Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

4 godziny temu, Kraft napisał:

najmniej źle" to brzmi wprost jak referencja

Jeżeli celem w posiadaniu audio jest mieć coś nie najgorszego w cenie czegoś o wiele lepszego to tak jest to referencja;) ja ciężko pracuje na swoje pieniądze i wolę dostac max jakości w kwocie jaka mogę uzyskać;) I uwierz, przerabiałem te amplitunery stereo robione z kina domowego i przechodząc z tego typu stereo na jakiekolwiek inne prawdziwe stereo różnicaw dźwięku  jest po prostu ogromna;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Michał Gałązka napisał:

 I uwierz, przerabiałem te amplitunery stereo robione z kina domowego i przechodząc z tego typu stereo na jakiekolwiek inne prawdziwe stereo różnicaw dźwięku  jest po prostu ogromna;) 

Niektórzy słyszą też podkładki pod kable, pokrycia wtyczek czy bezpieczniki,. Dlatego wybacz, że na "uwierz" nie reaguję zbyt entuzjastycznie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Wito76 napisał:

Aaaa, teraz do mnie dotarło. Tu nie chodzi o nieprzyjemny zabieg kastracji, tylko że pojechałem po ulubionej marce Krafta czyli Marantz. To się nazywa audio-patriotyzm. Chwali się. 

AAAA faktycznie.

Ale jak to ulubiona skoro wszystkie tak samo brzmią? No tak z wyglądu.

Ok cofam to.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kraft napisał:

Niektórzy słyszą też podkładki pod kable, pokrycia wtyczek czy bezpieczniki,. Dlatego wybacz, że na "uwierz" nie reaguję zbyt entuzjastycznie. 

Trochę Ci zazdroszczę takiego ubytku słuchu,  że naprawdę nie słyszysz różnicy :) kupiłbym na Twoim miejscu mini wieżę i cieszył się życiem :) Tylko pamiętaj, są ludzie z zdrowym słuchem i to do nich jest kierowany sprzęt audio ;)
Fakt są ludzie, którzy słyszą podkładki pod kable itp, ale ludzi niesłyszących różnicy w wzmacniaczach jest z Tobą chyba z 5 na świecie 🤣

A i jeszcze jedno tak się czepiałeś słowa wykastrowania, a temat kabrio tak szybko zapomniałeś, dlaczego? Chyba nie dlatego, że napisałeś cos głupiego i wstyd ciągnąć temat dalej, bo to byłoby dziwne, widząc jak czepiasz się słowa "wykastrować" ;)

9 godzin temu, lysy napisał:

kaleka, nieszczęśnik, niepełnosprawny

serio? stary weź  się czasem zastanów co chcesz napisać, a potem odepnij Internet... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dawno mnie już nie było na forum ale po miesiącach zabawy z wymianą lamp i przesłuchiwaniem różnych kolumn udało się skonfigurować tak jak chciałem. Nie pamiętam o których lampach i kolumnach wcześniej pisałem więc napiszę o obecnym zestawie.

Po kilku różnych wymianach lamp obecnie zachwycają mnie lampy Electro Harmonix Gold - grają zajebiście w moim zestawieniu i zostają na zawsze. Kolumny to Magant Signature 507.

Podtrzymuje zdanie z poprzednich postów, oryginalne lampy od razu wyrzucajcie do kosza i wymieniajcie na inne wg. własnych upodobań. Kolumny oczywiście również wg. własnych upodobań brzmieniowych ale aby Magnat MR 780 grał z życiem to najważniejszym parametrem jest skuteczność minimum 90dB, a najlepiej 92-96dB.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Man321 napisał:

lampy Electro Harmonix Gold

Ale jakie miałeś oryginalne lampy? Czy to były JJ?

Mógłbyś napisać skąd kupiłeś i co się zmieniło w brzmieniu?

Ja ostatnio podjąłem decyzję o wymianie lamp. Szukam takich które rozwinęły by wysokie tony nawet kosztem basu (którego wydaje mi się za dużo w moim zestawie).

Może ktoś mógłby polecić???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem oryginalnie chińskie lampy Shuguang i niestety zdecydowałem się na wymianę dopiero po dłuższym czasie. Grało to bardzo źle tak, że nawet myślałem o sprzedaży Magnata itp. Nawet nie chce mi się przypominać tych oryginalnych lamp ale w wielkim skrócie grały pudełkowo, piaskowo, sztucznie itp.  Każde lampy, które testowałem różniły się od siebie pod różnymi względami aż doszedłem do EH Gold, które mi pasują. Co dla mnie istotne grają czysto, klarownie tj. nie narzucają własnej barwy, są równe tonalnie, mocne i dynamiczne. Też zależało mi na rozwinięciu wysokich tonów oraz pozbyciu się ciepła i słodyczy oraz na mocniejszym uderzeniu ale bez zbytniego wyostrzenia. Ten zestaw dał mi to co oczekiwałem. Zauważyłem, że ważna jest skuteczność kolumn tak jak pisałem powyżej oraz moc prądowa lamp. Przykładowo na początku zachwyciły mnie Genalex Gold Lion 10,2mA - 10,3mA ale po jakimś czasie zmieniłem na EH zwykłe 10,3mA -10,7mA i stwierdziłem dużą różnię w mocy wzmacniacza i dynamice. Dość szybko mi się znudziły więc próbowałem jeszcze kilka innych używanych lamp aż ostatecznie stanęło na nowych EH Gold. Używane lampy kupuję na Allegro a nowe na toroidy.pl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Pisałem kiedyś tutaj że studiując wpisy na tym forum można wysunąć wniosek ze w pierwszych Magnatach montowano kiepskie lampy takie jakie ty miałeś. Później montowano JJ (takie mam ja). W Niemczech możesz kupić nowego Magnata z lapami pswane. A to przecież ten sam Magnat 😳.

Dlatego niektórzy piszą że jest znacząca zmiana brzmienia po wymianie lamp, a inni że różnica jest minimalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie było tak jak piszesz z tymi lampami. Niestety akurat JJ nie słuchałem więc się nie wypowiem, może rzeczywiście grają dobrze i nie ma co wymieniać ale jak ktoś ma chińczyki to od razu radzę wyrzucać. Wychodzi na to, że miałem pecha i trafiłem na wersję z chińskimi lampami. Kosztowało mnie to niestety trochę pieniędzy i czasu. Na początku myślałem, że to wina kolumn więc jeździłem i słuchałem po salonach audio, straciłem też na odsprzedaży kolumn bo myślałem, że to ich wina. Później jak już zrozumiałem że to o lampy chodzi kupowałem i sprzedawałem ze stratą aby trafić na odpowiednie, więc wliczając w to paliwo i dojazdy na odsłuchy do momentu aby Magnat zagrał dobrze kosztował mnie pewnie drugi raz tyle co nowy. Nadal twierdzę, że to jeden z najlepszych wzmacniaczy w tej cenie tylko szkoda, że w mojej wersji Magnat w ch.....a przygrał i nie zamontował porządnych lamp. Ważne, że teraz jest ok i gra fajnie. Oczywiście zdaję sobie sprawę że pewnym ograniczeniem są moje obecne kolumny i na to mam pomysł ale to w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Edytowano przez Man321
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Man321 napisał:

Nadal twierdzę, że to jeden z najlepszych wzmacniaczy w tej cenie

Ja powiem tak

Od kiedy mam tego Magnata to przestałem oglądać TV. Może też tak by było gdyby u mnie wylądował inny wzmacniacz a może nie. Bardzo mi podeszło jego brzmienie ale chciałbym spróbować co by było z innymi lampami. Czy nie byloby lepiej. Do starych zawsze mogę wrócić jak mi nie podejdzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2023 o 15:44, klavikort napisał:

Ja mam tą: https://www.ebay.co.uk/itm/ECC81-MULLARD-NOS-VALVE-TUBE/273157135748

Twoja to teoretycznie lepsza wersja, bardziej chwalona. Ja mam Twoją ale pod brandem phillipsa i ta lampa gra bardziej V-ką bogaty bas i wysokie. Natomiast ten co wyżej wskazałem gra bardziej średnicą i miekkim basem. Sprawdza się to idealnie z moim DAC AD1865R, który ma bardzo szeroki bas taki punktowy, szczególnie wiernie odtwarzający kontrabas, perkusję.

Siemka, odgrzebuje trochę.

Zależy mi (tak jak pisałem wyżej) na wzbogacenie bardziej wysokich tonów nawet kosztem basów. Czy któraś z powyższych tak zagra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wcześnie pisał we wcześniejszych Magnatach były chińczyki ja miałem MR780 z 2020r już z JJ ale wymieniłem po pół roku na Genalex Gold Lion. Poprawa dźwięku na duży plus. Dźwięki w każdym rejestrze poprawiły się i było słychać różnicę względem JJ. Niestety poszedłem krok dalej zmieniłem piecyk i kolumny i teraz dopiero mogę  napisać, że nastąpiła prawdziwa zmiana  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2023 o 16:05, slawko0079 napisał:

Raczej warto..

Sprzęt trochę ponad dwa latka i o ponad 1/3 taniej, czemu nie.

Jak przeczytałeś cały wątek o Magnacie to  chyba wiesz już wszystko co można wiedzieć, po czytaniu neta - dalej to już tylko posłuchać. Pytanie czy nic mu nie dolega i czy jest to sprzęt dla Ciebie.

Jak na razie do Magnata mam tylko jedno zastrzeżenie, że jak dla mnie gra cicho. Rozumiem, że ma skalę logarytmiczną, ale to nie do końca jest wytłumaczenie, żeby było głośniej muszę zjechać na 30-20dB a nawet na 15dB i nadal chciałoby się głośniej, a obawiam się że moje monitory mogą nie wytrzymać. Oczywiście nie jest to sprzęt do robienia hałasu, ale jakiś niedosyt jest. Być może moje 30 letnie monitory ze swoją skutecznością 89dB trochę nie domagają, muszę spróbować z podłogówkami. Miałem kiedyś Yamahę 5x75W i jak słuchałem muzyki na ok +- 30dB to sąsiadka przyszła prosić o delikatne przyciszenie bo mąż wiadomości nie słyszy (a mieszkam w domku jednorodzinnym). Natomiast Yamaha przy cichszym odsłuchu grała płasko, Magnat za to gra rewelacyjnie, nawet przy cichym słuchaniu nadal jest odpowiednia dynamika. 

 

Kolego drogi kłania się skuteczność kolumn. Magnat ma na papierze 75W w sumie dużo i mało ale do starszych kolumn i tych których skuteczność waha się w granicach 90 to stanowczo zbyt mało by prawidłowo je wysterować. Miałem Magnata z Klipsch RP280F (skuteczność 95 lub 98  nie pamiętam dokładnie) i grał naprawdę głośno już przy skali ok 30. Przy 15 muzykę było słychać i czuć na klacie . Gdy zmieniłem Kolumny na AA Hyperion IV plus okazało się że skuteczność ich 89 to zbyt mało by 75 W Magnata poprawnie je napędziły.  Schodziłem do 0  kręcąc potencjometrem a efekt był naprawdę daleki do tego co pokazywały Klipsche.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...