Skocz do zawartości

Wzmacniacz lampowy PP w wersji DIY ȃ la Audio Note L1


Recommended Posts

9 godzin temu, MariuszZ napisał:

Porównując muzykę z Allo do tej z chromecasta, którego używałem dość długo to tak jakbym wymienił kolumny na takie lepszej jakości. Poprawa dźwięku nastąpiła w każdym aspekcie.

Mariusz, skoro już porównywałeś, to jako (w sumie zadowolony) posiadacz chromecasta mam pytanie: W jakiej konfiguracji był u Ciebie używany? Konkretniej, jaki zasilacz i kabel? Czy może sprawdzałeś, czy są jakieś różnice przy zasilaniu liniowym, zamiast zasilacza z zestawu. Pytam z lenistwa :) Już dawno temu miałem to sprawdzić i jakoś tak schodzi ;) 

PS. Ups. Wtryniłem pytanie, którym zmieniłem stronę i teraz nie widać Twojego o trafa. Czytelnicy wątku, cofnijcie się jeszcze do poprzedniej strony!

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, nowy78 napisał:

PS. Ups. Wtryniłem pytanie

Spoko. Zainteresowani i tak przeglądają. Nawet na anglojęzycznym diyaudio jakieś moje obrazki znalazłem ;) 

Piotrze wracając do CA zmieniałem zasilanie z dedykowanego na powerbank oraz zasilacz "liniowy" 5V i na moje ucho nic się nie zmieniało w graniu. Zniechęciłem się do CA po tym jak usłyszałem jak zniekształca muzykę o czym w jakimś wątku wspominałem. Nie wszyscy to słyszą u siebie ale niektórzy potwierdzają. Nie mam jeszcze wytłumaczenia ale albo ja i ktoś kto jeszcze słyszy mamy coś skopane w systemie, w ścieżce CA - DAC po toslinku albo mamy takie transparentne systemy, że słyszymy, a inni nie bo te "trzaski" przykrywa tło szumu i zakłóceń ich systemów ;) Zmiana zasilania CA nie pomogła na trzaski. Były i są słuchając poprzez Sabaja D5 jak i DACa Audiolaba6000A. Kabelek Toslink zwykły za 20 pln. W tym samym systemie ale po USB z Maliny czy Allo Sparky nie ma i to mnie boli. Może się wyjaśni coś jak jeszcze pokombinuję i CA wróci do łask bo polubiłem urządzenie ale ... no właśnie słyszalne zakłócenia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywanych przez Ciebie niedogodności, tzn. "trzasków" jak do tej pory u siebie nie stwierdziłem, jednak obadam sprawę dokładniej. Na pewno lepiej u mnie gra z CD, pomimo, że używam w obu przypadkach tego samego DACa, zmienia się więc tylko transport. Różnice słychać szczególnie przy większej głośności. Dodam jednak, że korzystam ze spotify. Być może to też ma znaczenie. Streamera używam właściwie bardziej jako kopalnię nowości muzycznych, więc nieco gorsza jakość nie jest tu dla mnie aż takim problemem. Gdy mi się coś spodoba i tak kupuję CD. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kubakk napisał:

Ulepszanie obecnego projektu jest fajne ,ale finalnie i tak nie będzie podejścia do triody , niestety

Masz rację. Set inaczej gra od PP. Podobanie jednak zostaje sprawą gustu. Jeżeli chodzi o parametry techniczne Set prezentuje inne walory a PP inne i nie ma co dyskutować o wyższości jednych nad drugimi. 

Do porównania wyciągnąłeś Ferrari i jakiegoś Mini Coopera. To tak odnośnie Twoich słodyczy i smaku czekolady 😉

Poza tym PP na EL84 to jeszcze inne granie niż na mocnych KT. Mają swój smak i są przede wszystkim tanie i dostępne co było jednym z moich kryteriów. Czy można zrobić PP na EL84 grającego wybitnie? Tu ktoś kto słuchał lepszego Lebena i porównał do Seta na 300 czy 2A3 mógłby się wypowiedzieć. 

Porównywałeś do jakiegoś Lebena? Może zmienisz zdanie wtedy 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leben cytując klasyka pana B. "to pistolecik na wodę" :D 

Niestety nie słuchałem ,ale myślę iż brzmienie mógłby mieć podobne do Twego :)

Co do lamp KT , wiele osób kupuje wzmacniacze na nich oparte ,ale tam praktycznie nie ma lampowej "magii" , a potem narzekanie ,że wieża sony lepiej gra :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kubakk napisał:

Niestety nie słuchałem ,ale myślę iż brzmienie mógłby mieć podobne do Twego

Tylko myślisz więc nie ma sensu kontynuować. Ja myślę, że mój wzmacniacz gra lepiej od Lebena 😉

Poważniej to uwzględniając moje oczekiwania na pewno gra lepiej od Audiolaba 6000A i to mi wystarcza. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Koledzy!! To dyskusja o wyzszości świąt Wielkanocnych nad świetami Bożego Narodzenia🤣. Temat dobry do wykladu profesora mniemanologii stosowanej śp Jana Tadeusza Stanisławskiego. Każdy chwali to co sprawdził i ma podstawy aby uważać za lepsze. Ja też używam lampy (zainteresowani wiedzą jakiej), jednak nie pokuszę sie o stwierdzenie, że jest lepsza lub gorsza od innego konkretnego modelu. To zależy od wielu czynników, a przede wszystkim od zastosowanych kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko myślisz więc nie ma sensu kontynuować. Ja myślę, że mój wzmacniacz gra lepiej od Lebena
Poważniej to uwzględniając moje oczekiwania na pewno gra lepiej od Audiolaba 6000A i to mi wystarcza. Pozdrawiam. 

Powaznie to myslę ze moze grac lepiej - masz staranniej zrealizowane zasilanie i odbrumianie, ciekawe jak mają sie hammondy do oryginalnych traf lebenowych. W Lebenie troche "niekanonicznie" prowadzone są tez przewody zarzenia - mogą brumić. Zastanawiam sie nad ich lepszym poprowadzeniem.
Co do porownywania, to od pewnego poziomu robi sie mocno subiektywne i trzeba samemu ocenic. Widzialem opinie ze nic lepszego brzmieniowo od EL84SE autor nie znalazł. Najwazniejsze to szukac swojego brzmienia, w Twoim wątku dokładnie o to chodzi i za to brawa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MariuszZ napisał:

Tylko myślisz więc nie ma sensu kontynuować. Ja myślę, że mój wzmacniacz gra lepiej od Lebena 😉

 

Nie chciałem urazić posiadaczy Lebenów , dlatego tego nie napisałem :D 

To może jeszcze lepsze trafa mogłyby coś polepszyć , tylko czy rzeczywiście ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karol64208 napisał:

dlaczego takie napięcie?

A dlaczego nie? Od lat 50tych ubiegłego wieku zaprojektowano setki takich push pulli i wyszło, że lepiej brzmią tego typu wzmacniacze jak napięcie jest wyższe niż przewiduje datasheet. 

Ty możesz robić wzmacniacze pracujące na głodzie, a ja wolę sprawdzone projekty uznanych marek, nawet jak Ci coś nie pasuje.

Koniec dyskusji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2020 o 22:20, Karol64208 napisał:

Czy miałeś możliwość  porównania?

Porównania do czego? Innego wzmacniacza o takiej architekturze? Nie. 

Tego samego tak. Nic dobrego. Słaba dynamika. Poziom sygnał/szum za mały. 

Mniejsze anodowe więc trzeba by policzyć od nowa wzmacniacz. Leniem jestem i wolę gotowe rozwiązania Audio Note co nie znaczy, że tego liczenia nie potrafię zrobić. Wierzę, że znają się inżynierowie lepiej ode mnie ale jak chcesz to spróbuj i posłuchaj czy warto liczyć wzmacniacz dla niższego anodowego i później jeszcze go słuchać. 

Nie pytaj o nic więcej Karol bo to wątek który się kończy i nie ma sensu z klona ANK robić Lebena czy innego cudaka. Tu jest namiastka Audio Note i mam nadzieję, że jak kiedyś posłucham oryginał tego wzmaka to się nie zdziwię 😉 Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...