Skocz do zawartości

NAD C356 bee po modyfikacji + Marantz 6004 + MA Gx100 + bluesound node 2i + Arcam irdac + zasilacz Tomanek. Co dalej?


HietalaFan

Recommended Posts

Kłaniam się audiomaniakom i melomanom.

Panowie i Panie, proszę o pomoc w wyborze lub wyborach. 

Ze względu na bardzo zróżnicowany przypływ gotówki po kolei od zestawu z Marantz 6004 ( CD jak i wzmak) + Monitor Audio Bx2, doszedłem do momentu posiadania sprzętu jak w temacie. Bardzo proszę o informację, czy jest szansa na polepszenie tego zestawu? Od razu powiem, że głośniki kupiłem w lutym br. z drugiej ręki za horrendalne pieniądze ze stojakami w cenie. Ich wymiana nie wchodzi w grę 

NADa mam dwa lata i po modzie od 2 miesięcy. On jest naprawdę dobrym i mocnym wzmacniaczem. 

Muzyka to dużo rocka, bardzo dużo progresywnej muzyki w stylu Camel, Millenium, Galahad itd..... dużo jest bluesa i nawet country. Sporo songwriterow pokroju Neila Younga. Jest również i heavy metal. 

Czy wymiana odtwarzacza na jakiś transport da radę i coś zmieni, jeśli nawet wykorzystuje do wszystkiego IRdac? Na nim pracuje i odtwarzacz, streamer, nawet konsola xbox 

Myślałem o zmianie wzmacniacza na Marantz 8005 lub 8006 z sentymentu do pierwszego zestawu, po którym ostał się jeszcze CD. Czy jednak będzie to cofanie się w tył lub minimalny upgrade? 

Prosze o porady, trochę błądzę czytając fora. Nowy sprzęt wchodzi w rachubę, ale zapewne po dozbieraniu kasy. Obecny budżet przy sprzedaży jednego z klocków ( od 2000-3500). Budżet jest zależny od tego, co się uda sprzedać i co pójdzie jako pierwsze na aukcję. 

...... A może to gonienie króliczka? :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No ale uważasz że jak gra NAD 356BEE po modzie?

Czy to modyfikacja u mudy44?

Oceniasz go pozytywnie?

Bo tak, kolumny zostaną, DAC zostanie, sieciówka też. Więc albo CD albo wzmak. Może on Ci po prostu nie podszedł mimo że gra lepiej.

To na pewno trochę gonienie królika.

Ale jeśli miałbyś możliwość testu przed zakupem to sprawdź inny CD. Jego łączysz analogowo czy przez Arcama?

Ewentualnie sprawdź inny wzmak. Może wspomniany Marantz PM 8005, nowe były wyprzedawane za 3500 więc dostaniesz używany taniej. Albo NAD 375 / Roksan K3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dzięki za odpowiedź. 

Odtwarzacz jest tak naprawdę na chwilę obecną tylko transportem. Wszystko, od odtwarzacza CD po streamer jest puszczane przez Arcama. Może tutaj leży też problem? 

Modyfikacja u mudy po pozytywnym odsłuchu u szwagra, który posiadał c356 w dwóch wersjach. Bez i z modyfikacją. Wzmacniacz jest naprawdę fajny, na pewno do ciężkiej muzyki lepszy niż Marantz, ale Marantza pamiętam i miło wspominam z jego kulturą i bardzo spokojnym przekazem. Tutaj blues czy muzyka akustyczna dawały sporo radości. 

Wiem, że na tym etapie mógłbym zakończyć poszukiwania, ale znaleźć 8005 nie jest trudno i ceny są w miarę akceptowalne. 8006 słuchałem ale niestety z innym zestawem głośników i konkluzja jest prosta - Marantz od 6004-7004 tylko trochę lepiej, bardziej przestrzennie i z większą mocą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jestem szczęśliwym posiadaczem 356 po mudyfikacji. Jakis czas temu chciałem go nawet wymienić, ale cos lepszego to zaczynało się od poziomu Creek A100 czyli gdzies od 6tys w górę a i to nie rozwiązywało wszystkich problem a w szczególności jakości niskich tonów. Podkreślam jakości bo ilościowo było ok. Sama mudyfikacji w tym temacie to już był postęp. Poszedłem więc innym tropem i zająłem się akustyką pomieszczenia, a że fizycznie nie mam zbyt dużych możliwości adaptacji pokoju to moje zainteresowanie padło na system DSP a konkretnie Dirac Live. Zakupiłem takowy wraz z urzadzeniem Nad 658, ale to nie musi byc to bo są tez sporo tańsze dostepne MiniDSP. Różnica po korekcji kolosalna in plus oczywiście. Generalnie polecam poczytać wątek:  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2020 o 20:51, HietalaFan napisał:

Kłaniam się audiomaniakom i melomanom.

Panowie i Panie, proszę o pomoc w wyborze lub wyborach. 

Ze względu na bardzo zróżnicowany przypływ gotówki po kolei od zestawu z Marantz 6004 ( CD jak i wzmak) + Monitor Audio Bx2, doszedłem do momentu posiadania sprzętu jak w temacie. Bardzo proszę o informację, czy jest szansa na polepszenie tego zestawu? Od razu powiem, że głośniki kupiłem w lutym br. z drugiej ręki za horrendalne pieniądze ze stojakami w cenie. Ich wymiana nie wchodzi w grę 

NADa mam dwa lata i po modzie od 2 miesięcy. On jest naprawdę dobrym i mocnym wzmacniaczem. 

Muzyka to dużo rocka, bardzo dużo progresywnej muzyki w stylu Camel, Millenium, Galahad itd..... dużo jest bluesa i nawet country. Sporo songwriterow pokroju Neila Younga. Jest również i heavy metal. 

Czy wymiana odtwarzacza na jakiś transport da radę i coś zmieni, jeśli nawet wykorzystuje do wszystkiego IRdac? Na nim pracuje i odtwarzacz, streamer, nawet konsola xbox 

Myślałem o zmianie wzmacniacza na Marantz 8005 lub 8006 z sentymentu do pierwszego zestawu, po którym ostał się jeszcze CD. Czy jednak będzie to cofanie się w tył lub minimalny upgrade? 

Prosze o porady, trochę błądzę czytając fora. Nowy sprzęt wchodzi w rachubę, ale zapewne po dozbieraniu kasy. Obecny budżet przy sprzedaży jednego z klocków ( od 2000-3500). Budżet jest zależny od tego, co się uda sprzedać i co pójdzie jako pierwsze na aukcję. 

...... A może to gonienie króliczka? 🙂

Czego Ci brakuje w tym dźwięku? Audiofil zawsze goni króliczka ale naprawdę odczuwalne zmiany daje wymiana zestawów głośnikowych, potem długo nic, a potem wymiana wzmacniacza. Daruj sobie wymiany CD, transportu, dopóki kolumny i wzmacniacz nie są najwyższej klasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek001 napisał:

Czego Ci brakuje w tym dźwięku? Audiofil zawsze goni króliczka ale naprawdę odczuwalne zmiany daje wymiana zestawów głośnikowych, potem długo nic, a potem wymiana wzmacniacza. Daruj sobie wymiany CD, transportu, dopóki kolumny i wzmacniacz nie są najwyższej klasy.

Naprawdę Monitor Audio Gx nie jest wysokiej klasy głośnikiem? Właśnie chciałbym dopasować klasowo wzmacniacz do tych kolumn.... Ale komentarz odnośnie kupna nad c368 są całkiem sensownymi poradami... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, a teraz pytanie, jeśli nie zmieniać wzmaka, bo faktycznie inwestycja musi być dużo poważniejsza, to co powiecie na wymianę :

Arcam irdac z zasilaczem Tomanka + posiadany od niedawna Aune T1s najnowszej edycji na Marantz HD Dac1

Może w ten sposób zmodyfikować granie, po prostu innym przetwornikiem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slaw0001 napisał:

Pro Ject Pre box S2 Digital

OK, dzięki za propozycję. Niestety odpada, chociaż markę ze względu na bliskość do Cieszyna znam bardzo dobrze. Były i wzmacniacze słuchawkowe i gramofonowe. Za mało wejść cyfrowych. Arcam obsłuży 2x coaxial, 2 x toslink, a i tak mam za mało dziurek. Konsola to odtwarzacz blu ray, CD po coaxial, Node 2i również po coaxial, TV po optyku wraz ze wspomnianą konsolą. 

Zaznaczam, że zależy mi trochę na odbasowieniu zestawu. Po odłączeniu irdac gra gorzej, ale nie męczy basem. Lubię jak jest selektywność bez podbijania, stąd wcześniej zmiana RX 2 na. Gx100. Głośnik niskotonowy jest mniejszy o prawie 20%

Edytowano przez HietalaFan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomaz75 napisał:

Ale napisz proszę co zmieniło się w dźwięku po modzie?Bo zastanawiam się czy nie zlecić,a czego brakuje?

Na pewno nie to, co jest opisywane. Jakieś cuda, że nagle wzmacniacz gra inaczej. 

Istotnie jak podpinałem arcam irdac bezpośrednio do końcówki mocy w tym wzmacniaczu to zmieniało się już wtedy bardzo dużo. Widać, że to najmocniejszy punkt tego wzmacniacza. 

Po modzie gra ładniej, na pewno bas nie jest tak gesty i wkurzający. Ale czy zmieniła się stereofonia, brzmienie. Praktycznie jest to samo, jeśli wyrzucimy zworki i wepniemy do niego DAC lepszej klasy z regulowanym poziomem głośności. 

Co również in plus? Z tymi kolumnami, czyli monitor audio gx 100 wysokie tony zostały złagodzone. Nie ma sybilantow. Zmiana mówiąc uczciwie jest, ale czy aż tak potrzebna, mam wątpliwości. Ten Pan ma jakieś filozofie, a każdy co robił mod Nadów, to później pieje z zachwytu, bo będzie z siebie robił głupka, że wydał kasę, a zmiana subtelna? Więcej radości zrobily mi kable głośnikowe Black Rhodium jive 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu wpisy wydaja sie mowic prawde jak Twoj @HietalaFan. Opisales zmiany jakie slyszysz i bravo dla Ciebie ze miales odwage napisac o tych zachwytach po modach.....

Takie forum to lubie. Nieprzesadzone/rzetelne na ktorym mozna sie oprzeć szukajac info. 👍

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tutaj pierwszy raz i nadal błądzę, szukając złotego środka. 

Będę kupował za tydzień Marantz HD Dac1 i porównam go z Arcam irdac. Jak nie będzie zmiany in plus, to zyskam wzmacniacz słuchawkowy, a arcam będzie sobie dalej plumkał w systemie. 

Następna zmiana to kupno transportu... 

We'll be in touch... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...