Skocz do zawarto┼Ťci
Piotr Lysko

Monitory do Nad c368

Recommended Posts

Witam wszystkich ­čÖé. Niedawno naby┼éem wspomniany wzmacniacz. By┼é w fajnej cenie wi─Öc wzi─ů┼éem bez ods┼éuchu. Og├│lnie jestem zadowolony ale wydaje mi si─Ö ┼╝e moje JBL studio 230 do niego ┼Ťrednio pasuj─ů. Troch─Ö za jasno to gra. W rocku zw┼éaszcza jest s┼éabo, jazgotliwie. Cho─ç najwi─Öcej s┼éucham elektroniki.

Mam bud┼╝et do 2.5k . Nowe , b─ůd┼║ u┼╝ywki. Co do niego mo┼╝e pasowa─ç? Zastanawia┼éem si─Ö nad nowymi Psb Imagine xb , kef g350 , mission qx2. Mo┼╝e u┼╝ywane jednak ?

Ważna rzecz- dobrze jakby były  8 ohm. Czasem gram na 2 pary, zwłaszcza filmy. A pisze że jak 2 pary to minimum 8 ohm.

Prosz─Ö , dorad┼║cie co┼Ť.┬á

Pozdrawiam ­čÖé

Udost─Öpnij ten post

Udost─Öpnij na innych stronach
52 minuty temu, Inferno napisał:

No to tak na granicy, pytanie dlaczego grasz na dw├│ch parach kolumn? 8 ohm to si─Ö rzadko zdarza

Tylne mam sufitowe, filmy , seriale og├│lnie tv. Fajnie si─Ö to sprawdza.

Udost─Öpnij ten post

Q350 to fajne kolumny,┬áale w stereo jaka┼Ť przednia kolumna z dobr─ů przestrzeni─ů i fajnym basikiem mo┼╝e spowodowa─ç demonta┼╝ tych sufitowych ­čśü

Jeszcze w jakiej odleg┼éo┼Ťci siedzisz od kolumn?┬á

Udost─Öpnij ten post

3 minuty temu, Inferno napisał:

Q350 to fajne kolumny,┬áale w stereo jaka┼Ť przednia kolumna z dobr─ů przestrzeni─ů i fajnym basikiem mo┼╝e spowodowa─ç demonta┼╝ tych sufitowych ­čśü

Jeszcze w jakiej odleg┼éo┼Ťci siedzisz od kolumn?┬á

Układ pokoju mam taki że ok 3m. Rozstawione na ok 1.8m. Inaczej się po prostu nie da.

Udost─Öpnij ten post

19 minut temu, Inferno napisał:

A jakie┼Ť pod┼éogowe ?

I wywali─ç te tylne ?

Pod┼éog├│wki musia┼éyby by─ç szerokie max. 20 cm g┼é─Öbokie max. 32 cm, wysokie max. 100cm. U mnie serio ka┼╝dy cm si─Ö liczy. A te sufitowe to kto wie...­čÖé

Udost─Öpnij ten post

14 minut temu, Piotr Lysko napisał:

Podłogówki musiałyby być szerokie max. 20 cm głębokie max. 32 cm, wysokie max. 100cm. U mnie serio każdy cm się liczy

Mam podobny problem. "Małe" kolumny godne rozważenia

System Audio Saxo od 40 do 60

Amphion Helium 520

Audio Physic Classic 5 i 8

Troch─Ö tego znajdzioesz

Edytowano przez slaw0001

Udost─Öpnij ten post

17 minut temu, slaw0001 napisał:

Mam podobny problem. "Małe" kolumny godne rozważenia

System Audio Saxo od 40 do 60

Amphion Helium 520

Audio Physic Classic 5 i 8

Troch─Ö tego znajdzioesz

Dzi─Öki, widz─Ö ┼╝e mnie rozumiesz.­čÖé Zakup planuj─Ö za ok 2-4tyg, dlatego zaczynam si─Ö zastanawia─ç i rozgl─ůda─ç ­čÖé

Udost─Öpnij ten post

@Piotr LyskoZ tych monitor├│w jeszcze co wymieniasz to jestem u┼╝ytkownikiem QX2 a na priva wys┼éa┼éem┬áwiadomo┼Ť─ç ­čĹî┬á┬á
QX2 u mnie graj─ů w odleg┼éo┼Ťci 2,5m stoj─ů oko┼éo 15-20 cm od ┼Ťciany na regale rozstawione 1,6m graj─ů ciep┼éo i detalicznie wysokie szczeg├│┼éowe i wszystko fajnie zbalansowane. Bardzo fajna przestrze┼ä. Mo┼╝na je kupi─ç za do┼Ť─ç ma┼ée pieni─ůdze. Z u┼╝ywanych w tej cenie mo┼╝e bym jeszcze poszuka┼é R300 albo LS50 fajne paczki jezeli chcesz co┼Ť z tej wy┼╝szej serii

Edytowano przez Inferno

Udost─Öpnij ten post

Cze┼Ť─ç,

z podstawkowych sprawdzi┼ébym Fyne Audio F500, w elektronice powinny si─Ö czu─ç dobrze. Je┼Ťli chodzi o pod┼éog├│wki to wspomniane tu Audio Physic Classic 5 mog┼éyby by─ç strza┼éem w 10, jednak przekraczaj─ů zak┼éadany bud┼╝et.┬á

Pozdrawiam,

Michał

Udost─Öpnij ten post

1 godzinę temu, Na Temat Audio napisał:

Cze┼Ť─ç,

z podstawkowych sprawdzi┼ébym Fyne Audio F500, w elektronice powinny si─Ö czu─ç dobrze. Je┼Ťli chodzi o pod┼éog├│wki to wspomniane tu Audio Physic Classic 5 mog┼éyby by─ç strza┼éem w 10, jednak przekraczaj─ů zak┼éadany bud┼╝et.┬á

Pozdrawiam,

FA f500 mia┼éem kiedy┼Ť z 356 i odda┼éem szybko bo to po┼é─ůczenie to by┼éa tragedia. Cho─ç do ko┼äca nie wiadomo jak by┼éoby z 368­čĄö.┬á

Bud┼╝et mam niestety do┼Ť─ç sztywny­čĄĚ

Udost─Öpnij ten post

7 godzin temu, lysyrafal napisał:

@Piotr Lysko ostatnio tutaj kolega s┼éucha┼é tego wzmacniacza z kolumnami Elac Debut Reference B6 i by┼éo ok. Mieszcz─ů si─Ö w bud┼╝ecie i s─ů dost─Öpne w dw├│ch kolorach.

Kurde, my┼Ťla┼éem nad nimi. Gdzie mo┼╝na znale┼║─ç jego opini─Ö? Ch─Ötnie poczytam. Wiem ┼╝e s─ů w top hi-fi w Kato mo┼╝e bym skoczy┼é pos┼éucha─ç ­čĄö. Chyba ┼╝e wypo┼╝yczaj─ů, ale nie jestem pewien..

Udost─Öpnij ten post

Nam├│wi┼éam koleg─Ö na zakup tego wzmacniacza i u┼╝ywanych g┼éo┼Ťnik├│w┬áJMLab Focal Point Source 5.1... efekt przer├│s┼é moje oczekiwania. Kolega mia┼é fatalne warunki akustyczne, otwarty ┬ásalon a tylko 2 m rozstawu pomi─Ödzy g┼éo┼Ťnikami.┬á Zagra┼éo rewelacyjnie, otwarty d┼║wi─Ök, pe┼éen energii. Oczywi┼Ťcie nie ma tam tony basu ale pe┼éna kontrola i ciekawa barwa. Zestawy mo┼╝na upolowa─ç poni┼╝ej 3k. Zaryzykowa┼éem, bo maj─ů znakomite recenzje i walory, kt├│rych poszukiwa┼éem. Po┼é─ůczenie precyzji detalu z muzykalno┼Ťci─ů to ewenement w tej cenie. Warto!!!

Udost─Öpnij ten post

8 minut temu, A_ndy napisał:

Nam├│wi┼éam koleg─Ö na zakup tego wzmacniacza i u┼╝ywanych g┼éo┼Ťnik├│w┬áJMLab Focal Point Source 5.1... efekt przer├│s┼é moje oczekiwania. Kolega mia┼é fatalne warunki akustyczne, otwarty ┬ásalon a tylko 2 m rozstawu pomi─Ödzy g┼éo┼Ťnikami.┬á Zagra┼éo rewelacyjnie, otwarty d┼║wi─Ök, pe┼éen energii. Oczywi┼Ťcie nie ma tam tony basu ale pe┼éna kontrola i ciekawa barwa. Zestawy mo┼╝na upolowa─ç poni┼╝ej 3k. Zaryzykowa┼éem, bo maj─ů znakomite recenzje i walory, kt├│rych poszukiwa┼éem. Po┼é─ůczenie precyzji detalu z muzykalno┼Ťci─ů to ewenement w tej cenie. Warto!!!

Dzi─Öki, kolejna opcja do rozwa┼╝enia ­čĹŹ

Udost─Öpnij ten post

1 godzinę temu, Piotr Lysko napisał:

Kurde, my┼Ťla┼éem nad nimi. Gdzie mo┼╝na znale┼║─ç jego opini─Ö? Ch─Ötnie poczytam. Wiem ┼╝e s─ů w top hi-fi w Kato mo┼╝e bym skoczy┼é pos┼éucha─ç ­čĄö. Chyba ┼╝e wypo┼╝yczaj─ů, ale nie jestem pewien..

Z tego co si─Ö orientuj─Ö to @Top Hi-Fi & Video Design nie wypo┼╝ycz─ů kolumn (przynajmniej w Lublinie) a jedynie elektronik─Ö. Ale zapytac nie zaszkodzi.┬á

Udost─Öpnij ten post

F500 sobie s┼éabo radz─ů je┼Ťli chodzi o zakres niskich ton├│w.

Je┼Ťli pod┼éogowe maj─ů takie ograniczenia to faktycznie audio physic classic, fyne f501

Z monitor├│w tak┼╝e polecam goldy

Piotr

Udost─Öpnij ten post

Cze┼Ť─ç,
Je┼Ťli mia┼éoby stan─ů─ç na kolumnach podstawkowych to wspomniane ju┼╝ Kef Q350 by┼éyby dobrym rozwi─ůzaniem. Jest to przestrzenne brzmienie z dobrze zaznaczonym do┼éem. Je┼Ťli chcia┼éby┼Ť uzyska─ç wi─Öksz─ů muzykalno┼Ť─ç z lepsz─ů kontrol─ů do┼éu do francuskie Jean Marie Reynauld w po┼é─ůczeniu z NAD C368 tworz─ů zgrany duet.┬á

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Udost─Öpnij ten post

Jak ju┼╝ wybierzesz, koniecznie poinformuj jakie wra┼╝enia ods┼éuchowe ? Wydaje mi si─Ö, ze Nad C368 jest troch─Ö niedoceniany, szczeg├│lnie przez bran┼╝─Ö. Z dodatkowym modu┼éem MDC BluOS 2 jest to kompletne i przyjemne w u┼╝ytkowaniu urz─ůdzenie.

Udost─Öpnij ten post

37 minut temu, Marek Muszyński napisał:

Jak ju┼╝ wybierzesz, koniecznie poinformuj jakie wra┼╝enia ods┼éuchowe ? Wydaje mi si─Ö, ze Nad C368 jest troch─Ö niedoceniany, szczeg├│lnie przez bran┼╝─Ö. Z dodatkowym modu┼éem MDC BluOS 2 jest to kompletne i przyjemne w u┼╝ytkowaniu urz─ůdzenie.

Obiecuj─Ö ┼╝e co┼Ť naskrobi─Ö ­čÖé. Cho─ç troch─Ö to mo┼╝ potrwa─ç. Nie chc─Ö przestrzeli─ç.┬á

Udost─Öpnij ten post