Skocz do zawartości
Nowy123

Magnat mr780

Recommended Posts

Tak z ciekawości, jaki jest Twój Top 5 kabli? Oczywiście mówimy o zwykłych Kowalskich czyli tak okolice 50 zł /m.

P. S.

Ten QED silver anniversary xt od Was raczej nie zostanie u mnie. Spłaszczył brzmienie, owszem wysokich jest więcej, ale kabel nic nie dodał miłego w średnicy, spłaszczył niskie. Opisy, opinie z angielskich forów mówiły że to jest to czego szukam. Miał rozświetlić, otworzyć a zrobił odwrotnie. Gitara akustyczna brzmi super, ale to tylko fragment mojego repertuaru. Mam taki zestaw z 15-20 oklepanych utworów, taki mój punkt odniesienia, znam w nich każdy dźwięk na pamięć i w ten sposób jestem w stanie określić różnice. Te QED silver wysuszyły brzmienie większości utworów, słuchając koncertu klaskanie publiczności to taki szeleszczący dźwięk zamiast detalicznych klaśnięć (a słyszałem je wcześniej). Wyrazy na literę S brzmią sykliwie. Poprzednie Chord Clearway osłodzaly ten efekt, ciut może za bardzo, ale mimo wszystko wygrywają. Dźwięk na Chordach jest taki głebszy, pełniejszy, szlachetniejszy. Sporadycznie trochę robił bałaganu w średnicy ale to już oczywiście wynikowa wszystkich komponentów zestawu i ogólnie incydenty nie do wychwycenia przez laika.

I najważniejsze, opinie na forach w tym ta moja to kompletnie indywidualny przypadek. Wzmacniacz, kolumny, akustyka, repertuar - jest tyle zmiennych, tyle czynników że te wszystkie opinie nie można traktować jako wiarygodne, jako pewnik tylko jako sugestię, jako pewien kierunek. Słuchać i nic więcej. Jak już było pisane wyżej, wymiana lamp zrobi różnicę, kable to tylko szlif aczkolwiek jak już kilkakrotnie pisałem są różnice w brzmieniu.

Nigdy nie korzystałem z maliny po USB. Tylko wyjscie cyfrowe z nakładką HiFi berry w róznych odmianach.

I do tego dobry DAC.

I za połowe ceny masz to samo albo lepiej co byś kupił "firmowy" player :)

Właśnie zrobiłem sobie test RPI USB kontra TV-SPDIF podłączone do Magnata. Trochę się naprzełączałem, żeby poczuć różnicę i jedyne co usłyszałem, to to że z TV-SPDIF dzwięki były jakby bardziej skompresowane. Natomiast z USB audio miałem wrażenie, że się wylewały z głośników, saksofon był bardziej realny, namacalny. To tak na gorąco:)

Zarówno na RPI jak i na AndroidTV muzykę puszczałem ze Spotify. Poziom dźwięku był identyczny, brzmiało to bardzo podobnie, jednak wyczuwalne było, że na TV to brzmienie jest bardziej syntetyczne, a na malinie było takie już naturalne, muzykalne.