Skocz do zawartości

Stereo do tv - 1500zł max


Przemysław Kaczmarek

Recommended Posts

Witam, poszukuję nowego zestawu stereo do tv.  Koszt to max 1500zł. Głównie będę ich używał do filmów, muzyka czasami. Kolumny muszą być podstawkowe. Nie chcę amplitunera czy wzmacniacza ze względu na gabaryty, chyba że mówimy o smsl ad18. Wymagania to pilot i BT. Nie oczekuję fajerwerek ale prio to podniesienie jakości dźwięku z tv. Polecicie coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

23 minuty temu, Przemysław Kaczmarek napisał:

no właśnie gdzie nie czytam to każdy odradza soundbara i sugeruje głośniki, stąd moje zapytanie.

Bla bla bla, taaaaa czytałem takich co to nawet lampowy wzmacniacz zalecają do TV, a co jak już to już ałłłdiofilssssko pełnym ryjem, a goście nie "wyjdom" z zachwytu.

Nie wiem, nie jestem każdy. 

Ale skoro wyraźnie się okresliłeś,  że nie ma być wzmacniacza,  nie ma być amplitunera, a "fajerwerków" nie potrzebujesz, to poza soundbarem pozostaja ci jakies aktywne monitorki, "alboco", tylko tu może być loteria.

Rozumiem, że ma być tylko lepiej niż z TV, żadnych udziwnień 5.1 i wodotrysków, to myślę, że soundbar się sprawdzi, są takie 2.1 belka pod TV ma 2 wbudowane glosniki i do tego woofer, dziś już po BT bezkabli, a podobno są wersje z radio, spotify itp.

Przecież  nie ma to przestawiać ścian,  nie ma być kinem domowym, ma za to polepszyć dźwięk jaki wydobywa się z TV,  wtym wypadku nie rozumiem "negatywów" pod adresem soundbara.

 

 

Wiesz co,  tak na szybko kliknij sobie i poczytaj.

https://www.tophifi.pl/aktualnosci/jak-poprawic-dzwiek-z-telewizora

https://allegro.pl/artykul/jak-latwo-poprawic-dzwiek-telewizora-przeglad-niedrogich-soundbarow-do-500-zl-93023

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Miras23 napisał:

Na pewno zagra to lepiej w muzyce niż soundbar.

Przemek napisał: 

"muzyka czasami", więc nie jest to priorytet, domyślam się, że nie jest jakimś melomanem audiofilem.

31 minut temu, Miras23 napisał:

Yamahą Pianocrafy MCR 370 lub Panasonic PMX 92

Jakieś rozwiązanie,  tylko coaxem w to nie wejdzie, chyba, że przez jakiś konwerter.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, Miras23 napisał:

no to co, skoro i tak obydwie te mini wieże zagrają lepiej niż soundbary :) Nie ma co się oszukiwać, że tanie soundbary nie grają w ogóle w audio. 

Tak, tylko, że przy tych miniwieżach, zaraz powstanie kolejny wątek,  ze brakuje mu basu i pierdyknięcia na filmach 😁

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, zawsze można tam dokupić subwoofer żeby to wzmocnić. Z membran 10 cm oczywiście nie uzyskasz dużego basu, ale nie wiemy jak do końca będzie ustawiony sprzęt. Słyszałem MCR 370 w 25m2 z głośnkami dosuniętymi do końca ściany(bass reflex tył) i na prawdę działo się na tym basie do pewnej głośności. Sądzę, że powinno starczyć na początek.

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie mam.

który z tych 3ech zestawów zagra najlepiej z tv? czy warto dopłacać do soundbarów czy ten zestaw 2.0 wystarczy?

1. Focal dimension + sub

2. jbl 5.1

3. smsl ad18 + MAGNAT QUANTUM 723

 

3 to najtańsza opcja i pytanie czy zagra porównywalnie jak pierwsze dwie?

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju w Salony Denon udało mi się wyrwać Marantz M-CR 511 + Polk S20E za 1800 zł i takie coś pewnie by Cię satysfakcjonowało. Gra to ładnie i mocno, basu nie brakuje, w filmach również. No i można podłączyć pod TV za pomocą złącza optycznego.

Tyle że niestety dziś nie mają w ofercie tak fajnych okazji. Przeszukaj ewentualnie ich propozycje z outlet, postaraj się wytargować jakąś dobrą cenę za dany zestaw. Widzę że mają takiego Marantz w outlet za 1199 PLN. Pytanie ile by Ci policzyli za niego w totalu z jakimiś sensownymi kolumnami, tj. nie takimi które nadają się do cichego pląsania wieczorową porą.

Jeśli nie znajdziesz nic ciekawego, to soundbar będzie chyba najlepszą alternatywą, zwłaszcza gdy muzyka/filmy są 50/50. W muzyce sounbar brzmi słabiej niż kolumny, ale w filmach soundbar będzie miał raczej sporą przewagę nad małymi podstawkami, tj. takimi jakie możesz zmieścić w tym budżecie.

Edytowano przez Radosław Zasadziński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Czekaj czekaj,

Basu nie brakuje, a to nie Ty założyłeś post o dodatkowym subie?:)

Spodziewałem się tego pytania. Tak, nie brakuje, co nie znaczy, że nie można go zrobić jeszcze lepszym.

Jak czytam posty, gdzie ludzie zastanawiają się czy wymiana kabelków z "takich, na inne za bimbalion złoty" poprawi im dźwięk, to nie powinno Cię dziwić moje pytanie o sub-a.

Jakbyś był przejazdem w Warszawie, to mogę Cię zaprosić i posłuchasz jak to u mnie gra. Nie wiem czy jest to kwestia niezłej akustyki pomieszczenia czy samego systemu....pewnie wypadkowej wszystkiego. Ale pamiętam ze jak w pokoju odsłuchowym pierwszy raz usłyszałem ten zestaw, to najpierw oglądałem go dookoła, szukając gdzie podpięty jest sub :). Nie było :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, aktualnie zestaw Marantz M-CR 511 + Polk S20E przekracza mój budżet. W sklepach typu MM powierzchnia jest tak duża że i tak nie ma opcji weryfikacji soundbarów. Nie chcę też wyrzucić pieniędzy w błoto a mam wrażenie że im więcej czytam tym mniej wiem. Chciałem jakieś głośniki przypasować do tego smsl bo taka wielkość wzmacniacza jest do zaakceptowania ale w związku z tym że opcji za dużo nie ma to o soundbarze myślałem. Pytanie tylko zaczyna się do jakiego budżetu warto kupić soundbar a od jakiego lepiej zainwestować w zestaw 2.0/2.1 ... . Dodam że używki odpadają... .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2019 o 23:17, Przemysław Kaczmarek napisał:

Witam, poszukuję nowego zestawu stereo do tv.  Koszt to max 1500zł. Głównie będę ich używał do filmów, muzyka czasami. Kolumny muszą być podstawkowe. Nie chcę amplitunera czy wzmacniacza ze względu na gabaryty, chyba że mówimy o smsl ad18. Wymagania to pilot i BT. Nie oczekuję fajerwerek ale prio to podniesienie jakości dźwięku z tv. Polecicie coś?

Kup sobie coś z Edifiera. To dosyć przyzwoite systemy i w zupełności wystarczą. 

Np. Edifier S360DB lub tańszy S350DB.

Tutaj masz całą kategorię - https://www.edifier.pl/pol_m_Glosniki-bluetooth-227.html

Edytowano przez 5k7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Przemysław Kaczmarek napisał:

Masz rację, aktualnie zestaw Marantz M-CR 511 + Polk S20E przekracza mój budżet. W sklepach typu MM powierzchnia jest tak duża że i tak nie ma opcji weryfikacji soundbarów. Nie chcę też wyrzucić pieniędzy w błoto a mam wrażenie że im więcej czytam tym mniej wiem. Chciałem jakieś głośniki przypasować do tego smsl bo taka wielkość wzmacniacza jest do zaakceptowania ale w związku z tym że opcji za dużo nie ma to o soundbarze myślałem. Pytanie tylko zaczyna się do jakiego budżetu warto kupić soundbar a od jakiego lepiej zainwestować w zestaw 2.0/2.1 ... . Dodam że używki odpadają... .

Idź do któregoś sklepu, dobierz coś i zapytaj ile policzą Ci łącznie. Nie patrz na ceny ze strony. Sklepy dają od nich sore rabaty na całe zestawy. Ja też pierwszą cenę jaką usłyszałem to 2350, a ostatecznie wyszedłem ze wszystkim za 1800.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2019 o 20:20, Przemysław Kaczmarek napisał:

pytanie mam.

który z tych 3ech zestawów zagra najlepiej z tv? czy warto dopłacać do soundbarów czy ten zestaw 2.0 wystarczy?

1. Focal dimension + sub

2. jbl 5.1

3. smsl ad18 + MAGNAT QUANTUM 723

 

3 to najtańsza opcja i pytanie czy zagra porównywalnie jak pierwsze dwie?

Ja również stawiał bym na opcję 3. Gdyby budżet pozwolił i nie potrzebujesz wyjścia słuchawkowego to ad18 zamienił bym na Q5 pro + Chromecast Audio ( o ile masz internet wi-fi z działająca siecią lokalną i smartpon z androidem ) To sprawdza się lepiej niż bluetooth . Adapter bluetooth też można podłączyć do wejścia analogowego. Myslę ze to powinno dać znacznie lepszy dźwięk niż dwie pierwsze opcje.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radosław ale ja znam ten system. Oczywiście kwestia akustyki ma tu kluczową rolę. Jeśli jesteś zadowolony to bardzo dobrze. Osobiście jakoś nie specjalnie jestem fanem Polk audio serii signature, może dlatego.

Ale i tak się zgadzam że kupowanie belki to tylko po to żeby lepiej oglądnąć wiadomości.

14 godzin temu, GleNinja napisał:

Moim zdaniem wystarczy w zupełności JBL 3.1.

Kupiła go moja koleżanka i jest megazadowolna.

Myślę, że nie warto wydawać na soundbrar, ale jeśli dysponujesz większą kwotą to amplituner stereofoniczny i dobre głośniki załatwią sprawę

Obawiam się jednak że to nie jest dobry wyznacznik. Nie twierdzę że wszystkie kobiety tak mają ale u nich minimalizm i wygląd odgrywa dużo , dużo większą rolę niż kwestia dźwiękowa. Po prostu widzę to z doświadczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...