Skocz do zawartości

Bowers & Wilkins 706 S2 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

9 minut temu, Dedal75 napisał:

Najwidoczniej tego nie potrzebujesz 😊 Czy potrzebujesz 🤔?

Pytasz, czy potrzebuję więcej barwy i ciepła w dźwięku ze swojego obecnego systemu? Może nie tak, że potrzebuję, ale nie pogardziłbym. ;) Zawsze przyda się więcej, ale teraz już wiem, że ma to swoją cenę i to liczoną nie tylko w poborze mocy czy złotówkach. Z SOL-em II przegiąłem w stronę barwy, tracąc na czytelności odtwarzania niektórych płyt. Potem, przy kolejnych zmianach sprzętu starałem się mocno zyskać na kontroli i przejrzystości, jak najmniej przy tym tracąc na barwie. I to się w końcu udało. Takiej barwy w muzyce akustycznej jak z SOLa II, to nie mam w obecnym systemie. Ale, jak podliczyć punkty w różnych kategoriach, to w sumie sporo zyskałem. Straciłem tylko finansowo.  ;)

Myślę, że Twój Bright, jak na swój budżet, rewelacyjnie łączy właśnie barwę i ciepło z kontrolą. Gdybym go kiedyś kupił zamiast SOL-a II, to może bym przy nim pozostał. Czyli jednak lampy w pre górą. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, LeonidK napisał:

Powtarzając pytanie, które się zawieruszyło na końcu poprzedniej strony - co myślicie o Yaqin MS-30L lub po taniości Rega Brio-R?

Niestety, ja do Regi dopiero się przymierzam, Yaqina też nie słyszałem. A mam taką dziwną przypadłość jak na obecne czasy, że nie wypowiadam się na temat czegoś, czego nie wiem.

17 minut temu, Rafał S napisał:

Z SOL-em II przegiąłem w stronę barwy, tracąc na czytelności odtwarzania niektórych płyt.

Ja miałem takie wrażenie z Haiku Bright IV. Niektóre kawałki, to był miód, ale inne aspekty już nie tak fajne.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rafał S napisał:

Najlepiej, żeby się tu wypowiedział Piotr ( @nowy78 ), który chyba jest ekspertem od klasy A. :)

Kalumnie i pomówienia.

Wprawdzie rzeczywiście użytkuję A klasowy wzmacniacz, jednak naprawdę nie czuję się kompetentny do ogólnego wypowiadania się w kwestii cech charakterystycznych brzmienia, prezentowanych przez tego typu wzmacniacze. A to z tej prostej przyczyny, że miałem i nadal mam w domu słownie jeden :D  Tak więc do eksperctwa mi bardzo daleko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak, waszym zdaniem, 706/707 S2 wypadają całościowo* w porównaniu z LS50 Meta, np. pod względem naturalności brzmienia instrumentów akustycznych? Miałem niestety zbyt krótki odsłuch Bowersów, żeby wyrobić sobie rzetelną opinię. Słuchając 707 S3 z SMSL A300 odniosłem wrażenie, że wycofana średnica nadaje nieco sztucznej barwy smyczkom czy fortepianowi. Oczywiście połączenie było fatalne, a na Rotelu A11 miałem dosłownie 5 minut, bo już zamykali salon, a biorąc pod uwagę uprzejmość obsługi nie zamierzam tam wracać. Odnotowałem, że brzmienie zaczęło nabierać naturalności i może ta średnica trochę się wypełnila, ale zdecydowanie trzeba by pójść w tym kierunku jeszcze dalej, a nie wiem, na ile jest to możliwe. Wiem, że żaden wzmacniacz nie wypełni dużej dziury w paśmie, ale wiele cech tych Bowersów zrobiło na mnie takie wrażenie, że ciągle mi chodzą po głowie. A wracając do LS50 Meta to średnica była super, za to wszystko inne mdłe i bez życia z SMSL A300, a nie stać mnie na Hegla za 20 tys. i sub SVS.

*rozumiem przez to m.in. brak suba przy porównaniu oraz wzmacniacz w "rozsądnym" przedziale cenowym, powiedzmy że mogę wydać ~2500zł na używany, czyli poziom Atoll IN100SE.

Edytowano przez LeonidK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, LeonidK napisał:

Słuchając 707 S3 z SMSL A300 odniosłem wrażenie, że wycofana średnica nadaje nieco sztucznej barwy smyczkom czy fortepianowi.

Słuchałem w domu czterech modeli Bowersa z mid-wooferami z nowej plecionki i uważam, że np. wokale są z nich bardzo dobre. Można mieć jakieś zastrzeżenia do szybkości, ale barwę mają ładną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kraft napisał:

Słuchałem w domu czterech modeli Bowersa z mid-wooferami z nowej plecionki i uważam, że np. wokale są z nich bardzo dobre. Można mieć jakieś zastrzeżenia do szybkości, ale barwę mają ładną.

Wokale rzeczywiście są super (mówię cały czas o 707 S3 w nadziei, że nie ma dużych różnic w porównaniu z serią S2), jest dużo powietrza i są realistycznie zawieszone między kolumnami, ale w symfonice często dołki na średnicy od razu wychodzą. Mógłbyś posłuchać fragmentu np finału 9 symfonii Schuberta i napisać, jakie masz odczucia co do pełni brzmienia orkiestry? Wiem, że Ty masz teraz 606 bodajże? Ale charakterystyka współczesnych Bowersów jest raczej dojść zbliżona. https://tidal.com/track/78826050

Edytowano przez LeonidK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft napisałes w swojej recenzji 707 S2 coś takiego, że bardziej zachęcają do sięgania po kolejne płyty niż 706, ale bez większych szczegółów. Mógłbyś napisać coś więcej o różnicach jeśli pamiętasz jeszcze? Do mojej kubatury oba modele by się sprawdziły, czy w 707 nie czułeś, że np. dźwięk był za mały? 5'' woofer jednak trochę budzi moje obawy, z drugiej strony Mety sobie nieźle dawały radę w dużym pomieszczeniu, a one mają bodajże 5.25''.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

706 robiły chyba największe "Wow!"ze wszystkich kolumn jakie u siebie miałem. Ale na dłuższą metę były męczące. Były mistrzami krótkich przelotów. 707 były lepiej zbalansowane. Nie tak efektowne, ale za to długodystansowo bardzo satysfakcjonujące. A czy dźwięk mały? No monitory mają nieco mniejszy. Deficyt najniższego basu odbiera nieco wrażeń przestrzennych. Jakby mi dawali do wyboru 706 lub 707 to miałbym zgryz;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...