Skocz do zawartości

Recommended Posts

ups... Kto pamięta jak wyciekły maile z europejskiej agencji zdrowia ze szczepionki nie trzymają jakosci ?

FDA wstrzymała szczepionki Johnson & Johnson. Fatalne skutki dla Niemiec (msn.com)

Dnia 9.06.2021 o 09:59, Butler napisał:

Środa - Wieczór, szczepienie AS. W nocy trochę gorączki.

Czwartek - ból głowy rano taki że ciężko ustać na nogach, robię sobie wolne od pracy.

Piątek - trochę lepiej, poszedłem do roboty, ogólnie trochę "połamany" i z bolącym ramieniem, ale dałem radę. Wieczorem jednak 38 na termometrze.

Sobota, niedziela - nadal ten stan podgorączkowy. Co zbiłem lekami, to wracało po 3-4 godzinach to samo. Zrzucam ta nadal na reakcję poszczepienną.

Poniedziałek - doszedł suchy kaszel

Wtorek - Musiałem wcześniej skończyć pracę, samopoczucie bardzo słabe, kontakt z lekarzem i skierowanie na test

Środa - Test. Wynik niejednoznaczny

Czwartek - Ponowny test - pozytywny.

Kolejne 10 dni w łóżku z gorączką w porywach ponad 40 i suchym kaszlem który dostawałem napadowo - nie mogłem przestać nawet przez 20 minut. Pod koniec tego czasu zaczął być męcząco wykrztuśny. W ogóle to kilka dni gdzieś mi "uciekło", jakby ich nie było. Problemu z oddychaniem brak, smak i zapach bez zmian. Ogólnie... masakra.

Czyli potwierdza się to o czym pisałem, że przyjęcie szczepionki może być niebezpieczne w czasie gdy ma się Covid-19 bezobjawowy. Także wykonanie testu przed szczepieniem powinno być obowiązkowe, choć ono też nie wyklucza zakażenia. ŻYCZĘ DUŻO ZDROWIA. POZDRAWIAM!

23 godziny temu, Amarok napisał:

Ileś tysięcy ludzi tego testu nie przeszło, niestety.

Można pisać w ten sposób, ale warto też pisać ile jest ozdrowieńców dla równowagi. Zauważ, że w TV jakoś ciszej wybrzmiewa ilu jest ozdrowieńców a jakoś głośniej ile osób zmarło. Dziwnie jest ten świat skonstruowany, że w telewizji i w internecie mówi się tylko w większości o rzeczach złych a nie dobrych.

23 godziny temu, Janusz Duryn napisał:

Zostali na rok odcięci od służby zdrowia.

To prawda i dla przykładu, żeby nie być gołosłownym kilka przykładów jak wygląda to leczenie.

Ostatnio rozmawiałem ze znajomą, której zmarł wujek. Miał raka i cztery razy przesuwali mu termin operacji. Niestety nie doczekał się zabiegu, przerzuty i dzisiaj już go nie ma na tym świecie.

Na moim osiedlu są trzy przychodnie i w jednej z nich od początku pandemii nie przyjmowani pacjenci tylko porady na telefon. Mówiono, że jak szczepionki to lekarze będą przyjmować normalnie.

Teraz kolejne dwie wizyty mojej matki u specjalistów (wcześniej już pisałem o dwóch takich ze skutkiem można powiedzieć negatywnym, a tym razem pozytywnym);

1) Pacjentka przebadana, tak jak w rzeczywistości to powinno wyglądać. Leki przepisane i jak widać da się.

2) Wszystko jak wyżej, ale tutaj jest ciekawe co powiedział sam lekarz na zakończenie wizyty. Mówi jaki on jest zły na lekarzy, którzy leczą na telefon nie widząc pacjenta i jeszcze nie wykonując badania jeśli takie jest potrzebne.

Kiedyś pisałem też o moim wujku lekarzu, który ma prywatną klinikę i leczenie na telefon skomentował krótko. Lekarze, którzy leczą na telefon powinni dostawać 20% pensji.

15 godzin temu, Sanwing napisał:

Ale co twierdzą że jest to tak zajadła choroba że wybije kilka, kilkanaście procent światowej populacji albo Europejskiej? Choroba jest groźna głównie dla osób w bardzo zaawansowanym wieku i tu śmiertelność jest większa z wiadomych przyczyn. Świńska grypa też była według naukowców i lekarzy niezwykle niebezpieczna. 

Szkoda tylko, że niektóre osoby w podeszłym wieku mają całą pandemię w głębokim poważaniu. Miałem się okazję przekonać o tym naocznie przebywając teraz w jednym z hoteli w Ustroniu przez 2-tygodnie. Masek nie noszą albo mają nie zakryte nosy lub opuszczone na szyi w pomieszczeniach tego hotelu, gdzie jest wyraźny nakaz zasłaniania ust i nosa. My mamy chronić seniorów, bo ponoć to tylko młodzi roznoszą zarazę o oni może nie roznoszą.

Wczoraj oglądałem na TVN Turbo program "zakup kontrolowany" (rok produkcji 2020) i tutaj moje ogromne zdziwienie. Wiadomo jak wygląda formuła tego programu oględziny auta z zewnątrz, a później jazda kontrolna. Kupujący i prowadzący obejrzeli auto w maskach a później w aucie siedzieli bez masek. Dosłownie cyrk na kółkach.

35 minut temu, lysyrafal napisał:

Na moim osiedlu są trzy przychodnie i w jednej z nich od początku pandemii nie przyjmowani pacjenci tylko porady na telefon. Mówiono, że jak szczepionki to lekarze będą przyjmować normalnie.

Dokładnie tak. Po to się szczepili poza kolejnością. Nie mam pojęcia dlaczego państwo tak im zorganizowało pracę.

Też jestem tym faktem zbulwersowany.

18 godzin temu, Sanwing napisał:

Sprawa jest prosta skoro rząd uważa że szczepienie jest niezbędne niech wprowadzi obowiązek szczepienia się i każdy się zaszczepi. Mieszanie w to etyki, własnych odczuć, przekonań to totalny bezsens. Tak jak loterię czy inne pierdoły. Niech poniosą odpowiedzialność za ewentualne powikłania razem z koncernami farmaceutycznymi i wprowadza obowiązkowe szczepienia.

Popieram w 100% a w tej chwili wygląda to tak, że człowiek mający wykonane wszystkie podstawowe szczepienia jest zagrożeniem dla innych. Jak przychodzi do brania odpowiedzialności to jakoś nikomu się nie uśmiecha.

Dnia 14.06.2021 o 10:56, lysyrafal napisał:

Ostatnio rozmawiałem ze znajomą, której zmarł wujek. Miał raka i cztery razy przesuwali mu termin operacji. Niestety nie doczekał się zabiegu, przerzuty i dzisiaj już go nie ma na tym świecie.

Jeszcze uzupełnienie ponieważ przypomniały mi się słowa obecnego ministra zdrowia jak to onkologia jest w Polsce zieloną wyspą.

Ostatnio u mnie dość często słychać też sygnały karetek, chociaż jak widać zakażeń jest dużo mniej, pozostaje mi tylko domyślać czym tj. spowodowane.

41 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

czy wczorajsza gra naszych kopaczy podchodzi pod uboczne skutki szczepienia?

Bardziej widziałbym teorię, iż gra naszych kopaczy była spowodowana tym, iż generalnie im się nie chce bo i po co narażać kolana skoro w klubach zarabiają grubą kasę. Lenie i jeszcze raz lenie bez honoru. Lewy number one a nie pokazał nic - zero żeby to jeden chociaż jakiś trik,...szkoda pisać

4 godziny temu, MarcKrawczyk napisał:

a oni na pewno byli zaszczepieni?

Rozumiem że to żart, bo chyba nie spiskowa teoria dziejów.....teraz kto się nie zaszczepi zostanie mistrzem europy,świata albo i galaktyki.😉

6 godzin temu, lysyrafal napisał:

Ostatnio u mnie dość często słychać też sygnały karetek, chociaż jak widać zakażeń jest dużo mniej, pozostaje mi tylko domyślać czym tj. spowodowane.

Mieszkam niedaleko A4 i też często słyszę sygnały karetek. W łykendy jeszcze częściej...

Napisano (edytowany)

@gienas Ciężko mi w to uwierzyć, że aż tak nagle może być tak dużo wypadków a mieszkam tu od wielu i nigdy tak nie było. Ja to widzę tak, że wraz ze wzrostem temperatury i szybkimi zmianami pogody powoduje wzrost ciśnienia tętniczego, a tym samym prowadzi do udarów mózgu lub zawałów serca. Ludzie byli odcięci od służby zdrowia na dłuższy czas i niestety mamy tego skutki, nie tylko COVID-19 a reszta chorób zniknęła jak za pomocą czarodziejskiej różdżki. Chociaż z drugiej strony ludzie mogą być badani najnowszą aparaturą, a i tak nie są wstanie wszystkiego wykryć jak dla przykładu piłkarz LARS-KRISTIAN ERIKSEN

Edytowano przez lysyrafal

Dnia 15.06.2021 o 12:04, MarcKrawczyk napisał:

czy wczorajsza gra naszych kopaczy podchodzi pod uboczne skutki szczepienia?

Szczepienie nie odgrywa tu ważnej roli, po prostu taktycznie nie odkrywali wszystkich kart przed meczami z Hiszpanią i Szwecją :)

13 godzin temu, MarcKrawczyk napisał:

W rozmowie z Onetem Piotr Wieteska, menedżer zespołu Kult, rozwiewa wątpliwości: — Czasy mamy takie, że ludzie wszędzie widzą COVID, a tymczasem to zdjęcie jest po prostu kontynuacją wczorajszego wieczornego postu, w którym informowaliśmy o nagłej wokalnej niedyspozycji Kazika.

A z czym niby mają kojarzyć to zdjęcie w czasach pandemii? Poza tym krypto-stwierdzenie „zdjęcie jest kontynuacją postu o niedyspozycji wokalnej” nie rozwiewa żadnych wątpliwości.

Wypowiedź o apartheidzie była skrajnie głupia, tak jak większość porównań odwołujących się do ideologii totalitarnych. Na szczęście lub nieszczęście, w parlamencie mamy już tylko jednego znanego muzyka, który miał rozwalić system od środka.

Dnia 16.06.2021 o 15:14, lysyrafal napisał:

Ciężko mi w to uwierzyć, że aż tak nagle może być tak dużo wypadków a mieszkam tu od wielu i nigdy tak nie było.

Mieszkam na zachód od Wrocka i nie ma tygodnia żeby na A4 nie było wypadku. Ten kawałek między Wrockiem a węzłem Krzywa, w szczególności wyjazd z Pietrzykowic - to porażka drogowa jest.

Napisano (edytowany)
Dnia 17.06.2021 o 18:30, gienas napisał:

Mieszkam na zachód od Wrocka i nie ma tygodnia żeby na A4 nie było wypadku. Ten kawałek między Wrockiem a węzłem Krzywa, w szczególności wyjazd z Pietrzykowic - to porażka drogowa jest.

U mnie też dróg nie brakuje przecięcie A4 i S1 a dokładniej MYSŁOWICE, natomiast ja się odniosłem do sytuacji aktualnej w porównaniu do czasu, kiedy przypadków COVID-19 było dużo więcej. Czy w sobotę i w niedzielę jest więcej wypadków tu bym polemizował, ale nie o tym temat.

Edytowano przez lysyrafal