Skocz do zawartości

następny po NAD C356


slaw0001

Recommended Posts

Witam,

Bo blisko rocznej historii z NAD C356bee stwierdzam jednak, że checę więcej i dziś zainaugurowałem poszukiwanie jego następcy. Dokładnie poszukuję coś co "w pełni wypłeni" moje kolumny System Audio Saxo 40 i pozwoli mi uznać, że lepiej z nimi juz nie będzie. Na pierwszy ogien poszedł Creek A50. Co prawda miałem go tylko przez 2 godziny, ale jako taki obraz już posiadam. Dobrze kontrolowany bas, ale raczej w szczupłej ilości, albo może inaczej: tam gdzie go było mało jest jeszcze mniej a tam gdzie było za dużo lub ok jest generalnie lepiej. Dobrze wypełniona, rodzielcza średnica, bez przejaskrawień i "jazgotliwych" dźwięków. Świetnie oddane brzmienie fortepianu (Pawlik Grand Piano). Jednak momentami zmatowione i wycofane wokal. Generalnie zuważyłem większe róźnicowanie utworów/płyt ze względu na ich realizację. Góra bardzo fajna, rodzielcza, ale nie agresywna. Generalnie świetny w jazzie, trochę gorzej klasyka a do rocka to raczej trzeba szukać gdzie indziej. To tyle przy szybkim słuchaniu. Wydaje mi się, że przy dłuższym odsłuchu może tylko zyskać i generalnie mi sie spodobał. :D

Nastepny w planach Arcam S20. A WY co i dlaczego byście polecili? Słucham/starm się słuchać generalnie dobrej muzyki. Budżet jeszcze mi nie znany i peferuję raczej zakup tego co będę mógł wczesniej odłuchac w domu.  

Jednoczesnie apeluje o pomoc w tworzeniu recenzji po przez zadawanie pytań. Ja widać powyżej ich opisami na chleb raczej bym nie zarobił :22_stuck_out_tongue_winking_eye:    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

32 minuty temu, S4Home napisał:

To nie są łatwe kolumny.

To mogło zabrzmieć pejoratywnie. :10_wink: To był absolutnie świadomy wybór. Mało jest małych, ale dobrych kolumn podłogowych mogących swobodnie wpisać się w niewielkie (18m2) pomieszczenie. Sę praktycznie niewrażliwe na odległośc od ściany i wbrew pozorom bardzo dynamiczne i detaliczne. Czy wymagają rezerwy prądowej? Hmm, obecnie na C356bee maksymalnie słucham na godz. 10, przy teoretycznie słabym creek-u to było maksymalnie 50-60%, ale oczywiście przyjmuje sugestie i zainteresuję sie ww. produktami 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Przyłączam się do opinii, że te kolumny aby zagrały na miarę swoich możliwości wymagają silnego wzmacniacza. NAd C356 to w swoim przedziale cenowym jeden z silniejszych wzmacniaczy więc poprzeczka nie jest ustawiona wcale tak nisko. Myślę, że z Creekiem mogło to zagrać trochę zbyt sucho, zbyt szczupło, tym bardziej będzie taki efekt w połączeniu z Arcamem. To jednak w dużej mierze kwestia gustu i odsłuch zawsze warto przeprowadzić. Ja bym zaproponował od siebie jeszcze Vincent SV-500 lub jeszcze lepiej silniejszy SV-227MK. Na pewno warto rzucić uchem na ofertę firmy Atoll i np. model IN80 lub IN100. Powinni zagrać jeszcze lepiej niż Creek. Testowaliśmy również te kolumny ze stosunkowo niedrogim a bardzo udanym Audiolabem 6000A. Niby na papierze nie posiada porażającej mocy ale radzi sobie dobrze nawet z "trudnymi" kolumnami a do tego ma wyjątkowo neutralny i równy charakter brzmienia.  Vincent z kolei zaoferuje soczyste, nasycone i pełne brzmienie. Atoll dołoży znakomitą dynamikę i emocje w muzyce, nie tracąc muzykalności.  Zachęcam do odsłuchów czy wypożyczenia sprzętu do domu.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Miras23 napisał:

przede wszystkim Nad C356 to bardzo udany wzmacniacz jak za te pieniądze. Po drugie jeśli chcesz w znaczący sposób poprawić coś w systemie, to inwestycja w coś za "czwórkę" nic nie wniesie. Sądzę, że powinieneś rozpocząć od co najmniej 6-7 tysięcy aby poczuć coś więcej.

Absolutnie się z Tobą zgadzam, dlatego nie określiłem budżetu. Szukam idąc od dołu, przy okazji poznaję różne brzmienia. Tak mnie właśnie naszła refleksja co by też nad źródłem sie zastanowić. Słucham z Pioneera N-50AE (Tidal, pliki z HDD) oraz płyt CD przez DVD Panasonica S-100 i oba jeszcze puszczone przez DACa Pro Ject Pre Box S2 digital. Zarówno w Pre jak i w Pionku DAC-i są na układach ESS, czyli raczej jeden charakter... i ciekwai mnie jak moga zagrac klocki na innych układach.

Czy ktoś może cos powiedzieć o CD Denon-a DCD-800NE? Albo jakaś propozycja źródła dobrze zgrywajacego się z NAD 356? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, rms.pl napisał:

Wszystkie chłodno grające ze skromnym basem. NIe bardzo jest to szkoła grania NADa. 

😅😅😅😅😅😅😅 Panowie, prosze was, nie piszcie takich rzeczy. Sluchalem, kazdego z nich i mam zupelnie inne odczucia. Po za tym, jesli zmieniac na wyzej, to czy jest to konieczne aby byla to, szkola Nada?

2 godziny temu, S4Home napisał:

Te 4 czy jeszcze więcej wzmaków ?:D To chyba w dostawczaka :D

Ale popieram jak najbardziej :)

Zdecydowanie to najlepsza opcja. Szczególnie jak chce gość wydać więcej kapusty. No, chyba że lubi brać w ciemno, to już nie moja sprawa :D

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Miras23 napisał:

Zdecydowanie to najlepsza opcja. Szczególnie jak chce gość wydać więcej kapusty. No, chyba że lubi brać w ciemno, to już nie moja sprawa

"Gościowi" póki co zabrakło tuszu w drukarce i nie ma na czym tej kapusty wydrukować, czyli dostawczak na razie niepotrzebny:6_smile:. Na weekend chyba będę miał Cyrus One HD. Nigdzie nie znalazłem (a może słabo szukałem) jaki tam jest DAC chip w środku? "Ktoś coś widział, ktos coś wie"?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, slaw0001 napisał:

"Gościowi" póki co zabrakło tuszu w drukarce i nie ma na czym tej kapusty wydrukować, czyli dostawczak na razie niepotrzebny:6_smile:. Na weekend chyba będę miał Cyrus One HD. Nigdzie nie znalazłem (a może słabo szukałem) jaki tam jest DAC chip w środku? "Ktoś coś widział, ktos coś wie"?  

Bierz jakiegoś Autosana. Tam to wliźie dużo :)

Cyrus One HD, to niestety...(wg mnie) tulipan ale innego koloru.  Widzę, że ciężko Ci jest porwać się wyżej...:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kubakk napisał:

ttp://www.4hifi.pl/audio-gd-r2r-2_6759.html

Tak, jest ciekawy, Szkoda, że nie ma regulowanego wyjścia.

4 godziny temu, Kubakk napisał:

PS: czemu ess sabre nie pasuje ?

Sama idea zmian w sprzęcie wynika z tego, że zdarzaja się momenty gdy odbieram muzykę jako trochę męczącą w zakresie średnich i na przełomie średnie/wysokie. Nie jest to może kamień w bucie a raczej trochę piasku, ale jednak. W związku z tym, że oba komponenty w źródle są na chipach Sabre chce zobaczyc jak to może brzmieć na innych chipsetach.

4 godziny temu, Miras23 napisał:

Cyrus One HD, to niestety...(wg mnie) tulipan ale innego koloru.  Widzę, że ciężko Ci jest porwać się wyżej...:)

To nie w tym rzecz. Horyzont jest szerszy  i dalszy niż Cyrus, ale jest okazja to warto zobaczyc jak to gra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, finchers napisał:

Ten wzmak nie ma startu do modyfikowanego NAD-a nie wiem czy ty masz po przeróbkach ?

Jak się mają zmiany dźwięku po przeróbkach w stosunku do wykorzystania NADa tylko jako końcówki mocy? W wielu miejscach można  przeczytac, że C356 ma słabe pre, ale nigdzie nie znalazłem konkretów. 
Z tego co pamiętam, przeróbka kastruje tego NADa z możliwości wykorzystania go jako końcówki, więc może warto spróbować za tą kasę (cena przeróbki) poszukać jakiegoś innego pre albo podłączyć DACa z regulacją wyjścia bezpośrednio na końcówkę mocy i przetestować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...