Skocz do zawartości

Bowers & Wilkins 706 S2 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

A może te B&W są dla seniorów, aby nie powiedzieć dziadków? :). Pierwsze moje monitory to B&W 706S2. Jak wszystkim zapewne wiadomo w tym naszym audio, najważniejsze są zmiany, ponieważ nie jest się nigdy zadowolonym, a więc szukając następców, miałem u siebie wypożyczone, następujące znakomitości:

- PMC Twenty 5.22i

- Quadral Aurum Sedan 9

- ProAc Response D2R

- B&W 705 Signature

Zgadnijcie, które wybrałem?

To tylko kwestia czasu młodzieży, że Wam też będzie odpowiadało takie brzmienie :) 

Edytowano przez MMarek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MMarek napisał:

 szukając następców, miałem u siebie wypożyczone, następujące znakomitości:

- PMC Twenty 5.22i

- Quadral Aurum Sedan 9

- ProAc Response D2R

- B&W 705 Signature

Wynik już znamy od dawna, ale chętnie obejrzelibyśmy cały mecz. Może choć krótka relacja? :) Czy wszystkie grały z Naimem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.bowerswilkins.com/en/collaborations/volvo

a propos b&w , kolega ma volvo s90 , wspominał jak b&w chciał stworzyć super dźwięk w którejś z marek premium , bmw , merc itp. odmówili gdyż firma chciała mieć dowolność i wpływ na projekt wnętrza pod system. Jedynie volvo się zgodziło , dźwięk w aucie jest spektakularny ;) 

To ,że niektóre marki mają kolumny budżetowe i na mocnym hi-endzie to nic złego , maluczcy mogą uszczknąć z inżynierii i rozwoju nie wydając na to kupy $$$

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafał S napisał:

Wynik już znamy od dawna, ale chętnie obejrzelibyśmy cały mecz. Może choć krótka relacja? :) Czy wszystkie grały z Naimem?

Tak wszystkie z Naimem, jeszcze Atomem. Powiem tak, wszystkie grały dla mnie dobrze, ale B&W w moim przekonaniu najlepiej. Przepraszam, ale proszę nie liczyć na barwne opisy, wystarczy zerknąć na moją sygnaturę :) 

https://forum.audio.com.pl/topic/84349-sprawozdanie-z-audiofilskiej-orgietki-vol2/?tab=comments#comment-460445

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MMarek napisał:

Tak wszystkie z Naimem, jeszcze Atomem. Powiem tak, wszystkie grały dla mnie dobrze, ale B&W w moim przekonaniu najlepiej. Przepraszam, ale proszę nie liczyć na barwne opisy, wystarczy zerknąć na moją sygnaturę :) 

https://forum.audio.com.pl/topic/84349-sprawozdanie-z-audiofilskiej-orgietki-vol2/?tab=comments#comment-460445

 

A mi kiedyś pisałeś, że PMC w ogóle Ci się nie podobały 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Czy ten Bowers taki masowy.

W żadnym razie nie jest to marka masowa, nie wiem skąd takie twierdzenie. Raczej, w przeciętnym mniemaniu, to górna półka.

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

b&w chciał stworzyć super dźwięk w którejś z marek premium

Nie powiem, dałabym sobie w aucie zamontować zamiast smętnego noname, które mam.

2 godziny temu, Grzesiek202 napisał:

B&W gra w dość podobnym stylu do Focali Aria.

Pewnie w tym właśnie szkopuł.

Ale nie miałam w domu, prawie nie słuchałam więc kto wie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bowers ma i serie dla zjadaczy chleba którą spokojnie można jako kino domowe wstawić i trafić do szerszego klienta, ale marka ma też konstrukcje wysokiej klasy. Mają oczywiście swoje brzmienie jednym odpowiada drugim nie, ale jest to marka zasłużona i tu nie ma o czym gadać. To były jedne z pierwszych poważnych kolumn jakie słuchałem. Już nawet nie pamiętam które dokładnie, ale faktycznie wtedy zrobiły robotę twitter na górze, salka ogarnięta akustycznie no robiło to wrażenie dziś już wolę inne granie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Cześć ludzi zaczyna od "swojego grania" i dąży do neutralnosci i wierności przekazu, a inna część... odwrotnie ;)

Neutralność, która dla każdego oznacza co innego. Ostatnio np dowiedziałem się, że ATC, ktore przez niektórych uchodzą za wzór neutralności, są bardzo podkolorowane. Za to dane było mi słychać kolumn, które ich właściciel uważał za wzór neutralności i szczerze powiem, średnio mi to podeszło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Gdybyś chciał kiedyś panie Marku jednak zmienić swoje Bowersy na coś bardziej niszowego, to na AVS naim taki jak Twój, grał z super fajnymi Litweskimi monitorami. Wystawca nawet proponował mi 20 % rabatu, co dawało jakieś 28k PLN 😝

Czy to czasami nie były te monitory, których słuchaliśmy na zlocie w Sopocie? Jeśli tak, to nie chciałbym się zamienić.

1 godzinę temu, lpomis napisał:

@MMarek - to ta sąsiadka co w każdy piątek przynosi ciasto albo sałatkę? ;)

Z żalem stwierdzam, że nie przynosi, ale może się domyśli, że uwielbiam te smakołyki :) 

Monitory litewskie.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MMarek napisał:

Powiem tak, wszystkie grały dla mnie dobrze, ale B&W w moim przekonaniu najlepiej.

https://forum.audio.com.pl/topic/84349-sprawozdanie-z-audiofilskiej-orgietki-vol2/?tab=comments#comment-460445

Dzięki, oczywiście już kiedyś czytałem tę relację, ale zdążyłem zapomnieć, że w finale wystąpiły też monitory ProAc. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Przeczytałem gdzieś, że Bowersy 706 S2 mają jeszcze bardziej wycofaną średnicę niż 707 S2. Prawda to? Zastanawiam się nad jednym z dwóch modeli, ale słyszałem tylko 707 S3 i tam nieco chuda średnica była zauważalna, więc jeśli 706 S2 są pod tym względem gorsze, to odpadają. Z tym, że 707 S3 w TopHiFi sprawiały wrażenie, że próbują grać większym dźwiękiem, niż są w stanie, co dawało dosyć dziwny efekt, dlatego wolałbym jednak pójść w większy model. 

W TopHiFi zostały tylko egzemplarze outletowe serii S2, więc zamówić się tego przez internet nie da, sprowadzać do Katowic im się nie chce a odsłuch 707 S2 w Katowicach jest niemożliwy 'bo opakowanie jest zafoliowane i jak Pan nie kupi to i tak ktoś inny to zaraz weźmie', dlatego zastanawiam się nad używkami, obecnie różnica w cenie to 700zl. 

Edytowano przez LeonidK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, LeonidK napisał:

Przeczytałem gdzieś, że Bowersy 706 S2 mają jeszcze bardziej wycofaną średnicę niż 707 S2. Prawda to?

Powiedziałbym, że można odnieść takie wrażenie przez to iż grają jeszcze trochę jaśniej od 707. W obu modelach rzeczywiście średnie częstotliwości nie wiodą prymu. Ja mam 706 i jestem w każdym razie zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, LeonidK napisał:

W TopHiFi {...} sprowadzać do Katowic im się nie chce a odsłuch 707 S2 w Katowicach jest niemożliwy 'bo opakowanie jest zafoliowane i jak Pan nie kupi to i tak ktoś inny to zaraz weźmie'

Ja tez niedawno mialem nieprzyjemnosc z Topem w Katowicach, no szczerze to obsluga do wymiany... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Potwierdzam. Lampka w przedwzmacniaczu, albo wzmacniacz hybrydowy ze światełkiem mocno dodaje koloru i ciepła w tym zakresie, zmieniając jednak również inne rzeczy.

Co do zasady, pewnie tak, ale różnie to bywa. Hybryda wcale nie gwarantuje nasyconej barwy. Przykładem LAI IA 200 HB, który mimo lampek grał bardziej bardziej sucho od mojego starego SOL-a II. LAR był lepszy w niektórych aspektach, ale akurat nie pod względem ciepła czy barwności. Z mojego skromnego doświadczenia - trochę klasy A na pokładzie czystego tranzystora też może ocieplić dźwięk (różne SOLe od Haiku i Gato Amp 150). Najlepiej, żeby się tu wypowiedział Piotr ( @nowy78 ), który chyba jest ekspertem od klasy A. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, stach_s napisał:

Ja tez niedawno mialem nieprzyjemnosc z Topem w Katowicach, no szczerze to obsluga do wymiany... 

Tragedia, to był mój trzeci kontakt z nimi w ciągu ostatniego roku i ciągle to samo. Szkoda, bo Bowersy mnie zainteresowały najbardziej ze wszystkich dotychczas testowanych modeli, ale ze względu na obsługę chyba będę musiał zaryzykować z używką z Allegro i ew. bawić się w odsprzedawanie. Co z tego, że słyszałem 707 S3 (rozmawialiśmy o S2, a podpięli S3, zorientowałem się dopiero po godzinie po innych terminalach), skoro to model 2x droższy? Być może różnice są marginalne, a może nie. Traktują klientów jak idiotów, oczekując, że kupią kota w dwóch workach, bo po pierwsze chcą sprzedać model podobny, ale nie do końca ten sam, a po drugie nie wypożyczają do domu nawet za kaucją. Z regulaminu wynika także, że produkty odebrane w sklepie nie podlegają zwrotom. W Katowicach polecam MP3store - pan Krystian to złoty człowiek. Doradzi, wysłucha, da się normalnie pogadać, jak chcecie posłuchać czegoś konkretnego to wszystko ściągnie z drugiego końca Polski.

 

Powtarzając pytanie, które się zawieruszyło na końcu poprzedniej strony - co myślicie o Yaqin MS-30L lub po taniości Rega Brio-R?

Edytowano przez LeonidK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rafał S napisał:

Co do zasady, pewnie tak, ale różnie to bywa. Hybryda wcale nie gwarantuje nasyconej barwy. Przykładem LAI IA 200 HB, który mimo lampek grał bardziej bardziej sucho od mojego starego SOL-a II. 

Najwidoczniej tego nie potrzebujesz 😊

Czy potrzebujesz 🤔?

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...