Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

10 minut temu, Rega napisał:

Czyli Sansui na .... dłużej? Szkoda, że mieszkasz tak daleko bo pozyczyłbym Ci Altec z hornami na testy sansujowe. No, chyba że transport załatwisz. Odpowiedniej wielkości. 

Tak raczej pobawię się z tym wzmacniaczem dłużej. Roman taki transport jest nierealny u nas w kraju :). Trzeba by busa wynająć i samemu ogarnąć, a druga sprawa gdzie ja bym je wsadził. Chyba do garażu razem ze mną jakby żona zobaczyła gabaryt ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załozę się że słuchasz w pokoju większym od mojego, a u mnie zmieściły się jeszcze trzy pary innych. A był moment że stało szesć par.  Faktycznie Pygar miał rację. Najlepiej brzmią z Sansui. No i zona mi mówi , że na parterze szyby zaczęły dziwnie dygotać🤣. A pokój odsłuchowy dość mocno wyciszony.

29 minut temu, Wing0 napisał:

Roman taki transport jest nierealny u nas w kraju :

Masz rację. JBL czekają na transport od poniedziałku i poczekają jeszcze kilka dni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman pomieszczenie faktycznie większe pewnie, ale niestety nie tylko do audio, choć mam ogromny luz w tym względzie ;). Niestety nie udało by się ich ustawić przy meblach które muszą być. Duże podstawkowe podłogowe ołówki oki, więcej nie ma szans zmieścić. 

A odnośnie drżenia jak puściłem na 10 godzinę ostatnio wzmacniacz to też miałem dziwne wrażenie, że trochę podłoga nie tylko szyby chodzą 😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na kilka dni do potestowania nie byłoby dużego sprzeciwu. U mnie też mam podobny efekt z Sansui. Podobnie jest z Audią Flight. Jednak brzmienie przyjemniejsze z Sansui. Natomiast drżenie domu większe z Audią. I to nawet nie na ,,pół gwizdka,,. Te kolumny mają taką ,,przypadłość,, że nawet przy duzym wzmocnieniu nie zauważyłem jakichś zniekształceń. Nawet kiedy chałupa drży. No, ale tu kłania się skuteczność 104 dB, choć  gotowość na przyjęcie mocy nie jest jakaś powalająca bo zaledwie 100VA. Kiedy znowu potrzebuję masażu klaty to włączam KEF 107. Te są nie do pobicia jeśli chodzi o zejście basowe. Pod warunkiem , że siedzi się w sweet place. Obok to trzeba uważać bo zdarza się dudnienie. No, ale dość bo w większości to OT. Przepraszam. W każdym razie, wbrew moim zasadom niepolecania, do Sansui polecam kolumny z hornami.  Warto choćby spróbować. Mam ten komfort , ze słucham na stałe.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, gienas napisał:

Chodzi mi po głowie czasu Sansui AU-717,  Warto sobie glowę zawracać?

Giegas raczej deczko źle sformułowane pytanie. Dość dużą ilością sprzętu warto sobie głowę zawracać nawet jeśli nam nie spasuje to zostanie doświadczenie. A jeśli chcesz od chłopaków uzyskać konkret odpowiedzi zadaj konkret pytanie. Z czym i do czego chcesz go używać :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2024 o 22:22, Marr napisał:

Ile ludzi tyle opinii

Kiedyś chciałbym postawić u siebie b/c2302 bez względu na cenę jaka przyjdzie za to zaplacic.

Póki co sprzedałem X1 i powoli będę szukał 2301L, najlepiej uszkodzonej 

C/B-2301L to zestaw, który gra bardzo dobrze z dowolnym, dobrym źródłem i głośnikami w zestawie, co jest rzadko spotykane. Zaskakuje czystością i szczegółowością przekazu. Gra bardzo neutralnie, konturowo ale zarazem gładko, bez jakichkolwiek niedociągnięć. 

C-2301 gra bardzo dobrze również z innymi końcówkami, np. zbudowanymi na mosfetach, niezależnie czy grają jaśniej, czy ciemniej. 

Od B-2302 odstraszyła mnie jej waga. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Rega napisał:

Na pewno na kilka dni do potestowania nie byłoby dużego sprzeciwu. U mnie też mam podobny efekt z Sansui. Podobnie jest z Audią Flight. Jednak brzmienie przyjemniejsze z Sansui. Natomiast drżenie domu większe z Audią. I to nawet nie na ,,pół gwizdka,,. Te kolumny mają taką ,,przypadłość,, że nawet przy duzym wzmocnieniu nie zauważyłem jakichś zniekształceń. Nawet kiedy chałupa drży. No, ale tu kłania się skuteczność 104 dB, choć  gotowość na przyjęcie mocy nie jest jakaś powalająca bo zaledwie 100VA. Kiedy znowu potrzebuję masażu klaty to włączam KEF 107. Te są nie do pobicia jeśli chodzi o zejście basowe. Pod warunkiem , że siedzi się w sweet place. Obok to trzeba uważać bo zdarza się dudnienie. No, ale dość bo w większości to OT. Przepraszam. W każdym razie, wbrew moim zasadom niepolecania, do Sansui polecam kolumny z hornami.  Warto choćby spróbować. Mam ten komfort , ze słucham na stałe.

Moje kolumny spokojnie biją KEF 107. 

Masaż klaty jest, gdy głośniki basowe grają w okolicy 30 Hz. 

Gdy zejdą niżej niż 24 Hz i przekażą te drgania otoczeniu, poczujesz inne efekty, o których pisałem. Ale .... Nie każdy ma możliwość kiedykolwiek to poczuć. Nie każdy ma odpowiednie głośniki. 

Ciekawe czy KEF 107 też będą wyśmiewać, za to, ze głośniki "dmuchają" basami w podłogę, skoro wyśmiewali moje, że "dmuchają" do tyłu? 🤣

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, san-sui napisał:

Moje kolumny spokojnie biją KEF 107. 

Masaż klaty jest, gdy głośniki basowe grają w okolicy 30 Hz. 

Gdy zejdą niżej niż 24 Hz i przekażą te drgania otoczeniu, poczujesz inne efekty, o których pisałem. Ale .... Nie każdy ma możliwość kiedykolwiek to poczuć. Nie każdy ma odpowiednie głośniki. 

Ciekawe czy KEF 107 też będą wyśmiewać, za to, ze głośniki "dmuchają" basami w podłogę, skoro wyśmiewali moje, że "dmuchają" do tyłu? 🤣

 

Jak narazie to ty je wyśmiewasz jak widzę, a co za kolumny masz? 

Ciekawe ile jest prawdy w tych pomiarach Pasmo przenoszenia: 20 Hz–20 kHz ±2,5 dB (-6 dB przy 18 Hz, Q=0,5)

Widzę, że tu producent deklaruje bardzo niskie zejście w KEFach, zostaje jeszcze kwestia czy jesteśmy w stanie je usłyszeć w danym pokoju i czy w ogóle jesteśmy w stanie usłyszeć ;) bo poczuć może i tak tylko po co :).

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wing0 napisał:

Jak narazie to ty je wyśmiewasz jak widzę, a co za kolumny masz? 

Ciekawe ile jest prawdy w tych pomiarach Pasmo przenoszenia: 20 Hz–20 kHz ±2,5 dB (-6 dB przy 18 Hz, Q=0,5)

Widzę, że tu producent deklaruje bardzo niskie zejście w KEFach, zostaje jeszcze kwestia czy jesteśmy w stanie je usłyszeć w danym pokoju i czy w ogóle jesteśmy w stanie usłyszeć ;) bo poczuć może i tak tylko po co :).

Kwestionujesz atmosferę i odczucia, np. na koncertach? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma atmosfera na koncercie do tego co napisane powyżej bo nie czaje? Na koncertach kogo, bo często nagłośnienie na koncertach pozostawia wiele do życzenia, atmosfera również :). W ogóle z czapy wtręt

Jakie te kolumny masz i jak się mają do podanych parametrów tych ubitych na basie kefów? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wing0 napisał:

Co ma atmosfera na koncercie do tego co napisane powyżej bo nie czaje? Na koncertach kogo, bo często nagłośnienie na koncertach pozostawia wiele do życzenia, atmosfera również :). W ogóle z czapy wtręt

Jakie te kolumny masz i jak się mają do podanych parametrów tych ubitych na basie kefów? :)

 

Jeżeli nie masz głośników, które potrafią zejść do min 20 Hz to nie mamy o czym dyskutować. 

 

Zamieszczałem tu fotki moich kolumn. 

Przypominam, że pasmo słyszalne zaczyna się od 20Hz. Nie wiem czemu to tu ciągle podważacie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

27 minut temu, san-sui napisał:

Jeżeli nie masz głośników, które potrafią zejść do min 20 Hz to nie mamy o czym dyskutować. 

No po tym wyraźnie widzę że nie ma z kim dyskutować. Kolejny co wyżej s... niż d... ma. 

Nikt nie będzie 300 stron przekopywał ani o fotki twoich kolumn ani twoje jeśli by takie były raczej nie warto. Pewnie DIY jak ciężko nazwę podać...

Żeby usłyszeć 20 Hz lub poniżej trzeba mieć odpowiednie warunki, sprzęt, a przede wszystkim wiek i za czym idzie słuch, tego się nie oszuka, ale zapewne jesteś młodzieniaszkiem w idealnie zaadoptowanym do swoich kolumn pomieszczeniu i delektujesz się 16 Hz dołem pasma :). Gratuluję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, san-sui napisał:

KEF 107 też będą wyśmiewać, za to, ze głośniki "dmuchają" basami w podłogę

No, widzisz - i jak zwykle. Nie wiesz, a piszesz po to aby pisać. Kefy, pomimo głośników umieszczonych konstrukcyjnie, do dołu, to wylot tunelu BR mają pionowo do góry. A jeśli chodzi o jakość basu to w tyle pozostają takie tuzy jak Klipsch La Scala. I nie jest to moja opinia. No, ale po co ja to tłumaczę?🤨

 

IMG_20211109_203833.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, san-sui napisał:

Jeżeli nie masz głośników, które potrafią zejść do min 20 Hz to nie mamy o czym dyskutować. 

 

Zamieszczałem tu fotki moich kolumn. 

Przypominam, że pasmo słyszalne zaczyna się od 20Hz. Nie wiem czemu to tu ciągle podważacie? 

Hmmm

Miałem i stawiałem obok kappa 8.2i tam jest czym odetchnąć a schodzą ponoć do 35Hz. W bezpośrednim porównaniu bas w kappa vs ergo 1200 dc gdzie ponoć schodza do 20hz  był zwyczajnie głębszy i napowietrzony - świetny. Więc te podawane herze mozna sobie wsadzić w nos ;-) 

Tak czy siak... po pierwsze akustyka... po drugie fizyka.... której nie oszukasz... a nie czasem bezmyślnie podawane dane... a właściwie pobożne życzenia producentów.. tych DIY również ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit.

Masz rację. Sprzęt dobry do stać można, ale nie zawsze jest on taki dobry jak o nim producenci piszą. Co do serwisu na Ukrainie, sorry, mam parę kilometrów do nich i jakoś nie szaleję z radości. Ogólnie jak wszędzie, są i wśród nich fachowcy, ale ogólnie to jak Ukraińca spytasz czy to potrafi to każdy powie, że tak. Inaczej będzie w praktyce. Ciekawe, czy teraz masz wśród sprzętu Sansui. 

Piotr-Piotr, ja mam C2301, ale nie wiem czy chcę się z nim rozstać. Mam w komplecie z B 2301L i to dobre połączenie.  Sądzę, że szybciej rozstanę się z moim Alpha 907 MOS Limited.

Z moszczem od słuchu nietoperza i słonia to nie zadzierajcie. On ma wszystko naj a jak mu gra to i kilka hz słyszy. Jakieś ta 30 to on wydaje na tronie siedząc i słyszy pół W-wy. Każda kolumna przy jego to szit, on ma wyłączność na wszystko. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się udało znaleźć serwisanta w miejscu zamieszkania. Na codzień naprawia sprzęt pro. Nie naciąga na kasę i problemy, ktore są na forach podciagane do kalibru bedzie trudno i drogo on je załatwia od reki. Problem lezy gdzie indziej. Oryginalne części. Dla niego znalezienie kond, rezystorow czy czegokolwiek żaden problem. Dla niego licza się parametry. Dla nas, wiadomo, musi być oryginał

8 godzin temu, miłośnik Sansui napisał:

Audiowit.

Masz rację. Sprzęt dobry do stać można, ale nie zawsze jest on taki dobry jak o nim producenci piszą. Co do serwisu na Ukrainie, sorry, mam parę kilometrów do nich i jakoś nie szaleję z radości. Ogólnie jak wszędzie, są i wśród nich fachowcy, ale ogólnie to jak Ukraińca spytasz czy to potrafi to każdy powie, że tak. Inaczej będzie w praktyce. Ciekawe, czy teraz masz wśród sprzętu Sansui. 

Nie jest dobry tak jak producenci piszą, a audiofile fajnie go dobierają do koloru dywanu, bo najdrozszy, bo dobre recenzje, bo na forum jest moda itd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Piotr-Piotr napisał:

Z tego co pisze Czubsi  to 2301L  powinieneś kupić poniżej 10 tyś , moją 2302 wycenil poniżej15 tyś  i tyle by nie dał więc to nie jest droga zabawa . 

W dzisiejszych czasach audio to bawimy się za grosze . I niech tak będzie , jeżeli znajdziemy fachowców na Ukrainie za 30 % stawek naszych serwisantów to będzie już najlepszy sen audiofila.

Co Ty piszesz??? Konia z urzędem jak znajdziesz naprawdę DOBRĄ B2301L w cenie poniżej 15 tys.... Nie podciągaj moich słów na siłę do swoich wniosków. B2302 dla mnie jest konstrukcją gorszą od B2301L i tyle !!!!! Ale to moje odczucia i moje zdanie!   B2302 odzyskuje wigor przy innym niż dedykowane pre czyli np C2301. Śmiem też twierdzić, że lepiej brzmi z C2105 niż C2302... Wiem, że dla ludzi więcej od rozsądku znaczy prestiż i chcą mieć najnowszy, najwyższy naj naj naj... ale ja nie wszyscy... 

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czego tu nie rozumiesz???  Tego że b2302 jakiś pacjent jeden z drugim za 30 tys. Wystawia??? Przeczytaj dokładnie co napisałem! Myślę, że mnie opatrznie rozumiesz. Napiszę tak :  Gdyby obie były po 15 tys. ja wybrałbym b2301l co wcale nie oznacza że obie nie są warte tych pieniędzy! Ja wybrałbym tak świadomie znając obie konstrukcje natomiast większość wzięłaby b2302 z przedstawionych wcześniej pobudek... Po to jest forum by pewne niuanse tłumaczyć. Oba wzmacniacze mimo, że wyglądają podobnie to jednak trochę 2 różne koncepcje..

 

Mało tego B2301 i B2301l to również dwa odmienne światy... no ale dla wielu to tylko jakiś tam mały dodatek... Tymczasem ten mały dodatek to podobny zakres jaki dzieli MR od AU07... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, czubsi napisał:

(…)

Mało tego B2301 i B2301l to również dwa odmienne światy... no ale dla wielu to tylko jakiś tam mały dodatek... Tymczasem ten mały dodatek to podobny zakres jaki dzieli MR od AU07... 

min różne transformatory?
Czy obydwa mają starsze trafa tzw „kwadratowe” Sansui-Hashimoto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa stare 

W ostatnich egzemplarzach B2301 zastosowano metalizowane rezystory amtrans i parę innych nowości co jest trochę zaskakujące... Te wzmacniacze grają bardziej nazwałbym to energicznie od starszych wersji zatem ważne tak naprawdę by wiedzieć dokładnie co się kupuje!  Co najmniej jeden z tych wzmacniaczy jest w Polsce - wiem bo był u mnie 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...