Skocz do zawartości
lysyrafal

yamaha a-s701 lub yamaha r-n803d

Recommended Posts

Po głębszym zastanowieniu pomyślałem, że odtwarzacz sieciowy nie jest mi tak bardzo potrzebny. Muzyki słucham głownie z komputera przez foobara i Spotify, a obiema tymi aplikacjami mogę sterować zdalnie z telefonu i tabletu, więc po co mi odtwarzacz sieciowy?

Idąc dalej tym tropem pomyślałem o wzmacniaczu Yamaha A-S801 - podobno to samo co A-S701, ale z DAC. I tu pojawia się pytanie: czy podłączając go to komputera przez USB, dostanę poprawę w stosunku do obecnie używaj w komputerze karty dźwiękowej Xonar D2? Bo dobrze myślę, że A-S801 będzie wtedy robić za kartę dźwiękową?

Bez sensu. 801 jest nieproporcjonalnie droższy. Płacisz znacznie za złącze USB.

Zdecydowanie lepiej iść w 701 + DAC zewnętrzny. W kwocie różnicy jest na rynku wybór. Nowy i używany. Chociażby Cambridge DAC 100

Dnia 6.01.2019 o 18:52, 1Ender napisał:

Najlepiej sprawdź na własne uszy, tego nikt Ci nie powie, który będzie dla Ciebie najleplepszy. 

Możesz wypożyczyć do domu oba Speed Test Scrabble Word Finder Solitaire urządzenia od branży piszacej na forum. Wpłacasz kaucję i wysyłka do domu. 

Zostawiasz to, które jest dla Ciebie najlepsze. Proste? ?

Pozdrawiam 

Jest jeszcze konkurencyjne Onkyo, trochę tańsze a także dostępne w wersji ze złączami HDMI (TX-8270), niektórzy uważają że Yamaha jest lepsza, ale po odsłuchach duża część osób wybiera także Onkyo ze względu na charakter brzmienia. Natomiast jeśli wybór padnie na klasyczny wzmacniacz, w podobnym budżecie jest mnóstwo świetnych klasycznych wzmacniaczy.

Pytanie: co obiektywnie powinno dać lepszą jakość dźwięku:
1) podłączenie wzmacniacza A-S801 z komputerem przez USB z wykorzystaniem wbudowanego DAC
2) podłączenie A-S701 do karty dźwiękowej komputera przez optyczne złącze cyfrowe S/PDIF

Jakie są plusy i minusy tych rozwiązań?

Proponuję wybrać bramkę "3". A-S701 do karty dźwiękowej komputera przez optyczne złącze cyfrowe S/PDIF + zainwestowanie zaoszczędzonych 1200 zł (względem A-S801) w lepsze kolumny lub aranżację akustyczną.

A czy te modele akceptują bananowe złącza? Bo w instrukcji jest: "Connecting via banana plug(North America, Australia, General models only)". Czy europejskie wersje mają?

I jeszcze jedno: w instrukcji podany jest pobór mocy 250W - czy jest to pobór ciągły, nawet kiedy nie gra?

Edytowano przez misoch

@misoch Tak, do europejskich wersji normalnie możesz używać bananów. W instrukcji jest to opisane bo w USA czy Australii nie ma zatyczek przy gniazdach więc muszą to oddzielnie zapisać w instrukcji dla zaślepek i bez nich. To wzmacniacze w klasie AB, pobór mocy się zmienia i 250W to nie jest pobór ciągły a raczej szczytowy,

2 minuty temu, Tomasz S. napisał:

To wzmacniacze w klasie AB, pobór mocy się zmienia i 250W to nie jest pobór ciągły a raczej szczytowy,

W instrukcji jest: Maximum power consumption (1 kHz, 8Ω, 10% THD).....450 W

Dlatego zastanawia mnie, ile takie coś pobiera prądu w "spoczynku".