Skocz do zawarto艣ci
Tangorn

Zestaw kolumn 5.1 do Denon avc-x3700h

Recommended Posts

Witam dobrych ludzi.聽馃槉

Pom贸偶cie prosz臋 z dobraniem optymalnego zestawu kolumn do avc-x3700h.

Wst臋pnie, zupe艂nie bez jakiegokolwiek racjonalnego uzasadnienia, nastawi艂em si臋 na zakup zestawu KEF 2xQ750 + 2xQ350 + Q650 + Kube 10b. Przysz艂a jednak chwila rozwagi i zacz膮艂em szuka膰 innych mo偶liwych rozwi膮za艅. Fina艂 teraz jest taki, 偶e wiem 偶e nic nie wiem.聽馃お

Kilka suchych fakt贸w:

Pomieszczenie 37 m2 przeznaczone i zaadaptowane do kina domowego.
Zestaw ma s艂u偶y膰 wy艂膮cznie pod KD. Nie interesuj臋 mnie muzyka, gry itp.
Bud偶et na zestaw 5.1 to oko艂o 10k.
W przysz艂o艣ci mocno prawdopodobna rozbudowa do 7.1.2.

Z g贸ry dzi臋ki za podpowiedzi.

Udost臋pnij ten post

Udost臋pnij na innych stronach

Bardzo dobry amplituner, bardzo dobre kolumny.

Ale czy ich po艂膮czenie Ci b臋dzie odpowiada膰? To juz zalezy od Ciebie.

Bedzie to gra艂o 艂agodnie g贸r膮, mocnym basem i 艣rednica. Momentami mo偶e brakowa膰 drapie偶no艣ci g贸ry.

KEFy raczej 艂膮cze z Yamaha

Z kolei Denona z ja艣niejszymi kolumnami jak Magnat Signature, czy monitor audio seria Bronze.

Ale co kto woli. Zapraszam na ods艂uch oraz po wyceny.

Udost臋pnij ten post

Mia艂em przez chwil臋 zestaw x3700 + Q350 + Q250c + r贸偶ne subwoofery. Do kina gra to wystarczaj膮co, cho膰 do muzyki wybra艂bym co艣 innego. Jedyne co poddaj臋 pod rozwag臋 to Q650 - zwr贸膰聽uwag臋 偶e jest on ogromny. Du偶o mniejszy jest Q250c i w tym rozmiarze wyst臋puje tez g艂o艣nik centralny w linii R.

Udost臋pnij ten post

Dzi臋ki za podpowiedzi. Czyli do sprawdzenia mam:
-聽Magnat Signature
- Monitor Audio seria Bronze
- Kef seria Q

Bez ods艂uchu si臋 nie obejdzie. Czy w centrum kraju (Warszawa -聽艁贸d藕)聽znajd臋 takie miejsce?

Udost臋pnij ten post

Je艣li nie to zapraszam na po艂udnie.

Ewentualnie skontaktuj sie z nami to ci poi prostu sprz臋t wy艣lemy na ods艂uch domowy. Tak najlepiej.

Udost臋pnij ten post

Napisano (edytowany)

A panowie co powiedzie o Denon聽AVR-X2700H , mam jaka艣 stara Yamahe ale 艣rednio wsp贸艂gra z nowym LG Oled i my艣l臋 podmieni膰 na Denona , g艂o艣niki zestaw Jamo 5.1 Jamo s 608 + sub 300 i cala reszta. My艣la艂em dokupi膰聽 2 czapki na fronty i utworzy膰 Atmos-a 馃槈 np Magnata聽6ohm聽Magnat ATM 202.聽

Edytowano przez Piotr_sc

Udost臋pnij ten post

Jamo to co艣 czego tu raczej nikt nie b臋dzie zachwala艂.
Tym bardziej te atrapy atmosa w postaci nak艂adek na fronty.

Udost臋pnij ten post

Napisano (edytowany)

wiadomo 偶e Jamo nie porywaj膮 , ale kiedy艣 by艂 taki czas a nie inny 馃槈聽bardziej chodzi mi o AV czy b臋dzie ok kolumny mo偶e kiedy艣 si臋 podmieni na co艣 lepszego 馃槈np fronty Magnat Signature 507 z tym wzmacniaczem b臋dzie to dobre polaczenie ?聽 ale wiadomo nie wszystko naraz ;-) Za kilka lat +-5-6 pewnie聽b臋dzie przesiadka na stereo to nie chce 2 raz zmienia膰 ju偶 kolumn ( front贸w )聽 itd.聽

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/348-s-608

Edytowano przez Piotr_sc

Udost臋pnij ten post

Najpierw wymie艅 kolumny

Te Jamo co masz 艣wiadcz膮 o tym jak gra ca艂y system - 藕le.

Je wymie艅 w pierwszej kolejno艣ci. Po藕niej ampli.

Do Signature Magnata lepiej sprawdzi si臋 Denon.

Udost臋pnij ten post

No to i ja z innej beczki.
Mam stary zestaw kolumn 5.1 Jbl Northridge. Czy jest sens kupowa膰 do nich jaki艣 amplituner, czy mo偶e podobna historia jak z kolumnami Jamo kolegi powy偶ej?

Udost臋pnij ten post

Napisano (edytowany)

a do Magnat Signature 507聽zamiast Denona聽AVR-X2700H np Marantz SR5014聽on chyba ciut聽lepszy dzwiek聽? Bo z 2 strony nie potrzeba mi 8K w Denonie a Marantz sie chwali 偶e te modu艂y HDAM co艣 tam wnosz膮 itd.聽

5 godzin temu, S4Home napisa艂:

Najpierw wymie艅 kolumny

Te Jamo co masz 艣wiadcz膮 o tym jak gra ca艂y system - 藕le.

Je wymie艅 w pierwszej kolejno艣ci. Po藕niej ampli.

Do Signature Magnata lepiej sprawdzi si臋 Denon.

Edytowano przez Piotr_sc

Udost臋pnij ten post

19 godzin temu, Tangorn napisa艂:

No to i ja z innej beczki.
Mam stary zestaw kolumn 5.1 Jbl Northridge. Czy jest sens kupowa膰 do nich jaki艣 amplituner, czy mo偶e podobna historia jak z kolumnami Jamo kolegi powy偶ej?

Te sa znacznie lepsze.

Zw艂aszcza w kinie.

Ktore to? E80/90/100?

18 godzin temu, Piotr_sc napisa艂:

a do Magnat Signature 507聽zamiast Denona聽AVR-X2700H np Marantz SR5014聽on chyba ciut聽lepszy dzwiek聽? Bo z 2 strony nie potrzeba mi 8K w Denonie a Marantz sie chwali 偶e te modu艂y HDAM co艣 tam wnosz膮 itd.聽

To ta sama klasa. Z tym 偶e Marantz gra 艂agodniej, r贸wniej. Z Magnatami oba b臋d膮 ciekawe. Naturalniej zagra Marantz

Piotr

Udost臋pnij ten post

2 godziny temu, S4Home napisa艂:

Te sa znacznie lepsze.

Zw艂aszcza w kinie.

Ktore to? E80/90/100?

Zestaw E80/聽E20/聽EC25/ E150P聽

Jako艣 naturalnie mi przysz艂o, 偶e do nowego Denona x3700h potrzebuj臋聽nowego i lepszego zestawu, dlatego pomys艂 aby do powy偶szych zakupi膰 jaki艣 "skromniejszy" apli (stary pad艂).

Udost臋pnij ten post

No bo E80 z tym Denonem b臋dzie grac basowo. Do艣c s艂abo g贸r膮.

Ale to mo偶esz to ustawi膰 , spr贸bowa膰.

Pytanie jaki by艣 mia艂 bud偶et na nowe?

Udost臋pnij ten post

Napisano (edytowany)

Witam

Mam jeszcze inny dylemat zwi膮zany z X3700.

Obecnie u偶ywam X1600 z kolumnami KEF Q7. Mam wra偶enie, 偶e tym kolumnom jeszcze brakuje mocy. Pomy艣la艂em wi臋c, 偶e zmieni臋 m贸j obecny ampli Denona na model 3700 - pot臋偶niejsze wzmacniacze. A mo偶e zmieni膰 obecne KEFy na co艣 bardziej dopasowanego (kolumny) do obocnego聽 Denona

Pok贸j 22 m2, du偶o muzy leci z gramofonu Rega P6. Mia艂em nawet ide臋 zrobi膰 "tor" w oparciu o wzmacniacz + Rega +KEF. Pr贸bowa艂em nowego Magnata 780 (co艣 sie dzia艂o z sopranami) p贸藕niej Creek A50 na koniec Arcam S20 wszystko gra艂o p艂asko , metalicznie i takim sobie basem. Denon, m贸j obecny by艂 nie do pokonania.

Pozostaje wi臋c przy amplitunerze

Edytowano przez arturrogo

Udost臋pnij ten post

15 godzin temu, TomekN napisa艂:

Na X3700 warto przede wszystkim ze wzgl臋du na pre-outy i Audyssey XT32

Jeste艣 chyba pierwsz膮 osob膮, kt贸ra poleca ta艅szy centralny. Swoj膮 drog膮, jaki on wielki? Bez przesady. Wielkie centralne s膮 kilka razy ci臋偶sze, i jakie艣 dwa razy wi臋ksze.

Udost臋pnij ten post

Chwile chwile chwil臋

23 godziny temu, arturrogo napisa艂:

Pok贸j 22 m2, du偶o muzy leci z gramofonu Rega P6. Mia艂em nawet ide臋 zrobi膰 "tor" w oparciu o wzmacniacz + Rega +KEF. Pr贸bowa艂em nowego Magnata 780 (co艣 sie dzia艂o z sopranami) p贸藕niej Creek A50 na koniec Arcam S20 wszystko gra艂o p艂asko , metalicznie i takim sobie basem. Denon, m贸j obecny by艂 nie do pokonania.

Magnat MR 780 , Creek A50 i Arcam SA 20 przegra艂y w stereo z X 1600? I im brakuje mocy a Denonowi nie?

Sprawdzi艂e艣. Szanuj臋 to. Zosta艅 przy Denonie w takim razie.

Piotr

Udost臋pnij ten post

Tylko Creek by艂 u偶ywk膮 reszta n贸wki grane przez 4-5 dni. tak jak pisa艂em na Q7 KEF, gra艂y聽 g贸r膮 , ma艂o basu taki jaki艣 metaliczny d藕wi臋k, te same kable g艂o艣nikowe , to same 藕r贸d艂o - gramofon Rega P6

Udost臋pnij ten post

10 godzin temu, Adi777 napisa艂:

Jeste艣 chyba pierwsz膮 osob膮, kt贸ra poleca ta艅szy centralny. Swoj膮 drog膮, jaki on wielki? Bez przesady. Wielkie centralne s膮 kilka razy ci臋偶sze, i jakie艣 dwa razy wi臋ksze.

Q650a ma 63 cm szeroko艣ci i ponad 30 cm g艂臋boko艣ci. Tymczasem w g艂o艣niku centralnym nie jest potrzebny tak du偶y woofer i KEF chyba sobie z tego zda艂 spraw臋, wypuszczaj膮c Q250c i analogiczny R2c.

Udost臋pnij ten post

33 minuty temu, TomekN napisa艂:

Q650a ma 63 cm szeroko艣ci i ponad 30 cm g艂臋boko艣ci. Tymczasem w g艂o艣niku centralnym nie jest potrzebny tak du偶y woofer i KEF chyba sobie z tego zda艂 spraw臋, wypuszczaj膮c Q250c i analogiczny R2c.

Z tego, co wyczyta艂em, Q250c nie jest jako艣 du偶o mniejszy. Bodaj偶e 10 cm w臋偶szy, i 10 cm p艂ytszy. Ja mam MA Gold C350, z serii na 2015 rok, niby spory, ale s膮 du偶o wi臋ksze. McIntosh XCS2K - to jest bydl臋聽馃槻

Udost臋pnij ten post