Skocz do zawartości
slaw0001

NAD C356bee MUDYfikacja44

Recommended Posts

Planuję poddać modyfikacji mojego NAD C356bee u kolegi Muda44. 

Głównie oczekuję poprawy kontroli i precyzji basów (potrafią być bułowaty, zlepiony) więcej szczegółów w paśmie środkowym i wyższym oraz lepszej kontroli sterowania głośnością za pomocą pilota.

W związku z powyższym chciałby poddać się krytycznemu osądowi szanownych forumowiczów. Wszelkie opinie mile widziane a w szczególności te poparte własnymi doświadczeniami.

Uprzedzając sugestie -inne fora już przeglądałem w tym temacie.

Z góry dziękuję za wypowiedź!

Napisano (edytowany)

Moim zdaniem lepiej pomyśleć o wymianie wzmacniacza na inny, bo budowa tego wzmacniacza właśnie daje taki dźwięk jaki masz. Albo go lubisz, albo nie i wybierasz inny wzmacniacz.

Edytowano przez MobyDick

4 godziny temu, MobyDick napisał:

Albo go lubisz, albo nie

No własnie i tu zasadniczo tkwi problem, bo troszkę się miotam od zachwytu do momentów zwątpienia. Jeżeli prawdą sa opinie "zmodowanych" to za "500 plus" jednak nic znacząco nie kupię. Miałeś może kontak z tyn NADem C356?

Tu nie jest istotna moja opinia na temat tego wzmacniacza, tylko czy Tobie będzie pasował. Ja nie przepadam za tym typem brzmienia, choć rozumiem że są zwolennicy NAD-ów o klasycznym ich brzmieniu. Sam musisz posłuchać żeby ocenić.

Moim zdaniem warto modyfikować. Poprawa jest znaczna. To już nie brzmi w typowy, "NADowy" sposób. Jest przejrzyściej i klarowniej. 

Między bajki można włożyć teksty, że po modyfikacji wzmacniacz zabrzmi jak klocek za 10-20 tysięcy, ale ze spokojem wygra z wieloma sprzętami ze swojej klasy cenowej.

@slaw0001

Zastanawiam się, może kolega Muda ma taki wzmacniacz po przeróbkach i mógłbyś posłuchać przed??

Czy Twój nad jest jeszcze na gwarancji? Jeżeli tak, to ją stracisz. 

Pozdrawiam 

Dnia 7.02.2019 o 10:35, slaw0001 napisał:

Głównie oczekuję poprawy kontroli i precyzji basów (potrafią być bułowaty, zlepiony) więcej szczegółów w paśmie środkowym i wyższym oraz lepszej kontroli sterowania głośnością za pomocą pilota.

Też miałem wrażenie zbytniego zlepienia dźwieku w tym wzmacniaczu ale ostatecznie poeksperymentowałem z kablami RCA i jestem zadowolony z efektu. W tej chwili mam kable  DIY na bazie przewodu Melodika i skręcane (bez lutowania) wtyki Nakamishi. Testowałem też gotowe kable w cenie ok. 150 PLN, które mocno rozświetlały górę ale nie poprawiały zbytnio basów. Te moje uważam ostatecznie za lepsze.

Ja bym nie modyfikował wzmacniacza. Szkoda gwarancji i kłopot przy ewentualnej odsprzedaży.

Pozdrawiam

Dzięki za opinię. Co do gwarancji to liczę na bezawaryjność :D. Jeżeli chodzi o odsprzedaż to i bez modyfikacji kokosów już nie bedzie. Kwestia na dzis to pytanie czy wydać dodatkowe 500 zł czy sprzedać i wydac dodatkowe pewenie conajmniej 2tys. Co do kabli to dla spokoju sumienia mam Chorda Clearway-e, ale poprawdzie testowałem różne włącznie z tymi za parę tys. i mój organ słuchu (pewnie ułomny :() zmian spektakularnych nie zanotował. Póki co jeszcze zbieram opinie a w między czasie coś tam grzebię przy akustyce. Może z tej strony zawiej "wiatr odnowy" :91_thumbsup:

Jeszcze raz dzięki