Skocz do zawartości

Odtwarzacz CD do 1000 złotych


Piotrs

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Niestety nie ma dużego wyboru wśród tych modeli. Czy te modele marantz są na poziomie sony720qs? Pytam dlatego że kiedyś podłączyłem taki odtwarzacz znajomego i dźwięk naprawdę był super. 

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

 

 

Edytowano przez Piotrs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Piotrs napisał:

sony720qs

Niedawno kolega za tysiąc zł. sprzedał w idealnym stanie Sony SCD-XB790 QS , fakt dźwięk niezły , ale oprócz zaproponowanych przez kolegów dorzucę jeszcze jeden który przewyższa S-300 lub S-700 , nie znalazłem CDX-750e ale jest:

https://allegro.pl/oferta/yamaha-cdx-880-odtwarzacz-cd-topowy-model-pro-bit-7709653807

i laser w przypadku obaw :) 

https://www.impelshop.com/?item=5827

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piors, dołączam się do propozycji kolegow. W budzecie do 1000zł szkoda sobie zaprzatać glowę nowką. Sprzety polecane przez kolegów kiedyś kosztowały duzo i są z okresu kiedy były podstawowym źródłem dźwięku. Obecnie produkowane cd ( nie liczac hiendowych) są tylko uzupelnieniem oferty i są traktowane po macoszemu przez producentow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, 1Ender napisał:

Ale kompletnie nie wiem czy kolega zmieści się w budżecie i jak z dostępnością laserów. 

Raczej się nie zmieści , no może z 555 es , w przypadku tych CD płaci za wykonanie , dźwięk i ...legendę.

Laser można dostać do tych modeli ale:

https://www.ebay.pl/itm/ES-KSS-272A-Sony-CD-Laserblock-incl-Spindelmotor-CDP-X707-X779-X505-X559ES/273755083509?hash=item3fbd1312f5:g:m2sAAOSwxXJcYez-

cena :) 

14 godzin temu, Piotrs napisał:

Gdybyście mieli do wyboru między yamahą s300 a onkyo7030 to co byście wybrali? 

Podzielam zdanie przedmówców , miałem S700 a więc oczko wyżej niż S300 i było słabiutko w porównaniu ze starszymi CD-kami które obecnie kupisz za 500 zł. Na poparcie moich słów , sprzedałem ze stratą 50% pół roczną S700 kupioną za 2k. i nabyłem 30 letnią CDX-1060 za 1500 i delikatnie mówiąc dźwiękowo , konstrukcyjnie to dwa różne światy.

Oczywiście , masz wolny wybór , między spokojem przez dwa lata / gwarancja/ , bo potem i tak nie wiadomo , najniższym modelem , o dźwięku nie pisze bo to rzecz gustu a starą dobrą konstrukcją , za 400-500 zł w której jak zaistnieje potrzeba / bo może takiej w ogóle nie być/ zmieniasz laser za 100 zł , przegląd , czyszczenie 50-80 zł i masz dobry CD na lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotele serii 9xx miały ten defekt, że szuflada potrafiła się zamknąć zanim położyło się płytę na tacke. Mam kilka płyt przez to uszkodzonych. Nie wiem jak w seriach RCD 0x, może już tego nie ma.. 

Ogólnie Rotel gra okej, ale ja wolę bardziej miękko. Do mnie przemawia Marantz. 

@tomek4446 widzę, że Arcam może służyć jako transport, oprócz koaksjala ma jeszcze dodatkowo optyka na wyjściu. Więc bardziej uniwersalny od większości odtwarzaczy. 😊 

W Marantzach też jest optyczny. 

A jak z dostępnością laserów? 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, 1Ender napisał:

Arcam może służyć jako transport, oprócz koaksjala ma jeszcze dodatkowo optyka na wyjściu. Więc bardziej uniwersalny od większości odtwarzaczy. 😊 

Naprawdę świetny CD , szczegółowy i neutralny , ma niby tą wadę dla ortodoksów , że jest plastikowy, a przez to lekki , z tego co pamiętam kosztował kiedyś /2002r./ 3,2k. jeżeli to ma znaczenie :) 

Laser wciąż dostępny , i szacunkowo nie drogi.

https://www.ebay.co.uk/itm/Arcam-Alpha-7SE-Laser-Brand-New-Spare-Part-/123499801651

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie @audiowit i @tomek4446.

Dac magic 100 w swojej klasie cenowej jest w porządku. Ale nie polecam go jako źródło bo jest za słaby. Dużo lepiej wypada sam odtwarzacz CD niż w połączeniu z tym daciem. 

Moje typy Marantz 63 Ki i 67 SE. Marantz trochę słodzi dźwięk. Ale takie granie mi się podoba. Tobie nie musi. 67 SE miałem, kupiłem za 400 zł i za tyle sprzedałem, czego w sumie trochę żałuję. Dodatkowo masz na pilocie regulację głośności i odtwarzacz gra w klasie A lub AB. Dla mnie w klasie A grał pełniej i z większym nasyceniem. 

Propozycja Tomka też wydaje się nie zła. Ale Arcama nie znam. 

Na koniec, nie rozumiem po co te kombinacje? Nie kombinuj, bo przekombinujesz. Do celu najlepsza jest najprostsza droga. A Ty wybierasz na okrętkę. 

Dostałeś moim zdaniem kilka dobrych propozycji. A czytając Twoje wypowiedzi to odechciewa mi się dalej pisać... 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 1Ender napisał:

Dac magic 100 w swojej klasie cenowej jest w porządku. Ale nie polecam go jako źródło bo jest za słaby. Dużo lepiej wypada sam odtwarzacz CD niż w połączeniu z tym daciem.

A ja się z tym nie zgadzam. Dlatego że do niektórych systemów pasuje jasny, kontrolowany DAC. A ten takowy jest i wtedy przyniesie wymierne korzyści. Wrzucanie go do worka że nie pasuje bo nie spisał się u mnie, nie jest rozwiązaniem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logikę. Dac magic 100 nalezy do najtanszych obecnie dac. Za 600zł jest nawet niezły ale patrzac tylko w tych kategoriach. Dac z osobno zapiętym transportem cd ma większy jither i nawet nie wiemy pod jaki transport ma być podpiety.

Proponowane cd należały do sredniej półki cenowej, są poznane i przeanalizowane na wszystkie strony. Sprawdziły się doskonale. Nic złego o nich nie mozna powiedzieć. Lasery sà dostepne, wygladają nieżle. Kazdy serwis naprawi te cd. W przypadku awarii dacmagic jest kosz.

Dac moze i bedzie nowy, ale to nie oznacza, ze lepszy. Przyszły czasy, że jeśli coś nowego to niestety drogiego.

W/g mnie nie ma się nad czym zastanawiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dacmagic kosztował kiedyś ponad 1000 złotych. Odtwarzacz dvd to philips 963sa. 

Zastanawiam się nad opcjami:

1. Philips 963sa plus CA dacmagic 100

2. Yamaha cdx-880 

Niestety co do marantzów to nie ma wyboru wśród używek. Czy ta Yamaha zagra na poziomie marantzów? 

4 godziny temu, Piotrs napisał:

 

Panowie doradzicie którą opcję wybrać? 

Edytowano przez Piotrs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...