Skocz do zawartości

W pułapce percepcji.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

15 godzin temu, MariuszZ napisał:

niższy poziom szumu urządzenia i większą dynamikę

 

15 godzin temu, MariuszZ napisał:

w tym zasilanie z kontrowersyjnymi sieciówkami po drodze. 

nie wiem czy to pomoże, szumy i większą dynamikę generuje tor akustyczny. Jedynie co ma jeszcze wpływ  to zły zasilacz, w tym przypadku zmiana kabli i a nawet podpięcie się do elektrowni nic nie pomoże:15_yum:, ale  Whisky pomoże nam zapomnieć o tych problemach:D

Jest tylko jeden element do poprawy urządzenia AGD w domu, które generują zakłócenia w sieci, ale już takich chyba nie produkują:S.

Wątek AA wskazanyB|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karol64208 napisał:

nie wiem czy to pomoże, szumy i większą dynamikę generuje tor akustyczny. Jedynie co ma jeszcze wpływ  to zły zasilacz, w tym przypadku zmiana kabli i a nawet podpięcie się do elektrowni nic nie pomoże:15_yum:

Prąd przemienny w przewodach sieciowych generuje pole EM, które jest źródłem wtórnych prądów wirowych powstających w przewodnikach będących w zasięgu tego pola. Ekran na kablu lub nawet skręcenie przewodów pod odpowiednim kątem minimalizuje natężenie tego pola EM na zewnątrz sieciówki co daje mniejsze zakłócenia w urządzeniach będących w pobliżu. Myślę, że permutacje sygnału 50Hz dostarczanego z sygnałem audio na wejście urządzeń audio tworzące zakłócenia intermodulacyjne mogą psuć jakość muzyki, w tym przypadku niskich częstotliwości. Ekranowany i poskręcany przewód sieciowy nie zaszkodzi, a może okazać się lepszy niż zwykły "komputerowy". 

Ktoś napisze "no dobrze ale przecież interkonekty mają ekran więc pole EM im nie groźne". Mają ale ekran IC w większości przypadków jest również przewodem sygnałowym ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MariuszZ napisał:

Prąd przemienny w przewodach sieciowych generuje pole EM, które jest źródłem wtórnych prądów wirowych powstających w przewodnikach będących w zasięgu tego pola.

ale sobie utrudniasz życie:S to ma sens przy dłuższych odcinkach i z dużym natężeniem prądu.:15_yum:

 

2 godziny temu, MariuszZ napisał:

Ekran na kablu lub nawet skręcenie przewodów pod odpowiednim kątem minimalizuje natężenie tego pola EM na zewnątrz sieciówki co daje mniejsze zakłócenia w urządzeniach będących w pobliżu.

  dla tego nie kupuję urządzeń opakowanych w aluminium, i do tego z lampami na zewnątrz. 

Ale i tak jak zrobisz co piszesz, tego nie odczujesz, wymienić zasilacz, albo proponuje Whisky:15_yum:

Bez urazy, ale niezależnie co byś nie zrobił z przewodami, np. gramiak postawisz obok wzmacniacza czy TV to nic nie pomoże

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karol64208 napisał:

dla tego nie kupuję urządzeń opakowanych w aluminium, i do tego z lampami na zewnątrz. 

Ale i tak jak zrobisz co piszesz, tego nie odczujesz, wymienić zasilacz, albo proponuje Whisky:15_yum:

Bez urazy, ale niezależnie co byś nie zrobił z przewodami, np. gramiak postawisz obok wzmacniacza czy TV to nic nie pomoże

Ja mam tak jak chciałem. Wszystkie przewody zasilające są z ekranem i poskręcane. Wraz z innymi zabiegami audiohigienicznymi pomogło na tyle, że słyszę różnice w brzmieniu przewodów głośnikowych ;) o innych smaczkach w nagraniach nie wspominając. Jest lepiej. Ty audio higienę olewasz co mi zupełnie nie przeszkadza i pewnie słuchasz muzyki nie przejmując się tym zupełnie bo jakość jaką dostarcza Ci Twój sprzęt Cię zadowala.

Nie wiem czemu ma służyć twój wpis zniechęcający do tego typu zabiegów. Przecież nikogo nie próbuję naciągać na kasę, a poskładanie przewodów z ekranem czy zakup gotowego na jakimś ekranowanym Beldenie to groszowe wydatki. To krok naprzód w ulepszaniu jakości odtwarzanej muzyki. Olewanie tego typu zabiegów to przyzwolenie na "hałas" w systemie, a w dalszej kolejności dziwienie się, że innym przewody "graja", a mi nie itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Karol64208 napisał:

sorry, ale i tak masz swoje teorie. 

Jasne. Czasami zupełnie odmienne od Twoich. Wracając do skręcania przewodów. Jeżeli te dwa przewody w obwodzie elektrycznym prądu przemiennego są umieszczone blisko siebie, ich pola magnetyczne są sobie przeciwne. Tym samym dwa pola magnetyczne redukują się nawzajem. Redukują także wszystkie zewnętrzne pola magnetyczne. Efekt ten wzmacnia skręcenie ze sobą przewodów. Redukowanie zakłóceń ekranem zewnętrznym połączone ze skręcaniem przewodów to efektywna metoda zapewnienia osłony (redukcji szumów) dla par przewodów. Jeżeli masz inne zdanie na ten temat to ... Sorry, ale Twoje teorie są nie na czasie.

Tu masz trochę teorii. Co prawda dotyczy komunikacji ale fizyka taka sama dla zasilania będzie ;) 

Pozdro.

Edytowano przez MariuszZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MariuszZ napisał:

zapewnienia osłony (redukcji szumów) dla par przewodów.

widzę że drążysz temat:/, pytanie jakie szumy gdzie itd. Czy chcesz powiedzieć że zmniejsza się szum w kolumnach przy jakiej mocy wzmacniacza itd.  Zmierzyłeś to, masz do tego przyrządy? czy tylko na słuch?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ powiedz mi, bo mnie zaintrygowałeś tymi swoimi zabiegami i niedrogim zasilającymi. Ja mam rzeczywiście bałagan w przewodach może te poskręcane niedrogie zasilające pomogą. Nie wiem czy to istotne Cyrus nie ma w swoich urządzeniach przewodu ochronnego. Jest tylko faza i zero. Wszystkie przewody mam takie zwykle komputerowe oprócz jednego Wireworlda takiego niebieskiego - z tym że on jest płaski podpięty pod źródło do ściany. Podeślij jakiś link do tych co kupowałeś ? Jezeli chodzi o kupno drogich to gdybym miła kupisz kabel za 5000 to wolałbym kupić do kompletu nowiutki CDT Cyrusa albo CDI ale gdyby zabieg nie był bardzo drogi to może spróbuje. Z tym że potrzebuje takich kabli 6 szt...no bo zasilacze, końcówki, wzmacniacz i StreamX. Chyba że odpuszczę do PSXR’ów to 4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fafniak napisał:

I wracamy nieustająco do "poziomu słyszalności" czy mamy jajo sadzone na masce czy może kostkę 1m3 ;)

Wszystkie takie zabiegi cokolwiek poprawiające jakość nawet jak wnoszą niewiele to na pewno się sumują niejako. Niektórzy mówią o efekcie synergii, czyli współdziałaniu różnych czynników, którego efekt jest większy niż suma poszczególnych oddzielnych działań. Ekranowanie przewodów, podkładki antywibracyjne, filtry Emi, pierścienie ferrytowe na przewodach, ustawienie odpowiedniej wysokości tweetera itd. 

Upierasz się, że tych ekranów na kablach nie słychać. Możliwe, że to efekt placebo ale koszt jest niewielki i warto spróbować. 

11 minut temu, Inferno napisał:

Cyrus nie ma w swoich urządzeniach przewodu ochronnego

I dobrze, że nie ma bo nie tworzą się globalne pętle masy. Mogą tworzyć się lokalne, ale tu chodzi głównie o ekranowanie przewodów zasilających. Ekran podłączasz do PE od strony gniazdka w listwie tylko. 

Popularnym przewodem jest Belden 19364 dostępny na allegro po 36 pln/m. Wtyki brałem z Czeskiego alli ale gdybyś chciał raz, a dobrze to warto Viborga wtyki miedziane dla lepszego samopoczucia zamówić 😉. Warto na przewód pierścień ferrytowe dać przy odbiorniku. Tu można też zamówić o odpowiedniej średnicy. Tutriale jak składać są na kanale YT. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inferno napisał:

Nie wiem czy to istotne Cyrus nie ma w swoich urządzeniach przewodu ochronnego. Jest tylko faza i zero.

W tym wypadku ok. Najwiecej problemow właśnie z przewodem ochronnym. Zadbaj tylko jeszcze by zasilajace były troche oddalone od glosnikowych i IC.

Ps: właśnie zauważyłem ze dostales juz odpowiedź.... kurczę cos mi internet nawala

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Inferno napisał:

@Chyba Miro 84 IC mam oddzielone, ale nadzieje na większy porządek upatruje w fakcie że jak będę robił sam kable zasilające to dobiorę sobie idealne długości i nie będą musiały być dziwnie pozwijane.

Ic mozesz zrobic jak najkrótsze. Natomiast z zasilajacymi nie schodzilbym ponizej 2metrow. Nawet jesli tyle nie potrzebujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...