 ? 

Dodam jeszcze, że zapodałem kawałek Kortez - z imbirem koncertową z youtube i spotify... różnica miazga, na youtubie było spoko, ałe słowa brzmiały jakoś tak prostolinijnie bez wyraz. A na spotify słyszałem każdą literę.... jak to dlaczego :) ?    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2018 o 20:30, olifieru napisał:

ale jaka jest różnica ? nie jestem audiofilem :D dzisiaj byłem u znajomego, który ma dali zensor 7 i denon 720. Dla mnie już jest bomba, a jaką różnicę zobaczę przy marantz 6006 ? 

Dodam jeszcze, że zapodałem kawałek Kortez - z imbirem koncertową z youtube i spotify... różnica miazga, na youtubie było spoko, ałe słowa brzmiały jakoś tak prostolinijnie bez wyraz. A na spotify słyszałem każdą literę.... jak to dlaczego :) ?    

Marantz zagra lepiej i dodatkowo niezły dac w gratisie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Miras23 napisał:

Specajliści!

Polecacie człowiekowi, budżetówki do tych kolumn, a potem ten ździwi się, że mu to nie zagra...

eh..

 

olifieru->

Poczekaj chwilę, dołóż bo w przeciwnym razie niewiele usłyszysz na tych kolumnach.

Poleć coś "niebudżetowego" do tych budżetowych kolumn. Specjalisto :) eh...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłby w posiadaniu tych głośników to zacząłbym od wzmacniacza:

-Nad C368 lub Atoll IN 100.

Celowo użyłem słowo "specjaliści" bo branża w ogóle nie wspomniała o tym, co tak na prawdę powinno się podłączyć pod ten głośnik. Dla mnie to brak profesjonalizmu.

Zresztą, nie moja sprawa. Chciałem tylko posłużyć radą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma 1500 a Ty proponujesz wzmacniacze za 4000-4500. Łatwo napisać "doskładaj" ale to jednak spora różnica. A co do branży to się trochę czepiasz. Q21 zaproponował PM6006 i moim, i nie tylko moim, zdaniem to wybór trafiony w punkt, mieści się budżecie i przy okazji trzy razy tańszy od Atoll'a. No i nie każdemu odpowiada brak regulacji barwy. Śmiem wręcz twierdzić że dla kogoś kto zaczyna przygodę z audio może to być nieakceptowalne. Oczywiście bardzo fajnie że chciałeś pomóc ale IMHO odrobinę kulą w płot trafiłeś ;) PM6006 można w tej chwili kupić za bardzo atrakcyjną kwotę. Jeszcze wcale nie tak dawno kosztował chyba bliżej trzech tysięcy. No i bardzo przyzwoity DAC na pokładzie co też ma swoją wartość. Uważam że w tej chwili nie posiada konkurencji w podobnej cenie. I co najważniejsze idealnie pasuje do Zenzor 7. Do proponowanych przez Ciebie wzmaków trzeba by sięgnąć po ciut lepsze kolumny aby system miał sens.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2018 o 13:08, JacSantana napisał:

Kolega ma 1500 a Ty proponujesz wzmacniacze za 4000-4500. Łatwo napisać "doskładaj" ale to jednak spora różnica. A co do branży to się trochę czepiasz. Q21 zaproponował PM6006 i moim, i nie tylko moim, zdaniem to wybór trafiony w punkt, mieści się budżecie i przy okazji trzy razy tańszy od Atoll'a. No i nie każdemu odpowiada brak regulacji barwy. Śmiem wręcz twierdzić że dla kogoś kto zaczyna przygodę z audio może to być nieakceptowalne. Oczywiście bardzo fajnie że chciałeś pomóc ale IMHO odrobinę kulą w płot trafiłeś ;) PM6006 można w tej chwili kupić za bardzo atrakcyjną kwotę. Jeszcze wcale nie tak dawno kosztował chyba bliżej trzech tysięcy. No i bardzo przyzwoity DAC na pokładzie co też ma swoją wartość. Uważam że w tej chwili nie posiada konkurencji w podobnej cenie. I co najważniejsze idealnie pasuje do Zenzor 7. Do proponowanych przez Ciebie wzmaków trzeba by sięgnąć po ciut lepsze kolumny aby system miał sens.

trochę sensu jest w tym co piszesz, ale pozwolisz że zostanę przy swoim :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

co znaczy, że marantz zagra lepiej ? ja słucham spokojnych kawałków i podobno denon 720 jest "ciepły"

Muzykę mam zamiar przesyłać z telefonu z apki spotify, więc w jaki sposób przesłać na wzmacniacz ?

Muzykę będe również słuchać z apki w tv ze spotify, więc potrzebuje wyjście cyfrowe we wzmacniaczu ? i często też lubie z youtube jakieś koncerty zarzucić.

i ostatnie pytanie, prośba jakie " druty" kupić w rozsądnej cenie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym obstawiał PM6006 jak koledzy wyżej. Ma wbudowany DAC i masz tam wejście optyczne więc połaczysz TV bez problemu ( Youtube ). Możesz do tego podłączyć np Chromecast audio za ok 130 zł czy iEAST AudioCast M5, i po tym słuchać Spotify. Alternatywnie inne streamery oferujące więcej jak iEAST SoundStream M20, Yamaha WXAD-10. Nie wiem z jakiego jesteś miasta ale używane PM6006 można kupic śmiesznie tanio na niektórych portalach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki masz TV. Jeżeli w miarę współczesny to masz tam wyjście optyczne, więc tak to najłatwiej połączyć. W takim PM6006 jest zintegrowany DAC, który zamienia Ci sygnał cyfrowy z TV na analogowy abyś mógł go słyszeć w głośnikach podłączonych do wzmacniacza. W ten sposób otrzymasz dobry jakościowo dzwięk.  TV nie jest najlepszym źródłem jeśli chodzi o jakość dzwięku więc używając dodatkowego streamera takiego właśnie jak chromecast audio czy M20 będziesz mógł słuchać muzyki bez włączonego TV otrzymując wyzszą jakość dzwięku niż z TV. Streaming możesz obsługiwać np telefonem lub tabletem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, olifieru napisał:

czyli puszczając muzykę z youtube w tv lub spotify w tv koniecznie potrzebuje wyjście optyczne ? bo inaczej jakośc będzie kiepska ? 

Z Youtuba w TV i tak będzie kiepska. Nie ważne co zrobisz.

5 godzin temu, olifieru napisał:

a jakie "druty" dokupić ?

Ci chcesz zmienić? Rozjaśnić, ściemnić dźwięk?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, olifieru napisał:

wybór padł na marantz pm6006

pytanie jeszcze mam jaki kabel dokupić do chromecast audio ? 

W pudełku masz krótkiego Jacka. Możesz go zmienić na Jack - 2RCA i podłączyć z tyłu do gniazda. Kup sobie wtyczki banana do kabli głośnikowych. Lepiej wyglądają i łatwiej je przepiąć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, olifieru napisał:

wybór padł na marantz pm6006

pytanie jeszcze mam jaki kabel dokupić do chromecast audio ? 

Zdecydowanie optyczny - chromecast audio ma wyjście analogowo-optyczne i z pm6006 u mnie najlepiej się sprawdza pod względem jakości, bo ten Marantz ma całkiem fajny DAC na pokładzie

Zwróć tylko uwagę, że kabel musi mieć z jednej strony wtyczkę 3,5mm (możesz tez kupić zwykły kabel toslink-toslink i od strony chromecasta zastosowac przejściówkę) - do kupienia chociażby w Media-Markt za chyba 10zł jeśli dobrze pamiętam. Wtedy kabel będzie bardziej uniwersalny w przypadku zmiany klocków.

 

EDIT: a nie, jednak 20 zł :) KLIK

Edytowano przez Piotrek Pszczoła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Dnia 29.01.2019 o 14:38, Piotrek Pszczoła napisał:

Zdecydowanie optyczny - chromecast audio ma wyjście analogowo-optyczne i z pm6006 u mnie najlepiej się sprawdza pod względem jakości, bo ten Marantz ma całkiem fajny DAC na pokładzie

Zwróć tylko uwagę, że kabel musi mieć z jednej strony wtyczkę 3,5mm (możesz tez kupić zwykły kabel toslink-toslink i od strony chromecasta zastosowac przejściówkę) - do kupienia chociażby w Media-Markt za chyba 10zł jeśli dobrze pamiętam. Wtedy kabel będzie bardziej uniwersalny w przypadku zmiany klocków.

 

EDIT: a nie, jednak 20 zł :) KLIK

Przeglądałem wiele ofert tego chromecast audio i nigdzie nie trafiłem na informacje o wyjściu analogowo-optycznym jak można sie nie chwalić taka funkcja albo to nie nieprawda.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...