Skocz do zawartości

Stereo do tv - 1500zł max


Przemysław Kaczmarek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

No i od tego czy chcemy większej poprawy dźwięku czy tez mniejszej. Soundbary są dla tych którzy nie chcą rozstawiać kolumn i godzą się na związane z tym ograniczenia w jakości dźwięku.

Dokładnie tak. Jak szukałem dźwięku dla siebie, to też pierwsze kroki skierowałem w stronę soundbar i pewnie żeby nie beznadziejna podstawka TV który posiadam (NU8042), kupiłbym coś takiego. Ale że przez tą podstawkę, nie miałem jak ułożyć belki, zacząłem zgłębiać temat dalej i tak skończyłem z małym aplitunerem i kolumnami.

Jeśli ktoś ogląda głównie filmy, to soundbar się sprawdzi. Taki JBL 3.1 ma dość duży subwoofer, daje baaardzo dużo basu. Wszelkie wybuchy, trzaśnięcia drzwiami, wystrzały....szyby będą drżały. Muzyki od bieda da się posłuchać, ale bezpośredniego porównania z zestawem stereo w zbliżonej cenie żaden soundbar nie wytrzyma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Przemysław Kaczmarek napisał:

Klipsch R-15PM a co o tym powiecie? lepsze to niż soundbar do 2k?

Nie.

Za 2k kupisz znacznie lepsze kolumny aktywne. Soundbar na pewno nie jest dla tych co słuchają muzyki i oglądają filmy. Bez przesady. Soundbar zostaw wynyslonym jako zastępstwo głośników tv które od dawien już dawna były coraz gorszej jakości. Więc producenci wymyślili takowe belki, często designem dopasowane do tv. Optycznie kobiety były w szale. Jeśli była kwestia zakupu audio do domu to mus to soundbar. Nie zajmuje miejsca i wygląda pięknie. Dopiero później prawdziwi producenci audio odkryli potencjał i zaczęli robić teoretycznie lepszej jakości belki. A prawda jest taka że jest kilka modeli które starają się bronić cena. A reszta to po prostu do wiadomości się nadaje. Jaka muzyka? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę ze jedno i drugie to zupełnie inna liga. SMSL AD18 wprawdzie nie słyszałem, ale na podstawie tego co słyszałem z innych wzmacniaczy SMSL opartych o układy wzmacniaczy Texas Instruments powinno być dużo lepiej jeśli chodzi o dźwięk. Jeśli chodzi o funkcjonalność to usieciowienie takiego wzmacniacza wystarczy Chromecast, Audiocast lub coś podobnego. Jeśli jest potrzebny napęd optyczny , wystarczy tu użyć bluraya lub DVD podłączone do TV. Takie wzmacniacze impulsowe są zwykle bardzo wydajne, nawet gdy dysponują małą mocą. No i TV ma wyjście cyfrowe elektryczne a nie optyczne jak ma ten Denon ( to komplikacja wymagająca dodatkowego konwertera ). Są jednak ludzie którzy chcą mieć wieżę która wygląda jak on i dla nich jest stworzony.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Nie.

Za 2k kupisz znacznie lepsze kolumny aktywne. Soundbar na pewno nie jest dla tych co słuchają muzyki i oglądają filmy. Bez przesady. Soundbar zostaw wynyslonym jako zastępstwo głośników tv które od dawien już dawna były coraz gorszej jakości. Więc producenci wymyślili takowe belki, często designem dopasowane do tv. Optycznie kobiety były w szale. Jeśli była kwestia zakupu audio do domu to mus to soundbar. Nie zajmuje miejsca i wygląda pięknie. Dopiero później prawdziwi producenci audio odkryli potencjał i zaczęli robić teoretycznie lepszej jakości belki. A prawda jest taka że jest kilka modeli które starają się bronić cena. A reszta to po prostu do wiadomości się nadaje. Jaka muzyka? 

A co polecisz ? Nie mam ukierunkowana na konkretny rodzaj. Pop, dance raczej ten styl. Na pewno odpada rock, metal, jazz. Prio to filmy, aby jednak był delikatny basik, muzyka główne w weekendy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Hmm a jakie macie tv? W sensie ilo letnie? Tak pytań z ciekawości. Bo od paru lat to raczej spotykam optyk. 

Ale TV to nie mój konik więc wiecie lepiej. 

No ze 4 ma na pewno.

15 godzin temu, Przemysław Kaczmarek napisał:

Nie mam gniazda optycznego w tv. Tutaj przejsciowke musiałbym zastosować 

Screenshot_20191105-181900_WhatsApp.jpg

Ja bym łaczył przez RCA, nie sądze ze przez coaxa w tej konfiguracji bedzie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom wiele nowych TV ma wyjścia cyfrowe w postaci pojedynczego RCA. Takim złączem łatwiej przekazywać dźwięk o dużej gęstości. Optyczne złącza lepiej izolują sprzęt audio od zakłóceń pochodzących od instalacji antenowej i chyba z tego powodu wielu producentów TV decyduje się właśnie na nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...