Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

15 minut temu, michaudio napisał:

To widoczność kurzu

Dokładnie, trafiłeś w sedno! Jak widać kurz, to go wycierasz. Jakoś zasłaniasz, starasz się jakoś ochronić. Po latach, to, te nie-czarne dupcą się od kurzu. Analogię widzę do modeli sklejanych plastikowych. Kurz je z każdym rokiem rozklejał i rozkładał na czynniki pierwsze.

Hipoteza taka: srebrne/szampańskie grają lepiej jak są nowe. Natomiast z czasem czarne niczym wino, trzymają i nabierają charakteru w brzmieniu.

13 minut temu, Matt Daemon napisał:

Oooo nie..... czarny to.czarny jednak... taki ciemny jest ... jak.chłopaki z bronxu 🤣

Zależy od punktu siedzenia. Jako ten Białas, to Idź i przejdź się po Bronxie! :) (poczujesz się, jak Czarny w Polsce). Cholera i przepraszam, ale nie wiem jak, to użyć poprawnie "politycznie" wyrazy: Białas i Czarnuch i stosownie napisać :/ 

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znaczną przewagę srebrnych klocków, u mnie też nie stoją zakurzone. Bo zawsze gdy ich nie używam są podobnie jak kolumny, nakryte pokrowcami. No i lubię czyścić swoje zabawki, pędzelek odkurzacz, to podstawa. Szczególnie gdy ma się wszędobylskiego psa, którego kudły są wszędzie, nawet na oprawach lamp pod sufitem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, michaudio napisał:

Ależ kolor ma znaczenie! Czysto praktyczne. To widoczność kurzu, najłatwiej zauważyć go na czarnych klockach, znacznie mniej na szampańskich, i najmniej na srebrnych. Tylko tyle. 😎

Ano niestety.... trzeba mieć usposobienie mocno pedantyczne do black toru a już do czarnego panelu przedniego w drce to trzeba mieć raczej jak naslabszy wzrok co by oczy noe bolały ha ha 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AutoPirat, Matt Daemon

Taka pisanina o kolorze to właściwie nic nie wnosi. Kolor sprzętu jaki mamy to rzecz gustu a czasem przypadku. Mam teraz czarny AU-07 i jest to mój świadomy wybór, bo taki chciałem. Miałem przez pewien czas również szampańsko złoty AU-07 i czarny. Czarny bardziej mi się podobał i został. Więc to wybór. Matt Daemon ma DR-kę. Tu już inaczej, to przymus, bo nie występowały DR-ki w kolorze szampańsko złotym czy srebrnym. W tym przypadku jednak przypuszczam, że to przypadek a nie wybór. Kolega Matt nie miał doświadczenia we wzmacniaczach Sansui, DR-ka była dostępna ( możliwość zakupu i cena ) więc ma czarny zestaw. Mówię o modelach 907, bo modele 607 miały czasem wybór jeszcze srebrnego ( szampańsko złotego ).  Co więc wnosi pisanina o kolorze we sprzęcie audio, tylko tyle, że czarny się kurzy tak jak i szampańsko złoty czy srebrny, wniosek, każdy kto dba o swój sprzęt , czyści go i tyle.  Gadka o plastiku w przypadku Sansui to paplanina o niczym, bo tylko totalna masówka miała takowy . To tyle...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jakiś tam napisał:

AutoPirat, Matt Daemon

Taka pisanina o kolorze to właściwie nic nie wnosi. Kolor sprzętu jaki mamy to rzecz gustu a czasem przypadku. Mam teraz czarny AU-07 i jest to mój świadomy wybór, bo taki chciałem. Miałem przez pewien czas również szampańsko złoty AU-07 i czarny. Czarny bardziej mi się podobał i został. Więc to wybór. Matt Daemon ma DR-kę. Tu już inaczej, to przymus, bo nie występowały DR-ki w kolorze szampańsko złotym czy srebrnym. W tym przypadku jednak przypuszczam, że to przypadek a nie wybór. Kolega Matt nie miał doświadczenia we wzmacniaczach Sansui, DR-ka była dostępna ( możliwość zakupu i cena ) więc ma czarny zestaw. Mówię o modelach 907, bo modele 607 miały czasem wybór jeszcze srebrnego ( szampańsko złotego ).  Co więc wnosi pisanina o kolorze we sprzęcie audio, tylko tyle, że czarny się kurzy tak jak i szampańsko złoty czy srebrny, wniosek, każdy kto dba o swój sprzęt , czyści go i tyle.  Gadka o plastiku w przypadku Sansui to paplanina o niczym, bo tylko totalna masówka miała takowy . To tyle...

Przecież to wszystko z nutką ironii w żartach 🤣 zaś DRkę wybierałem świadomie o tyle, o ile oczekiwałem od niej tego, co na forum wyczytałem.... neutralności i najmniej podkoloryzowania. Docelowo się nie zawiodłem. A czarny spasował mi do reszty toru ;-) w przypadku innego koloru rozważałem boczki piano black  🤣🎼

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matt Daemon.

Rozumiem i cieszę się z Tobą ze słuszności wyboru. Co do nutek ironii i żartów, OK, tylko to forum o sprzęcie a nie czy kolor gra czy nie. Tu od takich dywagacji jest san-sui i wystarczy, bo jest go aż nadto. Jak widać informacje, jakie tu wyczytałeś, są wiarygodne i super. Co ciekawe, jedzie do mnie z kraju kwitnącej wiśni właśnie 907 DR, może i zostanie na dłużej, bo do tego wzmaka czuję ogromny sentyment.  Był jedną z moich pierwszych 907-mek i potrafi zagrać. Miałem wszystkie tranzystory Sansui i nadal DR-kę lubię. Miłego słuchania i świetnej zabawy z tym sprzętem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, audiowit napisał:

Albo potencjometr volume.

A uzywasz jakiegoś pre do b2000?

Tak, ale kręcenie na starcie volume  "right" na BA-2000 nie pomaga. Działa wręcz b. dobrze i precyzyjnie, bez zarzutu. Dopiero jak na pre (AVR Marantz) i wkręcę na 60-70%, to zaskakuje ten kanał "right" na BA-2000. 

48 minut temu, Marr napisał:

Przekaźnik 

Jeśli coś takowego tam jest zastosowane, to być może, bo jak zaskoczy to już leci prąd do głośnika. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...