Skocz do zawartości

Kable diy, których nie słychać ;)


Recommended Posts

No ale nie tylko zakłócenia 50Hz istnieją w eterze. Te pozostałe podane wraz z sygnałem audio na wejście wzmaka o dość dużych zniekształceniach intermodulacyjnych mogą w efekcie powodować wrażenie "jasności" "sterylności". Obstawiam, że to co usłyszałeś to nie zasługa srebra tylko wina braku ekranu ale to tylko moje domysły 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

zrozumiałem za pierwszym razem nie musisz , powtarzać :)

Rączka mi się trzęsie od rana i jakoś tak się klikło dwa razy. Nie pytaj jak sobie radzę z innymi sprawami. OK? ;) 

Ja bym wypróbował ten srebrny z takim ekranem podłączonym do przewodu masy kabla z jednej strony od źródła. Na to bawełenka jakaś i masz IC za grube tysie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fafniak napisał:

Po ucieciu bardzo się "siepie" ?

No bardzo nie. bo druty się trzymają ale to co odetniesz to trzeba łapać na jakiś spodek, dekielek bo nitki mikroskopijne są i jak polecą to już nie znajdziesz bez lupy. Ja montuję kable na stole w jadalni to coś wiem na temat jak to badziewie odcięte potrafi się ukryć ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

👍🤣

5 minut temu, Asia napisał:

Boże, biżuterię żonie zwędziłeś?

Jednak nie i...

4 minuty temu, Fafniak napisał:

Czytałaś o teorii strun? Myślę że wyciągnął ze 2 z okolic Marsa lub Venus

Także nie to :) 

To jest drut nawojowy z którego robiłem kable opisane na początku tego wątku. Tyle, że tym razem nie ma nic więcej. Po prostu dwa skręcone ze sobą druciki o średnicy 0,04 mm. 

Dodam, że przy ok 30 cm długości, taki drucik ma rezystancję w okolicach 7 omów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że we wcześniejszych eksperymentach wnioski były nie do końca trafne. Może nie będę się rozpisywał, dlaczego teraz tak, ale uważam, że jest wyraźnie/zauważalnie lepiej. Niestety taka konstrukcja jest bardzo problematyczna pod względem użytkowym. Ten drut rwie się od patrzenia na niego. Choćby wspomnieć o tym, że zaraz po zlutowaniu wymsknęła mi się z ręki jedna z wtyczek (sama część stykowa, bez obudowy). Spadła na podłogę nie tracąc nawet prędkości w momencie zrywania "kabla" :) Masowa produkcja? No nie wiem... Musiałbym mieć rozbudowany dział do obsługi reklamacji 🤣

Ale jeżeli tylko ktoś dysponuje lutownicą, wystarczy kilka minut pracy, żeby się przekonać. Na początek można użyć mniej ekstremalnego drutu, jednak wg mnie najkorzystniej nie przekraczać 0,1 mm średnicy.

Mam natomiast już pewien pomysł na konstrukcję nieco bardziej użyteczną. Pytanie, czy nadal będzie tak dobra dźwiękowo ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, nowy78 napisał:

Ale jeżeli tylko ktoś dysponuje lutownicą, wystarczy kilka minut pracy, żeby się przekonać. Na początek można użyć mniej ekstremalnego drutu, jednak wg mnie najkorzystniej nie przekraczać 0,1 mm średnicy.

Ja niedawno kombinowałem z drutem YTDY 2x0,5mm do którego przylutowałem wtyki Vitalco - zagrało to lepiej od: Melodika fioletowa, Phoenix Gold, jakiś stary Prolink Audio. Podobnie klasowo zabrzmiał Real Cable - tylko ten grał ciut za twardo - w każdym razie obu (YTDY i REAL) się da słuchać, w przeciwieństwie do wcześniej wymienionych - które psują mocno brzmienie całego systemu. YTDY przegrał sromotnie ze srebrnym Argentum SCG 4/4 który u mnie zostaje - jestem zachwycony ilością detali i precyzją. Co ciekawe mam od znajomego jeszcze stary IC na jakimś rosyjskim miedzianym drucie i gra trochę mniej precyzyjnie od Argentum, ale dosłownie zjada wszystkie pozostałe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

Co ciekawe mam od znajomego jeszcze stary IC na jakimś rosyjskim miedzianym drucie i gra trochę mniej precyzyjnie od Argentum, ale dosłownie zjada wszystkie pozostałe.

Jeżeli masz pod ręką jakąś niepotrzebną cewkę, np od przekaźnika na 230V, lub inne źródło cienkiego drutu nawojowego, zachęcam do wypróbowania. Wtyki... U mnie od strony wzmacniacza (RCA) jest w tej chwili jakaś chińszczyzna, znaleziona w szufladzie. O, i jeszcze jedno. Trzeba zauważyć, że potwierdzają się Twoje spostrzeżenia co do ekranu :) Z tym, że ja to rozszerzyłem do całej części "nośnej" kabla ;) 

Tak mi się jeszcze przypomniało, że niedawno słuchałem na tych kablach Rammstein'a przy poziomie ciśnienia akustycznego ponad 100dB w miejscu odsłuchu (pomiar sonometrem). Było baaardzo głośno, a mimo to miałem chęć jeszcze podkręcić :) 

A niby taki lichy mam wzmacniacz 🤣

12 minut temu, tomek4446 napisał:

czytam ostatnie wpisy i chyba obudziłeś demony :) 

Jak się za ostro zrobi, to się przyznam, że żartowałem ;) 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, nowy78 napisał:

Trzeba zauważyć, że potwierdzają się Twoje spostrzeżenia co do ekranu :)

Wspólnych spostrzeżeń trochę by się znalazło ;) w ogóle ostatnio mi się podoba granie drutów bardziej od linek. 

Na głośnikowy mam teraz tani Jantzen Solid 0,5+1mm (15zł/m) i dla mnie zagrał lepiej niż audiofilska linka za 2k ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...