Skocz do zawartości

Świat seriali.


Recommended Posts

Kilka lat temu obejrzeliśmy na HBO pierwszy sezon miniserialu "State of the Union" (nie sprawdzałem tłumaczenia tytułu). Rzecz napisana przez Nicka Hornby'ego i wyreżyserowana przez Stephena Frearsa. Króciutkie odcineczki - scenki z udziałem Rosamund Pike i Chrisa O'Dowda, jako pary spotykającej się w kawiarni przed sesjami terapii małżeńskiej. Bardzo nam się to podobało, potem na parę lat zrezygnowaliśmy z HBO, teraz do niego wróciliśmy i okazuje się, że w międzyczasie powstał drugi sezon. Ten sam team Hornby-Frears, ale już historia innej pary - starszej: Patricia Clarkson i Brendan Gleeson. Jest jeszcze lepiej. Może nawet o klasę. Wspaniałe dialogi, koncertowe aktorstwo, subtelna reżyseria... Ostatni odcinek dla mnie wyraźnie słabszy, ale poza nim - REWELACJA. Naprawdę wysoka półka - polecam gorąco ten drugi sezon. Szczególnie fanom kina obyczajowego na małym ekranie ( @Asia, @J4Z ) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westworld 4 sezon zakończony jak i cały serial.

1 sezon super wątki , aktorzy , wypasik , 2gi jeszcze jako tako , od 3 zaczęło być słabo ,a 4-ka to pomieszanie czasów , wirtual/real , matrix , który w finałowej minucie ostatniego odcinka daje wątpliwości czy 3/4 a może jeszcze 2gi to był matrix który się nie wydarzył ...

4ty sezon ostatnie 3-4 odcinki nuda , w ogóle scenarzyści odpłynęli , myślałem ,że ost sezon Dark-a był dziwny ,ale tutaj nie gorzej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 odcinku Rodu Smoka na hbo max , jest Dolby Vision więc i DD 5.1 , nie mniej DV trzeba ustawić na mniejszą jasność (w LG std na kino domowe) inaczej obraz tak klarowny iż wydaje się ,że oglądamy wersję reżysera , w wielu filmach/serialach 4k hdr/dv bywa podobnie przez co dziwnie się ogląda. Po obniżeniu jasności jest efekt full hd także po co 4k ?
Serial widać iż jest kopią GoT jeśli chodzi o schemat , zobaczymy jak będzie dalej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I potem oglądając taki serial/film zastanawiamy się , co służący robi w radzie króla i czemu tak pyskuje ;) 

Pomijam ,że wygląd tej postaci w Rodzie Smoka jest dosyć słaby , te białe dredy , gdzie z GoT biały kolor włosów był raczej Targaryański , a ten typek chyba z jakiegoś afrika korps - i tak to jest , więcej zastanawiamy się nad takimi aspektami niż skupiamy na fabule - w tym problem z takim obsadzaniem ról

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego, że jest z czego szydzić i do czego się przyp..., to z czystym sumieniem niżej niż 7/10 nie wystawię pierwszym dwóm odcinkom Pierścieni Władzy. Tak, jest czarny elf i nie tylko, można sobie pośmieszkować o Galadrieli uciskanej przez patriarchat, jednak mamy wizualny orgazm, a i muzyka super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władca Pierścieni : Pierścienie władzy (amazon) - 4k hdr / dolby vision + dolby digital+ / atmos

Jakość realizacji obraz , dźwięk orkiestra + chór robią wrażenie , niestety czarnoskóry szef hobbitów otoczony 2 hinduskami słabo wyglądali , ale ogólnie 2 odcinki podobały się.

Na imdb albo konkurencja ,albo jakieś trolle obniżyły notę , dla mnie spokojnie 8/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D ktoś tu juz pisał o bomersach :D

Dobre kino skończyło się bo boomersi skończyli chodzić do kina, :D  spaprane kino zaczłęo się kiedy zaczęli chodzić millenialsi ;) ...

 

 

Nawiasem serialowytwórcy oglądają statytstyki ciagłości oglądania i wg nich ciągną serial albo nie. Do tego dochodzi też punktacja widzów ale gównie paczą na statystyki ciągłości oglądalności.

 Wystarczy więc oglądając jakiś serial nie przerywać oglądania, masz coś do zrobienia to niech odcinek leci ciągle chocby w tle, nie musisz przerywać/pauzować odcinka. po końcu niech z automatu leci next.

 W większosci z tych statystyk, moim zdaniem, bierze się ciąg dalszy lub nie.

Edytowano przez gienas
dopisek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cobra kai (netflix)

https://www.imdb.com/title/tt7221388/

Przyjemny serial oparty o dawną sagę Karate Kida , z aktorami z tamtych czasów - z każdym sezonem przybywali kolejni.

Odcinki ~30minutowe , muzyka lat 80 , lekko się oglądało , ocena imdb nie dziwi , dla mnie 9/10

PS: jedyne co mnie zastanawiało , gdzie była policja przy tak częstych mordobiciach licealistów ? ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...