Skocz do zawartości

Denon avr-x 1600h 5.1


Adik327

Recommended Posts

Nie podałeś wielkości salonu, zakładam około 22-30 m2. 
W niższym budżecie zaproponowałbym zestaw Quadral Quintas 6500 LE, który wspomógłby subwooferem Jamo J10 Sub. Natomiast w wyższym budżecie optymalny będzie zestaw zbudowany na bazie polskich kolumn Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0 wspomagany aktywnym subwooferem Klipsch R-12SW.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Q21 napisał:

Nie podałeś wielkości salonu, zakładam około 22-30 m2. 
W niższym budżecie zaproponowałbym zestaw Quadral Quintas 6500 LE, który wspomógłby subwooferem Jamo J10 Sub. Natomiast w wyższym budżecie optymalny będzie zestaw zbudowany na bazie polskich kolumn Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0 wspomagany aktywnym subwooferem Klipsch R-12SW.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Mam duży pokój 32m2 podzielony na dwie części audiowizualno odpoczynkową i jadalną po 16m2 nie przedzielone ścianą tylko kominem na którym jest tv. W przyszłości myślę jeszcze o głośnikami sufitowych . Czyli rozumiem że zaproponowane przez Pana kolumny będą lepsze niż to co ja zaproponowałem. W załączniku zdjęcia pokoju. Czeka mnie jeszcze kilka przeróbek aby kolumny się zmieściły ale to nie problem

20200628_093252.jpg

Screenshot_20200628-093504_Gallery.jpg

20200628_093811.jpg

Edytowano przez Adik327
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Stolarz napisał:

A gdzie będzie stał ten Denon x1600h?

Kolumna centralna tam u góry?? Jest tam w ogóle miejsce na kolumnę o głębokości 16/18cm?

Ciężko widzę też jakiekolwiek fronty (te drzwi po prawej...).

Miejsce na fronty wkuję wnęki i przerobie to samo na denona bedzie wieksza półka a centralny wejdzie spokojnie. Całosć przerobie specjalnie pod ten zestaw. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Adik327 napisał:

Miejsce na fronty wkuję wnęki i przerobie to samo na denona bedzie wieksza półka a centralny wejdzie spokojnie. Całosć przerobie specjalnie pod ten zestaw.

Frontowe kolumny chcesz we wnękach postawić?

Amplituner musi mieć miejsce do oddychania. Nie możesz mieć półki na styk. Zagrzeje się tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Stolarz napisał:

 kolumna to instrument.

A ja właśnie słyszałem w jakimś wywiadzie "z bardzo znaną osobą", że kolumna to jednak nie instrument 😁. Tak czy owak z całą resztą wypowiedzi się zgadzam. Aczkolwiek biorąc pod uwagę fakt, że większość z nas ma warunki jakie ma (tudzież żony🤪), musi godzić jakoś warunki lokalowe ze swoim hobby. Tutaj jednak rodzi się pytanie czy wydanie pieniędzy na sprzęt, który będzie jednak umieszczony dość "specyficznie" ma sens?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie byłbym aż tak surowy w ocenie jak kolega @Markcox. Nie wiem czy koledzy znają stronę minhembio.com, tam nasi bogatsi sąsiedzi chwalą się swoimi zabawkami. I o ile rzeczywiście zabawek, aranżacji  wnętrz można często pozazdrościć, o tyle umiejscowienie tych sprzętów jest czasem tak fatalne, że ten demon nad kominkiem wcale nie jest taka tragedią 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja surowy będę. Tu kompletnie nie ma miejsca na "scenę". Do tego jeszcze przy tym skośnym odbiorze. Pewnie, że na upartego może tam poupychać wszystko. Ale ja osobiście, przy takim układzie pomieszczenia i przy dotychczasowym doświadczeniu, 5.1 w ogóle nie brałbym pod uwagę. Ale to ja. Co kto woli ;)

ps. bogatszy, niekoniecznie mądrzejszy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to będzie porazka.

1. Położenie tych kolumn jest więcej niż  - nie dobre. Drzwi będa się o nie ocierać.

2. Rozstaw i względem słuchacza jeszcze gorzej.

Poszedł bym w małe kolumny typowo kinowe. Daj sobie spokój z podłogówkami. 

KEF E305 , ELAC Scralet czy Haco Ambient.

13 godzin temu, Markcox napisał:

a ja surowy będę. Tu kompletnie nie ma miejsca na "scenę". Do tego jeszcze przy tym skośnym odbiorze. Pewnie, że na upartego może tam poupychać wszystko. Ale ja osobiście, przy takim układzie pomieszczenia i przy dotychczasowym doświadczeniu, 5.1 w ogóle nie brałbym pod uwagę. Ale to ja. Co kto woli ;)

ps. bogatszy, niekoniecznie mądrzejszy ;) 

stereo wypadnie jeszcze gorzej.

Stad moja propozycja. Z dwojga złego :/

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Masz bardzo trudne warunki do prawidłowego umieszczenia głośników do kina domowego. Głośnik centralny będzie bardzo wysoko, kolumny frontowe we wnękach. Tutaj należy wybrać coś smukłego tak jak Pylon Audio Pearl 27set i do tego Klipsch R12sw. Alternatywą mogłyby być System Audio Saxo 60 na fronty ale w takim przypadku bardzo mocno wychodzimy poza zakładany budżet. Alternatywą w Twoim przypadku mógłby być zestaw Polk Audio Magnifi Max SR. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...