Skocz do zawartości
Bogusław Kożyczkowski

Kasety magnetofonowe wracają

Recommended Posts

4 godziny temu, RoRo napisał:

MarcKrawczyk,

nie tylko Tobie się chciało porządnie opisywać nagrane kasety 🙂 Jak człek wydał kawał kasy (wtedy) na kasetę i to często w USD czy bonach, postarał się o odpowiednią jakość (przegrywając z CD, ale i z oryginalnych kaset czy z radia),  to i chciał mieć komplet informacji na pudełku...

uff, a już myślałem ,że ze mną było coś nie tak!

8 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

No tak, ... i u mnie jeszcze coś by się znalazło pochowane w pudełkach (to z czasów stania za konsoletą) :14_relaxed:

dzięki, jak wyżej!

4 godziny temu, RoRo napisał:

Amator 3 na sensorach (standardowo we wszystkich Amatorach były zwykle przyciski)?

RoRo , masz rację jak zawsze / no prawie :) / , w Amatorze 3 miałem przyciski , choć jeszcze wczoraj dałbym sobie rękę uciąć / i k...byłbym bez ręki :) /że były sensory , to już chyba ten wiek czy cóś.

Jak słyszę słowo "sensor" do sprzętu z tamtch lat, to śmiać mi się chce :) Nie żebym się nasmiewał, ale wiem jak owe sensory zbyły zbudowane. Inna sprawa, że w PRLu usiłowaliśmy robić coś na kształt zachodnich rozwiązań, ale z mizernymi skutkami i jakością. I tak owe sesnsory to było wyesterowanie tranzystora, którego baza była z kondensatorem wyprowadzona na zewnatrz obodowy jako pole, które, de facto, zbierało zakłócenia, co powodowało wysycenie tranzytora i przełączenie stacji/wejscia... Działało to, hmmm, różnie.

A pamiętacie taki super układ Made In Poland CNRS wmagnetofonach deck, żeby licencji za Dolby nie płacić? Niby był, ale jak odłuchiwało się kasetę nagraną w Dolby B na CNRS, to odnosiłem wrażenie, że ktos tylko skręcił regulator tonów wysokich :D

I znów mnie rozmarzyliscie czarem straych (nie)dobrych czasów...

K

Napisano (edytowany)

Chciałem wyedytować poprzedni post, ale już za późno ;)

Jak macie kaseciaki/decki to może cos takiego Was zainteresuje:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/kaseta-rozmagensowujaca-tdk-hd-30

To NIE JEST reklama, ale moja uakcja, bo szanowne grono jak widze zna się na rzeczy, a mnie to już nie jest potrzebne.

Prośba do moderatorów o scalenie posów :)

K.

Edytowano przez Krzysztof Strąkowski