Skocz do zawartości
Darco

Ile miejsca w szafce dla amplitunera

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Cześć :)

Kupiłem niedawno sprzęt stereo, w tym amplituner Denon AVR-X3500H. Na razie stoi na ziemi, ale docelowo chciałbym go wstawić do szafy RTV. I tu pytanie - ile powinna mieć minimum wnęka na niego, żeby się sprzęt nie przegrzał i działał bezproblemowo ? Szafkę zlecam stolarzowi (chciałem mieć długi mebel i nie znalazłem nic takiego co by mi podpasowało) i właśnie ustalamy wymiary.

Szafka według aktualnego planu nie będzie miała frontów ani tyłu (na ścianie jest beton, nie widzę sensu go przykrywać).

Sam amplituner ma wymiary mniej więcej:

43x16,5/23x38 (SxHxG - wysokość bez i z antenką wifi, ale docelowo pewnie będzie po kablu).

Szukałem chwilę o tym w internecie ale zazwyczaj znajduję tematy o konkretnym modelu a nie ogólne wskazówki (co logiczne, pewnie grzanie zależy od modelu/marki).

Edytowano przez Darco

Moim zdaniem przy tej konstrukcji wysokość amplitunera to minimum.

Więc 16 co bezpiecznie możesz zaokrąglić do 20.

Pozdrawiam

Nie jestem pewien czy zrozumiałem poprawnie. Wysokość amplitunera to minimum - no to się rozumie samo przez się jeśli ktoś chce tam w ogóle amplituner włożyć :) Czy masz na myśli że nad amplitunerem powinno być jeszcze tyle wolnej przestrzeni? W sensie wysokość półki ma być 20, czy 36 (20 + wysokość amplitunera)?

I czy z boków/tyłu (poza oczywistymi kablami) powinno być jakieś miejsce czy tylko wysokość ma tu znaczenie?

Nie upycha się sprzętu w szafkach, to źle na nie wpływa, fajnie jak z każdej strony te 10cm miejsca wolnego jest. Myślę że jeśli jest to klasa D to aż tyle nie potrzeba ale AB grzeje choć to też zależy od modelu i marki. Pzdr

Miałem kiedyś taką fajną szafeczkę na RTV i szczerze ci powiem że najlepiej jak sprzęt stoi zawsze na górze szafki a nie w szafce.Wymieniłem wzmak z AX900 na c356 bee i 

wstawiłem go właśnie w to miejsce gdzie stał AX i wzmak po 20min wyłączał się co chwila.Już miałem go wysłać do serwisu ale stwierdziłem że wyjmę go z tej RTV ki

i postawie na górze szafki no i pomogło.Ten wzmak i tak się grzeje sam z siebie a jak ja nie wiedząc o tym wstawiłem go jeszcze do szafki to zadziałały zabezpieczenia termiczne

i sprzęt się wyłączał.Myślę że jak będziesz miał od górnej pokrywy sprzętu ze 20cm min. i po 15cm po bokach i bez tzw.pleców szafki to powinno być ok.acz kolwiek

ja po tamtej akcji z nad stawiam sprzęt na szafce.:10_wink:

Niestety czasami, nie można inaczej u mnie np. Amplituner stoi w szafce po bokach 10cm na górze 5cm tył wycięty. Natomiast, choć odradzalem, stereo jest w szafce, otwieranej do odsłuchu, 2 elementy na sobie nad drugim czyli końcówka 2cm wolnego półka 8mm ze spieku i podstawka chłodząca do laptopa na której stoi mini PC, i pewnie dlatego nic się nie grzeje. W szafce streamer tylko pod prądem reszta odpalana do odsłuchu odpowiednio wcześniej, podobno jest lepiej niż zimny wzmak. Pzdr

PS Mam małe dzieci i często latają w powietrzu kubki z piciem, sami rozumiecie 😁

Wysokość amplitunera

Chodziło mi że podwojona. Czyli wolnej przestrzeni nasz zostawić tyle ile ma sam ampli. Skoro ma 16 to szafka na mieć 32 i tak dalej. Ale jak mówię to minimum. Nie jestem tego zwolennikiem. Wolę kłaść na górze. Całkowicie odsłonięty