Skocz do zawartości

Recommended Posts

14 minut temu, rafalsz76 napisał:

Tak wyglada pogon za kroliczkiem. Mnie wkreciles w pasje do AP3 a sam wsiadles do innego pociagu. A moje wlasnie wyruszyly w droge do mnie, w poniedzialek bede mial wlasne, nowiutkie AP Classic 3 😍

No nie. Pogoń za królikiem to szukanie jakiegoś celu. Ja poza dobrą zabawą nie szukam ideału. Zresztą kiedy kupowałem AP classic, niewiele osób mówiło o tej firmie na forum. Ja usłyszałem o tych paczkach dzięki @Kraftowi. Cel zrealizowany- udało się odrobinkę wypromować na tym forum tę świetną markę 😉. A skoro kilka osób pisze o nich pozytywnie, tylko potwierdza, że są to świetne kolumny 🙂

PS. Z klubu się nie wypisuje 🙂

Dobra - wypalam swoje nowe APC3 - dostalem certyfikat i fajna poziomnice z breloczkiem. Uzywam tych pianek narazie ktore byly w zestawie. Ktos kleil do podstawek z Blue Tack'iem?

Czytalem jakies recenzje wiekszych Classicow i narzekaja ze firma troche "koloruje" srodek i gore pasma zeby byla bardziej melodyjna. Za tez narzekania na zbyt szybki i delikatny bas jesli sa one na srodku pokoju. W moim przypadku basu jest akurat :) Przepraszam za kable - i tak troche to ogarnalem.

IMG_1071.jpg

3 minuty temu, rafalsz76 napisał:

dostalem certyfikat i fajna poziomnice z breloczkiem.

IMG_1071.jpg

Kurcze, ja też chcę taką poziomicę 🤪

Nie zauważyłem, żeby bas był delikatny w tych kolumnach. Moim zdaniem pod tym względem to te paczki dorównują niejednym kolumnom podłogowym. Bas rzeczywiście jest szybki ale jest też mięsisty, potężny i dobrze kontrolowany. Ciekaw jestem czy recenzent, który pisał o classicach, słyszał w tym przedziale cenowym kolumny, które niczego od siebie nie dodają albo czegoś nie zabierają. Zresztą - jak wielu osobom sprawia przyjemność słuchanie "niemelodyjnych" kolumn 🤔

Pozdrawiam, gratuluję fajnego zestawu i życzę miłych wrażeń przy słuchaniu muzyki z tych paczek 🙂

Napisano (edytowany)
15 minut temu, JaZz napisał:

@rafalsz76 @seba3002 a co to jest ta melodyjność? 🤔 

Melodyjny - przyjemnie brzmiący 🙂. Pojęcie równie szerokie jak każde, opisujące muzykę. 

Aczkolwiek ja bym powiedział, że audio physic prezentują melodyjny sposób prezentacji z lekką domieszką technicznosci 😉

Edytowano przez seba3002

Wczoraj otrzymałem pismo z centrali AP. Dziękują za rejestrację kolumn i potwierdzają 10-letnią gwarancję. Nie wiem, czy przez tyle lat będę je miał, ale kto wie...

Napisano (edytowany)
54 minuty temu, maxredaktor napisał:

pismo

W sensie że pocztą? 😳

Edytowano przez JaZz

Napisano (edytowany)
2 godziny temu, maxredaktor napisał:

Zgadza się, analogowo

Na szczescie zgadalem sie z @maxredaktor ze zglaszanie gwarancji jest przez stronke (choc w zestawie byl papier do podbicia przez sprzedawce i wyslania do Audio Physic) - pocztra tradycyjna przychodzi od nich zwrotnie :)

@seba3002 - jak zglaszales gwarancje?

Edytowano przez rafalsz76

Ja nie zgłaszałem 😐. Zadzwoniłem dopiero teraz, po przeczytaniu waszych postów, że jest taka możliwość i dowiedziałem się, że można to zrobić przez stronę EIC bądź niemiecką stronę audio physic. Także jutro spróbuję to zrobić o ile nie jest za późno, bo kolumny mam już ponad 2 miesiące. 

10 minut temu, Sanwing napisał:

Seba muzyki tak słuchasz z kolumnami w rogach wciśniętymi? 

To ja mam wcisniete w rogi ale wysuwalem i nie zauwazylem wyczuwalnej zmiany akustyki, moze docelowo kupie standy ale wtedy nie bedzie symetrii bo mam polotwarta przestrzen.

Napisano (edytowany)

To jest kiepsko jeśli nie ma zmiany w dźwięku przy kolumnach wciśniętych w kąt, a takimi skierowanymi pod kątem odsuniętymi od ścian :(. AP ogromną wagę przywiązuje do ustawienia kolumn, jest nawet opracowany przez nich system. Warto poczytać. 

Edytowano przez Sanwing

c7293c4abdd12e6c93a22f764b925b5c.jpg
Tu masz manual classic 3 wymaga szerokosci dloni z tylu - u mnie z tylu i boku jest 10 cm. Skierowane sa pod lekkim katem dla szerszej sceny.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Sanwing napisał:

o wiele wyjaśnię odnośnie obecnych AP :(.

Kolego @Sanwing - zdaje sobie sprawe ze moje ustawienie jest dalekie od optymalnego, niestety pomieszczenie jest akustycznie nieprzemyslane a niechciany rezonans basow w tych narozach akceptowalny. Docelowo chce kupic standy i sie troche odsunac (czerwone punkty na rysunku ponizej oczywiscie z zachowaniem kata) co pozwoli mi troche zwiekszyc odlegosc miedzy frontami (teraz jest 2m a do miejsca odsluchu 3.30m) i odsunac sie na 60cm od tylnej sciany. Jednak powstrzymuja mnie nastepujace czynniki:
1) male dzieci ktore straca dostep do szafek z drobiazgami

2) suboptymalna odlegosc front'ow os sciany bocznej - lewy 20cm a prawy dobre kilka metrow (to jest dopiero pogwlacenie HiFi placement savoir-vivre ;))

Cos zaproponujesz? Nowej chalupy nie wybuduje predko - jesli kiedys tak to juz bede wiedzial co i jak:) 
A cieszyc sie dobrym dzwiekiem chce tu i teraz.

ustawienie.png

Edytowano przez rafalsz76

4 godziny temu, seba3002 napisał:

kolumny mam już ponad 2 miesiące

@seba3002 - a ja myslalem ze je uzytkujesz jakies dwa lata - nie wiem skad mi taka mysl nasunela sie. Szkoda ze wczesniej nie wiedzialem, toz to nowki niesmigane prawie jak VW od dziadka z Niemiec :)

Napisano (edytowany)
30 minut temu, rafalsz76 napisał:

@seba3002 - a ja myslalem ze je uzytkujesz jakies dwa lata - nie wiem skad mi taka mysl nasunela sie. Szkoda ze wczesniej nie wiedzialem, toz to nowki niesmigane prawie jak VW od dziadka z Niemiec :)

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś oddał swoje i stał się szczęśliwym posiadaczem moich 🤪. Rabat dla forumowicza gwarantowany 😉

Jedyne kolumny, które udało mi się użytkować 2 lata to były Dali zensor 5. A potem poszło już z górki 😉

Edytowano przez seba3002

Napisano (edytowany)
Dnia 26.01.2021 o 17:57, seba3002 napisał:

Ja nie zgłaszałem 😐. Zadzwoniłem dopiero teraz, po przeczytaniu waszych postów, że jest taka możliwość i dowiedziałem się, że można to zrobić przez stronę EIC bądź niemiecką stronę audio physic. Także jutro spróbuję to zrobić o ile nie jest za późno, bo kolumny mam już ponad 2 miesiące. 

Seba, pamiętaj o bardzo ważnej kwestii. Rejestrując rozszerzoną gwarancję kolumn AP i odsprzedając je później, nowy nabywca traci dodatkowy okres gwarancyjny producenta. Można o tym przeczytać w samej karcie rejestracyjnej jak i na stronie AP. Tutaj cytat:

Besides, we offer first-time owners a ten-year warranty on our speakers if they register their new speakers with us immediately after purchase. After registration, first-time owners will receive written confirmation of the 10-year warranty with details of the associated dealer.

A tak prezentują się moje niunie. Wszyscy biorą czarne, to się chyba wyłamałem :P

ap3.jpg

ap3cyrusaudiolab.jpg

Edytowano przez lpomis

A ktoś będzie dochodził, kto był pierwszym właścicielem i przede wszytkim jak będzie dochodził? 🤔