Skocz do zawartości

Nad 356 plus co? Spotify + tv - 1000zl


Motylferbi

Recommended Posts

Witam. Posiadam kolumny Monitor Audio MR6. Na dniach chce zakupic wzmacniacz Nad 356. 

Mam tylko zagwozdke co kupic w cenie do 1000 zl aby korzystać z tv (optyczne wyjscie cyfrowe), Spotify i ew usb z pendrive aby dźwięk byl przyzwoity. 

Czy jest opcja zakupu w jednym urządzeniu czy raczej w dwoch. 

Muzyka jaka słucham to głownia muzyka elektroniczna, techno, d&b  

Z gory Dzieki za propozycje 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a gdybym wybrał ”przykładowo” sam chromcast audio to co mi to da w sensie jakości dźwięku. Rozumiem ze mozna go podłączyć tv optyczne wyjscie (samsung nu8072) - -> chromecast -> analogowe do nad356. Mam mętlik w sensie czy tv bedzie brał w tym udział (pogarszał jakość dźwięku) czy bedzie to z jego ominięciem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie gniazd tv.

Chromecast audio lub Chromecast 3 ewentualnie Chromecast ultra. 

Audio trochę lepsza dynamika, ale drastycznych różnic nie ma. Potrzeba dokupić toslink mini np. Taki https://allegro.pl/oferta/kabel-optyczny0-5m-toslink-na-mini-toslink-3-5mm-7469231278  i podłączasz do gniazda optycznego w dacu lub wzmacniaczu. W przypadku daca wychodzisz przewodem 2x RCA - 2x RCA do wzmacniacza. 

Chromecast 3 i ultra. Przesyłanie obrazu i dźwięku. Minus musi być włączony TV. Podłączasz bezpośrednio do hdmi w TV. Z TV wychodzisz w zależności od gniazd przewodem optycznym lub koaksjalnym analogicznie jw. Ultra daje Ci jeszcze możliwość korzystania z przeglądarki internetowej. Czego nie ma w 3. 

Obecnie korzystam z 3, żałuję że nie kupiłem od razu ultra. Mnie włączony telewizor nie przeszkadza i jestem zadowolony z takiego rozwiązania.

Z daców polecam używany od Nostromo. Lepsza jakość w stosunku do magic 100. Np. Nostromo 4. Obecnie już nie produkowany ale bardzo dobra jakość. Był ręcznie robiony. Można trafić za 300-400 zł. Warto. Ewentualne coś z obecnie produkowanych. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem raczej przychyle sie do CA100 + chromecast audio. Tylko wg mnie cos tu moze byc nie tak ze spieciem tego. Tak jak pisalem moj TV ma tylko jedno wyjscie optyczne, nie ma jacka, jedynie jeszcze hdmi. wiec wykorzystalbym optyczne podlaczajac chromecasta ale nia mam juz wtedy opcji podlaczyc daca z tv. bo przeciez nie ma opcji wyjsc z chromecasta do daca i dalej do wzmacniacza. Czy ja dobrze rozumuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dac magic 100, lepiej zakupić dac magic azur używany za około 700 zł. Bardzo rozbudowany dac. Chwalony na forach. Jako nowy kosztował majątek w latach produkcji. Ma m. in 2 gniazda optyczne, gniazda zbalansowane. Świetny do tuningu. 

Przykładowa aukcja olx. https://m.olx.pl/oferta/cambridge-audio-dacmagic-przetwornik-c-a-dac-CID99-IDzptX2.html#position=10&page=3

Z olx tylko przesyłka pobraniowa. Lub odbiór osobisty. 

Do daca podłączasz Chromecasta przewodem z linku. Mały optyczny do Chromecasta duży do daca. Tv podłączasz zwykłym optycznym do daca. A z daca do wzmacniacza. Później przełączamy źródło TV lub Chromecast. 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Z uwagi na wyjazd musialem poczekac z zakupem dzis odgrzebuje temat. Doszlo mi kilka zl wiec rozszerzylem poszukiwania i wpadl mi w oko Arcam irDac / irdac II.

Zatem reasumujac:

+ Nad 356BEE

+Monitor Audio MR6

-- Arcam irDAC / irDAC II (czy dac w tym urzadzeniu jest zadowalajacy w tym budzecie oraz czy jest sens doplacac do wersji 2 czy kupic pierwsza plus "cos" do spotify?)

 

Taki zestaw mialby sens do sluchania muzyki z PC / spotify (tak jak pisalem glownie elektroniczna/techno/d&B)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...